OVO Energy Women's Tour 2018. Katarzyna Niewiadoma w składzie Canyon-SRAM

Katarzyna Niewiadoma powróci na trasę brytyjskiego wyścigu OVO Energy Women's Tour.

Polka, zwyciężczyni wyścigu z ubiegłego roku, nie planowała startu na Wyspach Brytyjskich. Zespół Canyon-SRAM poinformował jednak, że 23-latkę w dniach 13-17 czerwca zobaczymy w peletonie na Wyspach Brytyjskich.

Wyścig OVO Energy Women's Tour zaliczany jest do cyklu najważniejszych wyścigów - Women's WorldTour.

Widziałam profile etapów, to będzie trudny wyścig. Ściganie w Wielkiej Brytanii jest nieprzewidywalne, bardzo to lubię. Zdecydowałam się na start w wyścigu, bo uważam, że taka trudna trasa pozwoli mi na lepsze przygotowanie do Giro Rosa. Fantastycznie, że przy trasie jest tylu fanów, mam świetne wspomnienia z ubiegłego roku. Nie nakładam na siebie żadnej presji, jadę dla zespołu. Czuję się szczęśliwa na rowerze i to wszystko, co ma w tej chwili znaczenie

- powiedziała Niewiadoma.

Polka przed rokiem wygrała po ucieczce pierwszy etap brytyjskiego wyścigu i nieco niespodziewanie objęła prowadzenie w wyścigu, w kolejnych dniach udanie broniąc koszulki liderki i w Londynie wygrywając klasyfikację generalną imprezy.

W tym sezonie zawodniczka z Ochotnicy triumfowała w Trofeo Alfredo Binda i na 3. miejscu ukończyła Tour of California Women's Race. Giro Rosa, podobnie jak w poprzednich latach, będzie celem letniego ścigania dla zawodniczki Canyon-SRAM.

OVO Energy Women's Tour. Niewiadoma: "wstyd było mi samej wrócić do peletonu"

Zespół Canyon-SRAM na sześciodniowy wyścig zabiera Białorusinkę Alenę Amialiusik, Brytyjki Alice i Hannah Barnes, Francuzkę Pauline Ferrand-Prévot oraz mistrzynię Niemiec Lisę Klein.

Siostry Barnes liczą sukces na rodzinnych szosach - Alice ostatnio wygrała etap Thüringen Ladies Tour, natomiast Hannah, zwyciężczyni tegorocznej Setmana Valenciana, przed rokiem ściganie w Women's Tour zakończyła na trzecim miejscu.

Będziemy ścigały się na drogach, na których trenowałam jako nastolatka. Mam dużo fajnych wspomnień, będę mogła spotkać znajomych i zobaczyć ich przy trasie. Przed rokiem finiszowałam druga w Royal Leamington Spa, a w tym roku tam wracamy. Będzie fajnie, liczymy na finisz z mocno okrojonej na podjazdach grupki

- powiedziała Alice Barnes.

Po podróżowaniu na wyścigi w różnych krajach, dobrze jest wrócić do domu. Czekam na drugi odcinek, bo to moje rodzinne tereny. Mamy szansę na wypracowanie dobrego wyniku, kilka z nas jest w stanie walczyć o etapowe zwycięstwa. Jeśli do tego udałoby mi się poprawić wynik sprzed roku, będę szczęśliwa

- wtórowała jej siostra, Hannah.

OVO Energy Women's Tour. Katarzyna Niewiadoma dla Laury

Tegoroczna edycja Women's Tour rozegrana zostanie na szosach środkowej Anglii, a finał zaplanowano w parku narodowym w walijskiej Snowdonii. Wyścig nie oferuje specjalnie górskiej trasy, ale każdy z pięciu odcinków to mocno pagórkowata przeprawa, na której szanse mają nie tylko sprinterki, ale i zawodniczki dobrze radzące sobie w wyścigach klasycznych.

OVO Energy Women's Tour: finał w Snowdonii, równość nagród pieniężnych

Paweł Gadzała

Recent Posts

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28

Kto zostanie królem Il Lombardia anno domini 2020?

Kto wygra Il Lombardia? Kto w tym roku jako pierwszy wedrze się na mury lombardzkiej twierdzy?

14 sierpnia 2020, 17:50

Criterium du Dauphine 2020: etap 3. Udany rajd Davide Formolo

Mistrz Włoch Davide Formolo, po ataku rozpoczętym na Col de la Madeleine, wygrał trzeci etap Criterium du Dauphine.

14 sierpnia 2020, 16:33

Criterium du Dauphine 2020. Dan Martin kontuzjowany

Dan Martin nie przystąpił do trzeciego etapu Criterium du Dauphine, poinformował zespół Israel Start-Up Nation.

14 sierpnia 2020, 12:46

Diamenty są wieczne. Prezentacja Il Lombardia 2020

Monumentalność tegorocznego Il Lombardia przesłania natłok wyścigów wpakowanych w studniowy sezon, ale włoski klasyk to nie kolejny wyścig przygotowawczy.

14 sierpnia 2020, 11:36

Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia.

14 sierpnia 2020, 09:04