Chris Froome trenuje do Tour de France. Czy doktor Freeman popsuje mu dobry humor?

Chris Froome

Chris Froome nie próżnuje. Dwa tygodnie od zwycięstwa w Giro d'Italia już trenuje na podjazdach zbliżającego się Tour de France (7-29 lipca).

Lider Team Sky w towarzystwie Wouta Poelsa sprawdził w poniedziałek trudności 11. etapu do alpejskiej stacji La Rosière, te same, na których dwa dni wcześniej ścigali się kolarze podczas Critérium du Dauphiné.

Urodzony w Kenii zawodnik pojedzie do Francji bez wciąż rozwiązanej jego niekorzystnego analitycznie testu antydopingowego z zeszłorocznej Vuelta a Espana. Napięcie z tym związane może być tym większe, że nowe światło na praktyki stosowane w Team Sky ma rzucić były lekarz zespołu Richard Freeman, którego książka "Where Medicine and Sport Collide" ukaże się na rynku pod koniec czerwca.

Według wydawcy jest to "wyjątkowa publikacja". "Doktor Freeman ujawnia zasady i praktyki medyczne, które doprowadziły zawodników Sky do sukcesów."

Freeman jest tą osobą, która powołując się na stan zdrowia odmówił zeznań przed komisją parlamentarną Izby Gmin, a latem 2014 był ofiarą kradzieży komputera z dokumentacją medyczną kolarzy Sky.

Froome we Francji będzie chciał po raz piąty zwyciężyć w "Wielkiej Pętli" i tym samym wyrównać oficjalny rekord Jacquesa Anquetila, Eddy'ego Merckxa, Bernarda Hinaulta i Miguela Induraina, jeżeli zapomnimy o siedmiu triumfach Lance'a Armstronga. 33-letni Brytyjczyk chce był również pierwszym kolarzem w XXI wieku, który w jednym sezonie sięgnie po Giro i Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Apollo

    13 czerwca 2018, 09:09 o 09:09

    Rykoszetem po tej publikacji dostanie tez pewnie Kwiatkowski ,Gołaś i Wiśniowski . Ciekawa sprawa z tym SKY ; mam nadzieje ze nie będziemy musieli się wstydzić za naszych chłopaków ! .

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: