Critérium du Dauphiné 2018: prolog. Zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski w koszulce mistrza Polski

Michał Kwiatkowski wygrał we francuskiej miejscowości Walencja otwarcie 70. wyścigu Critérium du Dauphiné.

Zawodnik Team Sky pokonał o 1.66 sekundy Josa van Emdena (LottoNL-Jumbo) oraz o 3 sekundy kolegę z ekipy Gianniego Moscona.

Kolarze rywalizowali w równych, słonecznych warunkach atmosferycznych, na płaskiej, miejscami technicznej trasie, o długości niespełna 7 kilometrów.

Na tak krótkim dystansie należało od startu do mety pojechać mocno i utrzymać przy tym wysokie tempo. Na punkcie pomiaru zlokalizowanym na 3,5 km najlepszy czas notował Alexander Edmondson (Mitchelton-Scott), ale w drugiej części trasy Australijczyk pojechał znacznie słabiej.

Kwiatkowski w tym miejscu zapisał ten sam rezultat co Edmondson, o jedną sekundę lepszy niż Jos van Emden i Mathias Brandle. Po przejeździe Polaka mógł mu realnie zagrozić tylko kolega ze Sky Geraint Thomas, ale Walijczyk na dojeździe do pomiaru nieprzyjemnie wywrócił się na zakręcie.

28-letni mistrz Polski w jeździe na czas utrzymał dobrą prędkość do samego końca, sięgając po swój trzeci w karierze prolog wyścigu WorldTour, po Tour de Romandie (2014) i Paryż-Nicea (2015).

Po 40 dniach bez ścigania, to dla mnie pewna niespodzianka, ale wiem jak mocno trenowałem, aby przygotować się na Delfinat i Tour de France. Thomas upadł na bardzo szybkim zakręcie, trzeba było tam uważać, mam nadzieję, że nic mu się nie stało i powalczy w wyścigu. Jestem z Thomasem liderem zespołu na Delfinat, zobaczymy jak to wyjdzie na trasie. Na razie chcę się cieszyć zwycięstwem. Cztery ostatnie etapy będą trudną próbą, jestem po zgrupowaniu wysokogórskim, tam ćwiczyłem jazdę po górach. Mam nadzieję, że jeżeli tu forma nie będzie optymalna to przyjdzie na Tour de France

- powiedział na mecie Kwiatkowski.

Wyniki prologu Critérium du Dauphiné 2018 (2.HC), Valence (6,6 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      07:25
  2 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:01
  3 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           00:03
  4 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:05
  5 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
  6 Matthias Brandle (Aut) Trek-Segafredo                  00:06
  7 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:07
  8 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     00:09
  9 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 10 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 00:11
 11 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 12 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     00:12
 13 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  00:13
 14 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 15 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 16 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
 17 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:14
 18 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
 19 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 20 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 21 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:15
 22 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 23 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 24 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:16
 25 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 26 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 27 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                    00:17
 28 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club
 29 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    00:18
 30 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 31 Lukas Postlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 32 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 33 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 34 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 35 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 36 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        00:19
 37 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 38 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         00:20
 40 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
 41 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:21
 42 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 43 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 44 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:22
 45 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 46 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 47 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 48 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   00:23
 49 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 50 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 51 Leo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 52 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 53 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 54 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 55 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 56 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   00:24
 57 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
 58 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 59 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 60 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      00:25
 61 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 62 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              00:26
 63 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 64 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
 66 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               00:27
 67 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 68 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 70 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 00:28
 71 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 72 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 73 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  00:29
 74 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 75 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 76 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 77 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 78 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac             00:30
 79 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 80 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 81 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   00:31
 82 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:32
 83 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 84 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 85 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   00:33
 86 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 87 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  00:34
 88 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 89 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 90 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
 91 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 92 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 93 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 94 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 95 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    00:35
 96 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 98 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 99 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
100 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  00:36
101 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
102 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
103 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Oscaro
104 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Oscaro
105 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
106 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
108 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              00:37
109 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
110 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
111 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
112 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   00:38
114 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
115 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
117 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              00:39
118 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
119 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 00:40
120 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
121 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   00:41
122 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
123 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
124 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
125 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
126 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits          00:42
127 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                00:44
128 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
129 Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb                  00:45
130 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
131 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
132 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
133 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             00:46
134 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
135 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
136 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               00:47
137 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
138 R?ben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
139 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Oscaro                   00:49
140 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Cred     00:50
141 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          00:51
142 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
143 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Oscaro
144 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
145 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Oscaro
146 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         00:52
147 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Oscaro
148 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club             00:53
149 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     00:55
150 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club                    00:56
151 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             00:58
152 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Oscaro                     01:00
153 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      01:30

Drużynowo: 

  1 Team Sky                                               22:27
  2 Lotto Soudal                                           00:17
  3 LottoNl-Jumbo
  4 BMC Racing Team                                        00:19
  5 Quick-Step Floors                                      00:22
  6 Trek-Segafredo                                         00:29
  7 Mitchelton-Scott                                       00:32
  8 Movistar Team                                          00:44
  9 Groupama-FDJ                                           00:46
 10 Astana Pro Team                                        00:48
 11 Team Sunweb
 12 EF Education First-Drapac                              00:50
 13 Bora-Hansgrohe                                         00:51
 14 Dimension Data                                         00:54
 15 AG2R La Mondiale                                       00:56
 16 Vital Concept Cycling Club                             00:59
 17 Bahrain-Merida                                         01:01
 18 Katusha-Alpecin                                        01:03
 19 UAE Team Emirates                                      01:18
 20 Cofidis, Solutions Credits                             01:27
 21 Wanty-Groupe Gobert                                    01:41
 22 Fortuneo-Samsic                                        01:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. undef

    3 czerwca 2018, 20:32 o 20:32

    Praktycznie zero zainteresowania TV triumfem Michała, coś tam na szarym końcu na Polsacie powiedzieli ze informacja będzie o 22, TVP to tylko jedna wielk tuba propagandy i wyliczania jakie to PO było złe, ręce opadaja

    • vip

      3 czerwca 2018, 22:13 o 22:13

      W niczym by nie przeszkadzało wyliczanie na nieudolne PO gdyby na kolarstwo też był przeznaczony wystarczający czas antenowy. Teraz niestety jeszcze mniej go będzie bo o kopaczach trzeba w kółko trąbić.

    • cHarlie

      4 czerwca 2018, 00:08 o 00:08

      Na tvn-ie mówili i był krótki materiał filmowy. Tylko przekręcili imię Gerainta Thomasa pokazując jego kraksę.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: