Kategorie: Adam KuśBlogi

Giro d'Italia U23 2018. Adam Kuś: "rozmawiamy ciągle o kolarstwie"

W kolejnym odcinku swojego bloga Adam Kuś opowiada o atmosferze w ekipie, tematach rozmów i o tym, jak "odcięło mu prąd" podczas 1. etapu Giro d'Italia U23.

Na pierwszym etapie przeżyłem szok. I to nie ze względu na trudność etapu czy wysokie tempo. Nie mam pojęcia, co się ze mną działo na końcowych 30 kilometrach. Po prostu do 100 kilometra wszystko szło idealnie, pracowałem dla drużyny, a potem... Basta, koniec! Szkoda, bo straciłem dużo czasu i przyjechałem w gruppetto. Teraz trzeba będzie wprowadzić w życie plan B.

Tak jak już wspominałem, w drużynie panuje świetna atmosfera. Cały czas rozmawiamy o kolarstwie. O Dauphine, o rowerach, o naszych wyścigach, o treningach. Staramy się rozmawiać po angielsku, a ja dogaduję się z nimi taką mieszanką angielskiego i włoskiego. Z każdym tygodniem włoski idzie mi co raz lepiej, także może na koniec sezonu będę już pięknie mówił po włosku.

W hotelach wymieniamy się pokojami, nikt nam z góry nic nie przydzielał. Z resztą, dla nas to i tak bez różnicy, bo na co dzień mieszkamy razem i cała 6 świetnie się dogaduje. Na Giro U23 w skład drużyny, oprócz 6 zawodników, wchodzi 2 mechaników, 2 masażystów i szef całej ekipy.

Dzisiaj przed startem i na wyścigu pogadałem sobie z Arturem [Sowińskim]. Fajna sprawa móc pogadać sobie też z rodakiem. Jednak podczas wyścigu staram się koncentrować na jeździe i raczej wymieniam jedynie komunikaty z kolegami z drużyny.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z dwóch Polaków startujących w Giro d'Italia U23, stara się regularnie dzielić swoimi przeżyciami i obserwacjami z młodzieżowego Wyścigu Dookoła Włoch.

Adam Kuś

Recent Posts

Mistrzostwa Europy 2020. Evenepoel ma bronić tytułu

Według belgijskiej stacji "Sporza" Remco Evenepoel będzie w Plouay bronił tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

11 lipca 2020, 07:18

Alberto Contador machnął Everesting

Alberto Contador ustanowił nowy rekord akcji Everesting.

10 lipca 2020, 21:24

Trasa La Course by Le Tour de France 2020

W okolicach Nicei zostanie rozegrana 7. edycja La Course by Le Tour de France (29 sierpnia). Na kolarki czeka pagórkowata…

10 lipca 2020, 18:21

Jasper Stuyven wierny Trek-Segafredo

Jasper Stuyven jak chłop przywiązany do ziemi. Właśnie o kolejne dwa lata przedłużył kontrakt z grupą Trek-Segafredo, informują belgijskie źródła.

10 lipca 2020, 13:41

Trzy lub cztery monumenty w kalendarzu Tadeja Pogacara

Tadej Pogacar ma już za sobą dwa starty po przerwie spowodowanej pandemią, ale tak jak cały peleton przygotowuje się do…

9 lipca 2020, 15:25

Chris Froome w Israel Start-Up Nation

Chris Froome w roku 2021 reprezentował będzie zespół Israel Start-Up Nation.

9 lipca 2020, 12:11