Tour de Suisse 2018: etap 1. BMC Racing na swoim terenie

BMC w akcji

Drużyna BMC Racing wygrała w Frauenfeld drużynową jazdę na czas, która otworzyła 82. wyścig Tour de Suisse.

Szwajcarsko-amerykański zespół na trasie o długości 18 kilometrów pokonał o 20 sekund holenderką grupę Sunweb oraz o 27 sekund belgijski Quick-Step Floors.

Niemiecki zespół Bora-hansgrohe z Maciejem Bodnarem w składzie wykręcił czwarty wynik dnia, natomiast brytyjska ekipa Sky z Michałem Gołasiem zajęła 14. miejsce.

Liderem wyścigu został Szwajcar Küng, który jako pierwszy przeciął linię mety w zwycięskiej ekipie Jima Ochowicza.

Wyniki 1. etapu Tour de Suisse 2018 (2.WT), Frauenfeld - Frauenfeld (18,3 km; jazda drużynowa na czas):

  1 BMC Racing Team                                        20:18
  2 Team Sunweb                                            00:20
  3 Quick-Step Floors                                      00:27
  4 Bora-Hansgrohe
  5 Mitchelton-Scott                                       00:29
  6 Movistar Team                                          00:33
  7 Bahrain-Merida                                         00:36
  8 Groupama-FDJ                                           00:45
  9 Katusha-Alpecin                                        00:46
 10 UAE Team Emirates                                      00:50
 11 LottoNl-Jumbo                                          00:53
 12 Lotto Soudal                                           00:58
 13 Trek-Segafredo
 14 Team Sky                                               01:02
 15 EF Education First-Drapac                              01:05
 16 AG2R La Mondiale                                       01:07
 17 Dimension Data                                         01:10
 18 Direct Energie                                         01:16
 19 Aqua Blue Sport
 20 Astana Pro Team                                        01:18
 21 Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                        02:01

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      20:18
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:20
  6 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
  7 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  8 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  9 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    00:25
 10 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:27
 11 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 12 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 13 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 14 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 15 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 17 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 18 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 19 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   00:29
 20 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 21 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 22 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 23 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 24 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      00:33
 25 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 26 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 27 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 28 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 29 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:36
 30 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 31 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 32 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 33 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 34 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       00:45
 35 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 36 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 37 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
 38 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 00:46
 39 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 40 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 41 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 42 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 43 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 44 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   00:49
 45 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 46 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:50
 47 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 48 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 49 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 50 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   00:53
 51 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 52 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 53 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 54 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     00:58
 55 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 56 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 57 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 58 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 59 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 60 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 61 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 62 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:59
 63 Owain Doull (GBr) Team Sky                             01:02
 64 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 65 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 66 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 67 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 68 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            01:05
 69 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 70 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 71 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 72 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 73 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    01:07
 74 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 75 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 76 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 78 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 79 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 80 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 01:08
 81 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               01:10
 82 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 83 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 84 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 85 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 86 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 87 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 88 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 89 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   01:12
 90 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   01:15
 91 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     01:16
 92 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 93 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 94 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 95 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 96 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 97 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 98 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 99 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
100 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     01:18
101 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
102 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
103 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
104 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
105 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:20
106 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   01:22
107 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    01:23
108 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   01:43
109 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    01:44
110 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    01:55
111 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             02:00
112 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     02:01
113 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
114 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
115 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
116 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      02:06
117 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      02:18
118 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    02:21
119 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
120 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    02:25
121 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 02:27
122 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    02:31
123 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     02:40
124 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        02:41
125 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
126 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      02:42
127 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     02:52
128 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
129 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      02:53
130 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  03:04
131 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
132 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        03:05
133 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
134 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
135 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  03:17
136 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         03:20
137 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
138 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      03:23
139 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       03:27
140 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      03:29
141 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
142 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
143 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         03:43
144 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      03:49
145 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                03:53
146 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    04:33
147 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      05:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: