Tour de Suisse 2018: etap 2. Peter Sagan jak zwykle

Peter Sagan

Peter Sagan (Bora-hansgrohe) zwyciężył na drugim odcinku wyścigu Tour de Suisse i zapisał 16. w karierze etapowy triumf na trasie tego wyścigu.

Słowacki mistrz świata pokonał na kresce Kolumbijczyka Fernando Gavirię (Quick-Step Floors) oraz Australijczyka Nathana Haasa (Katusha-Alpecin).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Szwajcar Stefan Küng (BMC Racing).

Drugi odcinek odbywał się na pagórkowatej pętli, z czterokrotnym podjazdem pod Harden (1,8 km; 7,4%). W ucieczce dnia znaleźli się Calvin Watson (Aqua Blue Sport), Perrig Quemeneur (Direct Enegie) oraz Filippo Zaccanti (Nippo-Vini Fantini), uzyskując 2 minuty przewagi nad peletonem musztrowanym przez zespoły BMC Racing i Lotto Soudal.

Grupka na 39-kilometrowej rundzie nie mogła liczyć na więcej i równo kręciła przed peletonem. Spokój na 60 kilometrów przed metą zburzył Michael Albasini (Mitchelton-Scott), wyskakując z peletonu i w kilkanaście minut przeskakując do prowadzącej trójki. Czwórka na 50 kilometrów przed metą miała półtorej minuty przewagi nad peletonem i stopniowo traciła grunt pod nogami.

30 kilometrów przed metą uciekinierom zostało 20 sekund zapasu, a akcję zakończono 12 kilometrów dalej. Próby kontrataków, najpierw ze strony Marka Paduna (Bahrain-Merida), a potem grupki z m.in. Silvanem Dillierem (AG2R La Mondiale) i Jose Goncalvesem (Katusha-Alpecin), neutralizowane były przez zawodników Bora-hansgrohe, którzy zabrali się do pracy na rzecz Petera Sagana.

Czołówka rozciągnęła się jednak i w końcówce o zwycięstwo etapowe walczyli zawodnicy, którzy znaleźli się w nieco okrojonym peletonie. Sprint otworzył Fernando Gaviria, wyprowadzany przez kolegów z zespołu, ale na ostatnich 100 metrach ostatnie słowo miał mistrz świata.

Wyniki 2. etapu Tour de Suisse 2018 (2.WT), Frauenfeld - Frauenfeld (155 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                   3:50:09
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
  3 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
  4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  5 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
  6 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
  7 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
  8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  9 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 10 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 11 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 12 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 15 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 16 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 17 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 18 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 20 Owain Doull (GBr) Team Sky
 21 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 23 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 24 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 25 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 26 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 27 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 28 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 30 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 31 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 32 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 34 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 35 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 36 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 37 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 38 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 39 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 40 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 41 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 42 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 43 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 45 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 46 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 47 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 48 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 49 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 50 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 51 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 52 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 53 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 54 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 55 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 56 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 57 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 58 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 59 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 60 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 61 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 62 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        00:10
 63 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 64 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:18
 65 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     02:02
 66 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 67 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
 68 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 69 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 70 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 71 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 72 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 73 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 74 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 75 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 76 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 77 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 78 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 79 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 80 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 81 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 82 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 83 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 84 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 85 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 86 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 87 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 88 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 89 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 90 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 91 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 92 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 93 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 94 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 95 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 96 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
 97 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 98 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
 99 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
100 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
101 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
102 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
103 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
104 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
105 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
106 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
107 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
108 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
109 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
110 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
111 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
112 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
113 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
114 Ian Stannard (GBr) Team Sky
115 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
116 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
117 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
118 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
119 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
120 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini
121 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
122 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini          07:27
123 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
124 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
125 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini
126 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
127 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
128 Igor Anton (Spa) Dimension Data
129 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini
130 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
131 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
132 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
133 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
134 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                10:01
135 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini
136 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
137 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
138 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
139 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
140 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
141 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
142 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
143 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
144 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
145 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
146 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
147 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         13:57

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                    4:10:24
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:03
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
  4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  5 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:20
  6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     00:23
  7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  8 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
  9 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    00:28
 10 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 00:30
 11 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 12 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 13 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 14 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 15 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:32
 16 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 17 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:33
 18 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    00:36
 19 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 20 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 21 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 22 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        00:39
 23 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 24 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 25 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 26 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:45
 27 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       00:48
 28 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     00:49
 29 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 30 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 31 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 00:52
 32 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:53
 33 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   00:56
 34 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 35 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 36 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     01:01
 37 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 38 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 40 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 41 Owain Doull (GBr) Team Sky                             01:05
 42 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 43 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 44 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          01:08
 45 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 46 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   01:10
 47 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:13
 50 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 51 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 52 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  01:19
 53 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 54 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    01:21
 55 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 56 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:23
 57 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              02:04
 58 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      02:09
 59 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               02:18
 60 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  02:32
 61 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 62 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 63 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    02:34
 64 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 65 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 02:38
 66 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      02:39
 67 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               02:41
 68 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     02:50
 69 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 70 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
 71 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 02:51
 72 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 73 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   02:54
 74 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     02:55
 75 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 76 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 77 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      02:58
 78 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    03:03
 79 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 80 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              03:07
 81 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         03:10
 82 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               03:12
 83 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 85 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 86 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 03:13
 87 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 88 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    03:15
 89 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 90 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   03:17
 91 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        03:18
 92 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   03:20
 93 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     03:21
 94 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 95 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 96 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 97 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 98 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 99 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      03:23
100 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
101 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   03:27
102 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    03:28
103 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      03:32
104 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
105 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    03:49
106 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  04:06
107 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    04:26
108 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            04:46
109 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
110 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      04:47
111 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   05:09
112 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         05:10
113 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
114 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  05:22
115 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         05:25
116 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
117 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      05:28
118 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  05:34
119 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         05:48
120 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      05:54
121 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                05:58
122 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   07:59
123 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       08:29
124 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    08:32
125 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         08:35
126 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        08:40
127 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
128 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              09:29
129 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 10:10
130 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini          10:22
131 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini
132 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      10:23
133 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  10:30
134 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                10:33
135 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     11:02
136 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                    11:20
137 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     11:22
138 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   11:45
139 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    11:54
140 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             12:04
141 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                12:05
142 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    12:29
143 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 12:31
144 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       13:31
145 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    14:30
146 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         15:05
147 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      15:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: