Skoda-Tour de Luxembourg 2018: etap 2. Andrea Pasqualon najlepszy

Andrea Pasqualon

30-letni Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert) wygrał drugi odcinek Wyścigu Dookoła Luksemburga.

Włoch wyprzedził po małej wspinaczce na metę Alexandra Kriegera (Leopard Pro Cycling), Alexa Kirscha (WB Aqua Protect Veranclassic) i Jana Tratnika (CCC Sprandi Polkowice).

Krieger objął prowadzenie w wyścigu, Tratnik jest na 4. pozycji.

Wyniki 2. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2018 (2.HC), Junglinster - Schifflange (89,2 km):

  1 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert           1:57:29
  2 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
  3 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
  4 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
  5 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling
  6 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  7 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                    00:03
  8 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 10 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque            00:05
 11 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 12 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:07
 13 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque                00:09
 14 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 16 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 17 Floris Gerts (Ned) Roompot
 18 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       00:13
 19 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
 20 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 21 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch
 22 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 23 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 24 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling
 25 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 26 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            00:17
 27 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice              00:18
 28 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic
 29 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 30 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 31 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic
 32 Pieter Weening (Ned) Roompot
 33 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch
 35 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 36 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 37 Paweł Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:23
 38 Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch
 39 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             00:24
 40 Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch
 41 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 42 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 43 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 44 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 45 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 46 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     00:28
 47 Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch           00:33
 48 Meron Abraham (Eri) Bike Aid
 49 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling
 50 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic
 51 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus               00:36
 52 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                00:39
 53 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credit     00:40
 54 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque
 55 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 57 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 59 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 60 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 61 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          00:43
 62 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 63 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 64 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 65 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille
 66 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 67 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque
 68 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:49
 69 Meron Teshome (Eri) Bike Aid                           01:01
 70 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus            01:09
 71 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     01:11
 72 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 73 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 74 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic
 75 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 76 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 77 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque
 78 Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 79 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                        01:20
 80 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crela     01:22
 81 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque          01:26
 82 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    01:39
 83 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 84 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid
 85 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits         01:47
 86 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      01:56
 88 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille                   02:02
 89 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic             02:13
 90 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic
 91 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             02:15
 92 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 93 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 94 Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch
 95 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 02:25
 96 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      02:31
 97 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      02:41
 98 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          02:46
 99 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch        06:51
100 Timo Schafer (Ger) Bike Aid                            07:03
101 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling               07:06

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling          6:40:38
  2 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         00:03
  3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             00:05
  4 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                00:08
  5 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:13
  6 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan              00:16
  7 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling                   00:17
  8 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:20
 10 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           00:22
 11 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 12 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque                00:23
 13 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                    00:24
 14 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque            00:25
 15 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling                  00:29
 16 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch           00:30
 17 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 00:32
 18 Floris Gerts (Ned) Roompot                             00:33
 19 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 20 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
 21 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   00:34
 22 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 23 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 24 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus             00:37
 25 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch
 26 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 27 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling                00:38
 28 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 29 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            00:39
 30 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 31 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 32 Pieter Weening (Ned) Roompot                           00:40
 33 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:41
 34 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 35 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 36 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     00:42
 37 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             00:43
 38 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic           00:44
 39 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  00:45
 40 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 41 Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch                 00:50
 42 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                00:52
 43 Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch              00:54
 44 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 45 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic            00:55
 46 Paweł Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:56
 47 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             01:00
 48 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling
 50 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credit     01:03
 51 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque                01:06
 52 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 53 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 54 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille                 01:07
 55 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque
 56 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise      01:09
 57 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 58 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:10
 59 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic          01:11
 60 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 61 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus                  01:13
 62 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 63 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus               01:14
 64 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 65 Meron Abraham (Eri) Bike Aid                           01:15
 66 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus       01:16
 67 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:33
 68 Meron Teshome (Eri) Bike Aid                           01:36
 69 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits        01:37
 70 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 71 Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus                   01:40
 72 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:41
 73 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crela     01:42
 74 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus                01:45
 75 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque         01:57
 76 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     02:02
 77 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 78 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque
 79 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits         02:09
 80 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid                        02:11
 81 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit     02:13
 82 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      02:16
 83 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille                   02:32
 84 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credit     02:35
 85 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic            02:37
 86 Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch           02:38
 87 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             02:39
 88 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic             02:41
 89 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          02:44
 90 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      02:50
 91 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 02:56
 92 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          03:06
 93 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                        04:25
 94 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               04:52
 95 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     05:21
 96 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic              05:24
 97 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      06:44
 98 Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch             06:50
 99 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch        08:16
100 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling               11:38
101 Timo Schafer (Ger) Bike Aid                            20:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: