Daniel - odzież kolarska

Hammer Stavanger 2018: Hammer Sprint. Kolarze Mitchelton-Scott znów najlepsi

Ekipa Mitchelton-Scott wygrała drugą część zawodów Hammer Stavanger - Hammer Sprint - i umocniła się na prowadzeniu w trzydniowej rywalizacji.

Damien Howson, Lucas Hamilton, Daryl Impey, Roger Kluge i Cameron Meyer pokonali zawodników ekipy Sunweb - Phila Bauhausa, Michaela Storera, Simona Geschke, Sorena Kragha Andersena i Edwarda Theunsa.

Trzecie miejsce zajął zespół Sky z Michałem Gołasiem w składzie, na pozycję na podium wyniesiony punktami zdobytymi na linii mety przez Norwega Kristoffera Halvorsena.

Rywalizacja przebiegła w Stavanger na rundzie (9,2 km), którą pokonano 10 razy. Trasa były płaska, za wyjątkiem leżącej w połowie okrążenia krótkiego podjazdu (800m; 4,9%). Jadące w 5-osobowych składach zespoły walczyły o punkty na linii mety. Na końcu każdego kółka punktowało pierwszych 10 zawodników, natomiast punkty zdobywane na okrążeniu trzecim, szóstym i dziesiątym liczone były podwójnie.

W tej rozgrywce ponownie najwięcej punktów uzbierali zawodnicy australijskiej ekipy Mitchelton-Scott, którzy wczoraj wygrali zawody Hammer Climb. W australijskim zespole punktowało czterech zawodników, a cztery wygrane finisze i skrzętnie zbierane przez Rogera Kluge i atakującego Daryla Impeya oczka pozwoliły na zakończenie rywalizacji z sumą 1058 punktów.

Ostatni finisz wygrał Kristoffer Halvorsen, pokonując Phila Bauhausa i Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates), ale to ne odwróciło losów wyścigu. Kolarze Mitchelton-Scott wypracowali sobie bezpieczną przewagę i jutro jako faworyci przystąpią do wyścigu pościgowego.

Wyniki "Hammer Sprint" - 2. etapu Hammer Stavanger 2018 (2.1), Stavanger (92 km):

1. MITCHELTON - SCOTT     1058
2. TEAM SUNWEB         984
3. TEAM SKY           800
4. BMC RACING TEAM       623
5. QUICK - STEP FLOORS     476
6. UAE TEAM EMIRATES      420
7. NIPPO VINI FANTINI      374
8. TEAM LOTTONL-JUMBO      358
9. LOTTO SOUDAL         256
10. TREK-SEGAFREDO       242
11. EF EDUCATION FIRST-DRAPAC  193
12. ISRAEL CYCLING ACADEMY   181
13. AQUA BLUE SPORT       45
14. CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: