Wyścig Pokoju U23 - Grand Prix Priessnitz spa 2018: etap 2. Marc Hirschi potwierdza talent

logo Wyścigu Pokoju

Szwajcar Marc Hirschi okazał się najlepszy na drugim i zarazem królewskim etapie młodzieżowego Wyścigu Pokoju.

Kolarz na co dzień reprezentujący zaplecze ekipy Team Sunweb pokonał na podjeździe pod Dlouhé stráně (9,6 km) Hiszpana Xubana Errazquin Péreza oraz klubowego kolegę - Austriaka Felixa Galla.

W wyścigu mocne tempo narzucali Belgowie, w jednej z nielicznych ucieczek udział brał Dawid Migas, lecz szybko został doścignięty przez równo pracujący peleton. Na ostatnie 20 kilometrów przed metą zasadnicza grupa liczyła około 40 osób.

Grupka z kilometra na kilometr była coraz szczuplejsza, a 3 kilometry do mety zaatakował Tadej Pogacar (Słowenia), lecz kilkaset metrów przed metą doścignął go rozpędzony Hirschi.

19. miejsce zajął Piotr Pekała, ze stratą 2:14.

Hirschi to jeden z większych talentów w Europie - młody Szwajcar wygrał w tym sezonie etap Istrian Spring Trophy (2.2), został najlepszym młodzieżowcem wyścigu Tour de l'Ain (2.2). 19-latek jest także mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas.

Wyniki 2. etapu Wyścigu Pokoju U23 - Grand Prix Priessnitz spa 2018 (2.Ncup), Krnov - Dlouhé stráně (148,9 km):

1. Marc Hirschi (Szwajcaria)              4:12:38
2. Xuban Errazquin Pérez (Hiszpania)     
3. Felix Gall (Austria)                     00:07
4. Aurelien Paret-Peintre (Francja)         00:14
5. Tadej Pogacar (Słowenia)
6. Jonas Vingegaard (Dania)
7. Andreas Leknessund (Norwegia)
8. Samuele Battistella (Włochy)
9. Viktor Verschaeve (Belgia)               00:36
10. Dimitri Bussard (Szwajcaria)
...
19. Piotr Pękala (Polska)                   02:14
67. Jakub Murias (Polska)                   14:52
90. Kamil Małecki (Polska)                  19:56
120. Dawid Migas (Polska)                   30:15
DNF Marcel Bogusławski (Polska)

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Samuele Battistella (Włochy)           7:33:58
2. Marc Hirschi (Szwajcaria)                00:08
3. Jonas Vingegaard (Dania)                 00:12
4. Xuban Errazquin Pérez (Hiszpania)        00:17
5. Felix Gall (Austria)                     00:27
6. Tadej Pogacar (Słowenia)                 00:32
7. Aurelien Paret-Peintre (Francja)         00:36
8. Andreas Leknessund (Norwegia)            00:37
9. Dimitri Bussard (Szwajcaria)             00:58
10. Viktor Verschaeve (Belgia)              01:01
...
19. Piotr Pękala (Polska)                   02:48
66. Jakub Murias (Polska)                   15:16
88. Kamil Małecki (Polska)                  20:15
121. Dawid Migas (Polska)                   33:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: