Chris Froome trenuje do Tour de France. Czy doktor Freeman popsuje mu dobry humor?

Chris Froome nie próżnuje. Dwa tygodnie od zwycięstwa w Giro d'Italia już trenuje na podjazdach zbliżającego się Tour de France (7-29 lipca).

Lider Team Sky w towarzystwie Wouta Poelsa sprawdził w poniedziałek trudności 11. etapu do alpejskiej stacji La Rosière, te same, na których dwa dni wcześniej ścigali się kolarze podczas Critérium du Dauphiné.

Urodzony w Kenii zawodnik pojedzie do Francji bez wciąż rozwiązanej jego niekorzystnego analitycznie testu antydopingowego z zeszłorocznej Vuelta a Espana. Napięcie z tym związane może być tym większe, że nowe światło na praktyki stosowane w Team Sky ma rzucić były lekarz zespołu Richard Freeman, którego książka "Where Medicine and Sport Collide" ukaże się na rynku pod koniec czerwca.

Według wydawcy jest to "wyjątkowa publikacja". "Doktor Freeman ujawnia zasady i praktyki medyczne, które doprowadziły zawodników Sky do sukcesów."

Freeman jest tą osobą, która powołując się na stan zdrowia odmówił zeznań przed komisją parlamentarną Izby Gmin, a latem 2014 był ofiarą kradzieży komputera z dokumentacją medyczną kolarzy Sky.

Froome we Francji będzie chciał po raz piąty zwyciężyć w "Wielkiej Pętli" i tym samym wyrównać oficjalny rekord Jacquesa Anquetila, Eddy'ego Merckxa, Bernarda Hinaulta i Miguela Induraina, jeżeli zapomnimy o siedmiu triumfach Lance'a Armstronga. 33-letni Brytyjczyk chce był również pierwszym kolarzem w XXI wieku, który w jednym sezonie sięgnie po Giro i Tour.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • Rykoszetem po tej publikacji dostanie tez pewnie Kwiatkowski ,Gołaś i Wiśniowski . Ciekawa sprawa z tym SKY ; mam nadzieje ze nie będziemy musieli się wstydzić za naszych chłopaków ! .

Recent Posts

Criterium du Dauphine 2020. Buchmann i Kruijswijk poza wyścigiem

Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe) i Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma) nie ukończyli 4. etapu Criterium du Dauphine.

15 sierpnia 2020, 13:49

Criterium du Dauphine 2020. Bernal zrezygnował

Egan Bernal (Team Ineos) nie przystąpił do 4. etapu Criterim du Dauphine.

15 sierpnia 2020, 12:01

Criterium du Dauphine 2020. Guillaume Martin po pierwszą piątkę

Guillaume Martin po trzech dniach Criterium du Dauphine zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. 27-latek zmierza po najlepszy wynik…

15 sierpnia 2020, 11:40

Davide Formolo: "Musiałem ruszyć na Madeleine i modlić się, żeby się udało"

Davide Formolo modlił się, krzywił, zwijał na rowerze pod wpływem wysiłku, do jakiego ciało zmuszał na rowerze marki Colnago. Do…

15 sierpnia 2020, 07:05

Sowiogórski Tour 2020: etap 2. Góry dla Jaskulskiej, Krześlak i Frątczaka

Marta Jaskulska wygrała drugi etap Sowiogórski Tour. W odjeździe o trzy rundy mniej pracowała juniorka Natalia Krześlak, która rozgromiła rywalki…

14 sierpnia 2020, 23:50

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28