Drugi etap w programie Madrid Challenge by La Vuelta 2018

fot. Unipublic / Photogomez

Tegoroczna czwarta edycja wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta zostanie rozszerzona o drugi etap. Dzień przed odcinkiem po ulicach Madrytu, zawodniczki powalczą w drużynowej jeździe na czas.

Pierwsza edycja wyścigu odbyła się w 2015 roku, od początku kolarki rywalizowały w centrum stolicy Hiszpanii przed ostatnim etapem męskiej Vuelta a Espana. Od początku wyścig był włączony do kalendarza Women's WorldTour.

W tym roku wyścig otrzyma jeden dodatkowy etap. 15 września odbędzie się 14-kilometrowa drużynowa jazda na czas. Rywalizacja odbędzie się w Boadilla del Monte na obrzeżach Madrytu.

Dzień później peleton tradycyjnie zawita do największego miasta Hiszpanii rywalizując wokół Plaza Cibeles, Paseo de la Castellana, Plaza de Colon, Gran Via oraz Muzeum Narodowego Prado. Do pokonania będzie 17 okrążeń po 5,8 kilometra każdy.

Ubiegłoroczną edycję wygrała Jolien D'Hoore, obecnie ścigająca się w barwach ekipy Mitchelton-Scott. Czwarte miejsce zajęła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: