Tour de France 2018. Wstępny skład zespołu Sunweb

Kolarze Team Sunweb

Team Sunweb ogłosił wstępny skład grupy na Tour de France i przedstawił cele na wyścig.

Na liście widnieją Søren Kragh Andersen, Nikias Arndt, Phil Bauhaus, Roy Curvers, Laurens ten Dam, Tom Dumoulin, Simon Geschke, Chad Haga, Wilco Kelderman, Michael Matthews, Mike Teunissen i Edward Theuns.

Jedziemy do Francji z dwoma celami. Chcemy wykonać pierwszy ostrożny krok ku naszym przyszłym ambicjom w klasyfikacji generalnej i pokusić się o wynik na trudniejszych etapach sprinterskich. Jako mistrzowie świata w jeździe drużynowej będziemy na takim etapie oczekiwać dobrego wyniku. Nigdy nie jechaliśmy Grand Boucle z naciskiem na generalkę, dlatego to dla nas zupełnie nowe doświadczenie i długoterminowe wyzwanie

- wyjaśnił trener zespołu Tom Veelers.

W klasyfikacji generalnej powinien się liczyć Wilco Kelderman, z tym, że forma 27-latka jest niepewna, gdyż po kontuzji doznanej w Tirreno-Adriatico na szosy wróci dopiero podczas Tour de Suisse.

Team Sunweb koncentruje się bardziej na Tomie Dumoulinie. Drugi zawodnik Giro d'Italia obecnie odpoczywa, a w przyszłym tygodniu rozpocznie wysokogórskie treningi w La Plagne. Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas planuje pojechać w Tour de France po nowe doświadczenia, bez presji na wynik.

Chcemy z Tomem odkryć Tour z myślą o klasyfikacji generalnej w następnych latach. Teraz pojedziemy bez presji, budując fundament pod przyszłość

- zaznaczył trener Adriaan Helmantel.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Bo

  6 czerwca 2018, 14:41 o 14:41

  Brakuje im Oomena i Kamny z mistrzostw

  • Zbig

   6 czerwca 2018, 21:01 o 21:01

   Oomen to młody zawodnik a niedawno co zaliczył dobre Giro, więc nie dziwię się że nie chcą go zajechać jeszcze TdF.
   Kamna też młody i mało doświadczony w GT, Tour to może być za duże wyzwanie dla niego, lepiej niech przejedzie całą Vuelte.

 2. Adrian4900

  6 czerwca 2018, 19:49 o 19:49

  Moja kadra na TdF.
  Jeżeli ma jechać Dumoulin to musi mieć wsparcie w górach więc Wilco Kelderman powinien jechać, Edward Theuns jest bardzo uniwersalny więc też się przyda, Arndt na finisze będzie wspierał Matthewsa, Geschke jest bardzo walecznym zawodnikiem więc poszuka swoich szans w ucieczkach, Ten Dam oraz Curvers to duże doświadczenie i też się przyda.
  Czyli Dumoulin, Kelderman, Theuns, Arndt, Matthews, Geschke, Ten Dam i Curvers

  • Zbig

   6 czerwca 2018, 21:12 o 21:12

   Ja bym jednak wybrał Teunissena zamiast Theuns. Teunissen na brukach wyraźnie lepszy był od Belga i na etapie do Roubaix przyda się. Søren Kragh Andersen też by się przydał tylko nie wiem czy za Ten Dama czy Curversa? Obaj zmęczeni Giro i podobno jakaś choroba ich zmogła w Delfinacie (Ten Dam się wycofał z tego powodu), ale wydaję się że jeśli jedzie Dumoulin to pewnie Ten Dam z nim (coś jak Contador i Hernandez)

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: