Skoda-Tour de Luxembourg 2018: etap 3. Andrea Pasqualon po zwycięstwo i lidera

Andrea Pasqualon

Andrea Pasqualon (Wanty - Groupe Gobert) po finiszu z czołowej grupy wygrał trzeci etap wyścigu Tour de Luxembourg.

30-letni Włoch pokonał Angelo Tulika (Direct Energie) i Nicka van der Lijke'a (Roompot - Nederlandse Loterij), wychodząc na prowadzenie w wyścigu. Wiceliderem został Słoweniec Jan Tratnik z CCC Sprandi Polkowice.

Dziś był etap królewski, a ja czułem się bardzo dobrze od samego startu. Wygrałem pierwszy sprint, a potem myślałem już tylko o końcowych rundach i o tym, jak zyskać jak najwięcej sekund. Gdy dojechaliśmy na okrążenie od razu zaatakowałem, z czterema innymi zawodnikami. Wygrałem drugą premię, a potem trzecią, na solo. Miałem wszystko pod kontrolą i pilnowałem, by nie zużyć zbyt dużo energii. To mogłoby mnie kosztować na ostatnim podjeździe. Z tego powodu postanowiłem zwolnić i poczekać na peleton.

W sprincie nie miałem szczęścia. Było dosyć niebezpiecznie, bo droga prowadziła w dół. Niestety dałem się zamknąć i nie mogłem powalczyć o lepszą lokatę. Cieszę się jednak z awansu na 2.pozycję w generalce oraz z postawy kolegów z zespołu. Dzięki ich wsparciu i zaufaniu mogłem zrealizować plan na dziś

- opowiadał Jan Tratnik.

Wyniki 3. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2018 (2.HC), Eschweiler - Differdange (163,8 km):

  1 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert           3:53:36
  2 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
  3 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
  4 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
  5 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch
  6 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
  7 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque
  8 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling
 10 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 11 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 12 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 13 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Pieter Weening (Ned) Roompot
 15 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 16 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic            00:17
 17 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 18 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
 19 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 20 Floris Gerts (Ned) Roompot
 21 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
 22 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 23 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 24 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 25 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 26 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 27 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 28 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic
 30 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 31 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 32 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 33 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 34 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 35 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 36 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 37 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           00:22
 38 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch             01:08
 39 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 40 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 41 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 42 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 43 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 44 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 45 Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch
 46 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 47 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic
 48 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 49 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 50 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic
 51 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 52 Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch              01:38
 53 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     01:42
 54 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            02:05
 55 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille                 02:31
 56 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque                03:32
 57 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 58 Meron Abraham (Eri) Bike Aid
 59 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic
 60 Paweł Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 61 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque      04:39
 62 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               04:50
 63 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 06:32
 64 Loic Chetout (Fra) Cofidis
 65 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot
 66 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 67 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 68 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque
 69 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 70 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       07:34
 71 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
 72 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 73 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
 74 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 75 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 76 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque
 77 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      09:58
 78 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 79 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      10:23
 80 Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch                 10:24
 81 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 82 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic
 83 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     10:31
 84 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            11:45
 85 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                12:26
 86 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille
 87 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          14:34
 88 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
 89 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus       18:55
 90 Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch
 91 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    21:39
 92 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling
 93 Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 94 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid
 95 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch        22:18

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert          10:34:06
  2 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                00:07
  3 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling            00:23
  4 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      00:24
  5 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
  6 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling                   00:25
  7 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  8 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         00:28
  9 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           00:30
 10 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque            00:32
 11 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 12 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch           00:38
 13 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 00:40
 15 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            00:42
 16 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:45
 17 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 18 Pieter Weening (Ned) Roompot                           00:48
 19 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  00:53
 20 Floris Gerts (Ned) Roompot                             00:58
 21 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
 22 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   00:59
 23 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid                        01:02
 24 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling                01:03
 25 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 26 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          01:04
 27 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 28 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:06
 29 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     01:07
 30 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                01:17
 31 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice              01:19
 32 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic            01:20
 33 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                       01:28
 34 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                   01:38
 35 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque            01:39
 36 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch             01:53
 37 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclas     01:57
 38 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic           02:00
 39 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           02:07
 40 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             02:18
 41 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          02:22
 42 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 43 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     02:25
 44 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclass     02:27
 45 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus                  02:29
 46 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus               02:30
 47 Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch              02:40
 48 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus            02:53
 49 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic            03:02
 50 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille                 03:46
 51 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     03:52
 52 Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch           03:54
 53 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic             03:57
 54 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            04:22
 55 Paweł Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice              04:36
 56 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque                04:44
 57 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        04:50
 58 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic          04:51
 59 Meron Abraham (Eri) Bike Aid                           04:55
 60 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque      05:54
 61 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               06:08
 62 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               06:31
 63 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque                07:03
 64 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             07:23
 65 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise      07:49
 66 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling                08:16
 67 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus             08:19
 68 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       08:21
 69 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             08:42
 70 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             09:24
 71 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus                09:27
 72 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 09:36
 73 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque          09:44
 74 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       09:54
 75 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       10:17
 76 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic        10:51
 77 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     11:12
 78 Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch                 11:22
 79 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     12:01
 80 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            12:32
 81 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      12:45
 82 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      13:22
 83 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                13:34
 84 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille                   15:06
 85 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic              15:56
 86 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crela     16:24
 87 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      17:15
 88 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          17:48
 89 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus       20:19
 90 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling                  22:16
 91 Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus                   23:27
 92 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    23:49
 93 Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch             25:53
 94 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                        26:12
 95 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch        30:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: