Kategorie: Adam KuśBlogi

Giro d'Italia U23 2018. Adam Kuś: "rozmawiamy ciągle o kolarstwie"

W kolejnym odcinku swojego bloga Adam Kuś opowiada o atmosferze w ekipie, tematach rozmów i o tym, jak "odcięło mu prąd" podczas 1. etapu Giro d'Italia U23.

Na pierwszym etapie przeżyłem szok. I to nie ze względu na trudność etapu czy wysokie tempo. Nie mam pojęcia, co się ze mną działo na końcowych 30 kilometrach. Po prostu do 100 kilometra wszystko szło idealnie, pracowałem dla drużyny, a potem... Basta, koniec! Szkoda, bo straciłem dużo czasu i przyjechałem w gruppetto. Teraz trzeba będzie wprowadzić w życie plan B.

Tak jak już wspominałem, w drużynie panuje świetna atmosfera. Cały czas rozmawiamy o kolarstwie. O Dauphine, o rowerach, o naszych wyścigach, o treningach. Staramy się rozmawiać po angielsku, a ja dogaduję się z nimi taką mieszanką angielskiego i włoskiego. Z każdym tygodniem włoski idzie mi co raz lepiej, także może na koniec sezonu będę już pięknie mówił po włosku.

W hotelach wymieniamy się pokojami, nikt nam z góry nic nie przydzielał. Z resztą, dla nas to i tak bez różnicy, bo na co dzień mieszkamy razem i cała 6 świetnie się dogaduje. Na Giro U23 w skład drużyny, oprócz 6 zawodników, wchodzi 2 mechaników, 2 masażystów i szef całej ekipy.

Dzisiaj przed startem i na wyścigu pogadałem sobie z Arturem [Sowińskim]. Fajna sprawa móc pogadać sobie też z rodakiem. Jednak podczas wyścigu staram się koncentrować na jeździe i raczej wymieniam jedynie komunikaty z kolegami z drużyny.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z dwóch Polaków startujących w Giro d'Italia U23, stara się regularnie dzielić swoimi przeżyciami i obserwacjami z młodzieżowego Wyścigu Dookoła Włoch.

Adam Kuś

Share
Opublikowane przez
Adam Kuś

Recent Posts

Alejandro Valverde niepewny Paryża

Sezon 2020 dla Alejandro Valverde zostanie podporządkowany Igrzyskom Olimpijskim w Tokio. Zbliżający się do czterdziestki Hiszpan zaplanował pod ten występ…

15 grudnia 2019, 16:42

Były lekarz Team Sky odpowie na pytania o zamówienia testosteronu?

Richard Freeman, były lekarz Team Sky i British Cycling, może stracić prawo do wykonywania zawodu. Co więcej, w toku działań…

15 grudnia 2019, 13:34

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Mateusz Rudyk zwycięski w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację sprinterów podczas piątej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.…

15 grudnia 2019, 11:06

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11