Szlakiem Walk majora Hubala: etap 3. Filip Maciejuk najlepszy w czasówce i przejmuje prowadzenie

Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski) okazał się najlepszy na popołudniowym etapie wyścigu Szlakiem Walk majora Hubala.

19-latek okazał się lepszy od Mateusza Taciaka i Kamila Gradka (obaj CCC Sprandi Polkowice). Zawodnik z Puław objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej, która liczyła nieco ponad 21 kilometrów. Trasa odpowiadała typowym czasowcom. Rywalizację utrudniał padający deszcz. W kraskach leżał m.in. Karol Domagalski (Reprezentacja Polski), ale na szczęście obyło się bez poważniejszych urazów.

Przez długi czas na czele widniało nazwisko Mateusza Taciaka z czasem 26:11. Warunki były zmienne i wydawało się, że zawodnik CCC osiągnie najlepszy rezultat. Jednak lepszy od niego o 47 setnych sekundy okazał się 19-letni Maciejuk. Trzecie miejsce zajął Kamil Gradek, który był o 7 sekund wolniejszy od wyżej wymienionej dwójki

Wyniki 3. etapu Szlakiem Walk majora Hubala 2018 (2.1), Busko Zdrój - Busko Zdrój (21,3 km jazda indywidualna na czas):

1. Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski)  26:11
2. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) 
3. Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice)  00:07
4. Jan Barta (Elkov - Author)       00:21
5. Josef Cerny (Elkov - Author)      00:28

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. reko

  2 czerwca 2018, 21:24 o 21:24

  no ciekawy wynik. Nie chcę wyjść na ignoranta, ale ktoś wie jak chłopak jeździ po górkach i pagórkach? Pytam, bo następców Majki i Kwiatka trochę nie widać zbytnio

 2. Jerry

  2 czerwca 2018, 21:37 o 21:37

  Wygrał w tym roku Górski Wyścig Karpackich Kurierów. Moim zdaniem jest lepszy od Majki i Kwiatka - to kolarz typu Szurkowskiego i Halupczoka.

  • vip

   2 czerwca 2018, 23:44 o 23:44

   Chłopak na razie ma 19 lat więc jak można mówić że jest lepszy od Kwiatka czy Majki. Jak zacznie się ścigać w światowej elicie to będzie można wtedy dopiero coś powiedzieć. Życzę mu jak najlepiej rzecz jasna. Druga sprawa to Szurkowski i Halupczok byli różnymi typami kolarzy.

  • Martyna Maria Kobylińska

   3 czerwca 2018, 00:38 o 00:38

   A nawet Karpacki Wyścig Kurierów 🙂 Choć fakt, po górach on również przemyka 😉

  • maerkx

   3 czerwca 2018, 18:09 o 18:09

   Aby być lepszym kolarzem od Kwiatkowskiego, to trzeba być już zawodnikiem pokoju Sagana. A takich zawodników w historii nie było wielu.
   Po drugie, jakie kryterium stosowałeś, aby Szurkowaskiego i Halupczoka umiejętności stawiać wyżej niż Kwiatkowskiego i Majki? Nikt nie może wiedzieć co ci dwaj zawodnicy by osiągneli w zawodowym kolarstwie. Więc można gdybać. Faktem jest, że to Kwiakowski jest najbardziej utytułowanym kolarzem polskim w historii.
   Oby Maciejuk dorównał Kwiato, ale to będzie bardzo ciężkie.

  • Gruby

   4 czerwca 2018, 13:27 o 13:27

   Kwiatek i Majka już moim zdaniem przebili Szurkowskiego i Halupczoka (nie umniejszając i im sukcesów)

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: