Giro d'Italia 2018: etap 21. Sam Bennett na do widzenia

Sam Bennett

Chris Froome z Team Sky został zwycięzcą 101. wyścigu Giro d'Italia. Ostatni etap wygrał w Rzymie Sam Bennett (Bora-hansgrohe).

Irlandczyk na finiszowych metrach wyprzedził Elię Vivianiego (Quick-Step Floors) i Jeana-Pierre’a Druckera (BMC Racing).

Peleton na pożegnanie zmierzył się w centrum stolicy Italii na pokonywanej 10 razy rundzie o długości 11,5 kilometra.

Kolarskim zwyczajem ostatni etap Wielkiego Touru jest etapem przyjaźni, kolarze w dostojnym tempie zaczynają, napawając się atmosferą ostatnich chwil wyścigu. Nie inaczej było w Rzymie, z tym że pojawił się pewien problem. Po zaliczeniu pierwszego okrążenia peleton zorientował się, że trasa miejscami jest niebezpieczna i grozi kraksami. Elia Viviani i Chris Froome podjęli wówczas rozmowy z sędzią wyścigu, uzgadniając, że różnice czasowe na mecie nie będą liczone.

Dopiero po tych ustaleniach sygnał do ataku dali Alexey Lutsenko (Astana) i Mads Würtz Schmidt (Katusha-Alpecin), dojechali Eugert Zhupa (Wilier Triestina), Christopher Juul Jensen (Mitchelton-Scott), Vyacheslav Kuznetsov (Katusha-Alpecin), w sumie zawiązała się 18-osobowa czołówka.

Peleton podzielił się na dwie części. Pierwsza siłami Quick-Step Floors ścigała uciekinierów, druga prowadzona przez Team Sky spokojnie zaliczała kółko za kółkiem.

Atak zyskał niespełna 50 sekund. Najdłużej bronili się Kuznetsov i Juul Jensen, których wchłonięto przed wjazdem na ostatnią rundę.

To nie był koniec harców, ponieważ skontrowali Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo), Florian Senechal (Quick-Step Floors), Tony Martin (Katusha-Alpecin) i Ryan Mullen (Trek-Segafredo), a dołączył Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli). 10-sekundową stratę peleton siłami Bora-hansgrohe zlikwidował 4 kilometry przed metą.

Na ostatnich, prowadzących po kostce, metrach rozprowadzony został Viviani. Ustawiony za Włochem Bennett okazał się jednak na pożegnanie szybszy, sięgając po swój trzeci etapowy sukces.

Wyniki 21. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Rzym (115 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     2:50:49
  2 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  4 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
  5 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  6 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac      
  7 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  8 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 10 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 11 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 12 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 13 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 14 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 15 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 16 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 17 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
 18 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 19 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 20 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 21 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 22 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 23 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 24 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 25 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 26 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 27 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 28 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 29 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 30 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 31 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 32 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac      
 33 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
 34 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 35 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 36 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 37 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 39 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 41 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 42 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 43 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 44 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 45 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 46 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 47 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 48 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 49 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 50 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 51 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 52 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 53 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 54 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 56 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 57 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
 58 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 59 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 60 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 61 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 62 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 63 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 64 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 65 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac      
 66 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 67 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 68 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 69 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 70 Benjamin King (USA) Dimension Data
 71 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 72 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 73 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 74 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 75 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 76 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 77 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 78 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 79 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 80 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 81 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 82 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 83 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 84 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 85 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 86 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 87 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 88 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 89 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 90 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 91 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 92 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 93 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 94 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 95 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 96 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 97 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 98 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 99 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
100 Chad Haga (USA) Team Sunweb
101 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
102 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
103 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
104 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
105 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
106 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
107 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
108 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
109 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
110 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
111 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
112 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
113 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
114 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
115 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
116 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
117 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
118 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
119 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
120 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
121 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
122 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
123 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
124 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
125 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
126 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
127 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
128 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
129 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
130 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
131 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
132 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
133 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
134 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
135 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
136 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
137 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
138 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac      
139 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac      
140 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      
141 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac      
142 Christian Knees (Ger) Team Sky
143 David De La Cruz (Spa) Team Sky
144 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
145 Chris Froome (GBr) Team Sky
146 Wout Poels (Ned) Team Sky
147 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
148 Sergio Henao (Col) Team Sky
149 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
DNS Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
DNF Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ

Punkty

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          50 pkt
  2 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      35
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 25
  4 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott            24
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        20
  6 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          20
  7 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 18
  8 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                16
  9 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         14
 10 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b C        12
 11 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                       12
 12 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    10
 13 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                   8
 14 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                            7
 15 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                     6
 16 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                         5
 17 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                      5
 18 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                       4
 19 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                    4
 20 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                      4
 21 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                       3
 22 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                      3
 23 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                           2
 24 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         2
 25 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                          1
 26 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                         1
 27 Benjamin King (USA) Dimension Data                         1

Sprint 1 - 46 km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott             6
  3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                 3
  4 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                        2
  5 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                      1

Sprint 2 -69 km 

  1 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          10 pkt
  2 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott             6
  3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                 3
  4 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                        2
  5 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                    1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   08:32:27
  2 Bahrain-Merida
  3 BMC Racing Team
  4 UAE Team Emirates
  5 Bora-Hansgrohe
  6 Dimension Data
  7 AG2R La Mondiale
  8 Androni Giocattoli-Sidermec
  9 LottoNl-Jumbo
 10 Israel-Cycling Academy
 11 Katusha-Alpecin
 12 EF Education First-Drapac      
 13 Lotto Fix All
 14 Mitchelton-Scott
 15 Wilier Triestina-Selle Italia
 16 Trek-Segafredo
 17 Bardiani CSF
 18 Groupama-FDJ
 19 Team Sunweb
 20 Astana Pro Team
 21 Movistar Team
 22 Team Sky

Klasyfikacja końcowa Giro d'Italia:

  1 Chris Froome (GBr) Team Sky                         89:02:39
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:46
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               04:57
  4 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    05:44
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                08:03
  6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     11:50
  7 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    13:01
  8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     13:17
  9 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            14:18
 10 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    15:16
 11 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                17:30
 12 Wout Poels (Ned) Team Sky                              17:40
 13 Sergio Henao (Col) Team Sky                            29:41
 14 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   34:29
 15 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    41:48
 16 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     56:07
 17 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     58:16
 18 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo             01:00:30
 19 Michael Woods (Can) EF Education First              01:01:24
 20 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                01:03:54
 21 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  01:15:11
 22 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ            01:15:18
 23 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:19:49
 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates               01:23:04
 25 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team             01:23:11
 26 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    01:26:13
 27 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe           01:28:47
 28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                01:31:28
 29 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                   01:33:24
 30 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  01:40:18
 31 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors       01:41:36
 32 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                  01:58:09
 33 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:00:17
 34 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                02:02:15
 35 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   02:02:53
 36 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                    02:03:06
 37 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale              02:06:25
 38 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida              02:07:32
 39 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team              02:08:19
 40 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   02:08:55
 41 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin            02:10:27
 42 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale             02:17:10
 43 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               02:20:10
 44 Benjamin King (USA) Dimension Data                  02:24:26
 45 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy            02:25:01
 46 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                      02:26:47
 47 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            02:27:57
 48 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             02:29:16
 49 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors               02:42:24
 50 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:42:38
 51 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                      02:42:39
 52 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac      
 53 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme  02:45:41
 54 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo              02:48:11
 55 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott              02:51:50
 56 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     02:52:42
 57 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                    02:53:44
 58 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe            02:56:01
 59 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    02:58:56
 60 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     03:00:57
 61 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              03:04:46
 62 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    03:06:03
 63 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac      03:09:17
 64 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     03:10:40
 65 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          03:11:06
 66 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                03:12:32
 67 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  03:13:51
 68 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  03:14:02
 69 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               03:19:46
 70 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               03:19:53
 71 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         03:20:46
 72 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott               03:21:31
 73 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        03:28:13
 74 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      03:28:31
 75 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                  03:30:05
 76 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     03:39:48
 77 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         03:43:25
 78 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     03:43:35
 79 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   03:45:10
 80 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               03:50:40
 81 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            03:53:07
 82 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  03:54:32
 83 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                03:54:37
 84 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   03:58:31
 85 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 03:59:36
 86 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     04:02:56
 87 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               04:04:11
 88 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        04:05:44
 89 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             04:06:01
 90 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   04:06:38
 91 Christian Knees (Ger) Team Sky                      04:07:02
 92 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 04:07:15
 93 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      04:08:20
 94 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    04:08:34
 95 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    04:10:02
 96 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               04:10:17
 97 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 04:11:05
 98 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    04:11:21
 99 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   04:14:22
100 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 04:14:30
101 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    04:15:24
102 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        04:17:23
103 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              04:19:34
104 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            04:20:56
105 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          04:21:56
106 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                        04:22:00
107 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors              04:22:56
108 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               04:23:41
109 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       04:24:39
110 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   04:27:59
111 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      04:28:29
112 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    04:32:23
113 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              04:34:24
114 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               04:36:23
115 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                04:36:25
116 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           04:39:44
117 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       04:40:13
118 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           04:40:19
119 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   04:41:35
120 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  04:41:53
121 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                04:43:41
122 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 04:44:25
123 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   04:45:51
124 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              04:45:53
125 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 04:46:51
126 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       04:49:40
127 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  04:51:09
128 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       04:55:00
129 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              04:55:09
130 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   04:55:48
131 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     04:56:30
132 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                04:57:04
133 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    04:57:56
134 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  04:59:12
135 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            04:59:31
136 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                05:03:59
137 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 05:05:39
138 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    05:08:12
139 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            05:08:33
140 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  05:09:34
141 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              05:15:42
142 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 05:15:59
143 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   05:18:15
144 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  05:18:53
145 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     05:25:31
146 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   05:32:07
147 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   05:32:52
148 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    05:34:14
149 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  05:48:37

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team            89:07:36
  2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:47
  3 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            09:21
  4 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates               01:18:07
  5 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    01:21:16
  6 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe           01:23:50
  7 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  01:35:21
  8 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors       01:36:39
  9 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                    01:58:09
 10 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   02:03:58
 11 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               02:15:13
 12 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             02:24:19
 13 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:37:41
 14 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    03:01:06
 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  03:09:05
 16 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        03:23:16
 17 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Ca  03:38:28
 18 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            03:48:10
 19 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   03:53:34
 20 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   04:01:41
 21 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      04:03:23
 22 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    04:06:24
 23 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    04:10:27
 24 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              04:14:37
 25 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            04:15:59
 26 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              04:29:27
 27 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                04:31:28
 28 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                04:38:44
 29 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 04:41:54
 30 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            04:54:34
 31 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    05:03:15
 32 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  05:04:37
 33 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              05:10:45
 34 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  05:13:56

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     341 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         282
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       147
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b C       122
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       113
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        111
  7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                     107
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                   103
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          84
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            73
 11 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      63
 12 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 58
 13 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             57
 14 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 56
 15 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       54
 16 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         53
 17 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       51
 18 Chris Froome (GBr) Team Sky                               49
 19 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        49
 20 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        49

Klasyfikacja górska

  1 Chris Froome (GBr) Team Sky                              125 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                        108
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        91
  4 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        79
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       65
  6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            49
  7 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                     42
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   40
 10 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   37
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  37
 12 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                         36
 13 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe                 36
 14 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors             35
 15 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                          24
 17 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   22
 18 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          21
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                   21
 20 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy                  18

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                           267:48:47
  2 Astana Pro Team                                        24:58
  3 Bora-Hansgrohe                                         43:32
  4 Team Sunweb                                         01:14:35
  5 AG2R La Mondiale                                    01:30:32
  6 Movistar Team                                       01:39:45
  7 LottoNl-Jumbo                                       01:47:01
  8 Mitchelton-Scott                                    02:31:52
  9 UAE Team Emirates                                   02:33:27
 10 Groupama-FDJ                                        02:34:04
 11 Bahrain-Merida                                      02:52:20
 12 Androni Giocattoli-Sidermec                         04:09:44
 13 Dimension Data                                      04:19:42
 14 BMC Racing Team                                     04:39:49
 15 Katusha-Alpecin                                     04:46:51
 16 EF Education First-Drapac                           04:49:22
 17 Trek-Segafredo                                      05:43:20
 18 Quick-Step Floors                                   06:20:26
 19 Israel-Cycling Academy                              06:33:39
 20 Lotto Fix All                                       07:18:02
 21 Bardiani CSF                                        08:04:45
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       12:07:09

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

  1. XMM2

    27 maja 2018, 21:19 o 21:19

    Brawo Froome brawo Dumoulin brawo Bennet brawo Viviani browo młodzi brawo giro

  2. Maciek79

    27 maja 2018, 21:28 o 21:28

    Ponad 5h straty ostatniego, nieźle.

  3. vip

    28 maja 2018, 06:41 o 06:41

    Można spojrzeć na to inaczej że to tylko niecałe 6% gorzej.

    • Maciek79

      28 maja 2018, 12:13 o 12:13

      Tak, zdecydowanie lepiej to wtedy wygląda 😉

  4. Paweł P

    28 maja 2018, 17:11 o 17:11

    Wilier Triestina-Selle Italia, ci to dopiero dali.... a mogli wziąć coś naprawdę porządnego z drugiej dywizji...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: