Giro d'Italia 2018: etap 20. Mikel Nieve urodzinowo, Froome niezagrożony

Mikel Nieve

Mikel Nieve z grupy Mitchelton-Scott wygrał po samotnej akcji dwudziesty etap wyścigu Giro d'Italia.

Obchodzący dziś 34-urodziny Hiszpan wyprzedził Roberta Gesinka (LottoNL-Jumbo) i Felixa Grossschartnera (Bora-hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej Chris Froome (Team Sky) utrzymał przewagę nad Tomem Dumoulinem (Team Sunweb). Na trzecie miejsce awansował Miguel Angel Lopez (Astana).

Ostatni górski etap, z Piemontu przez Dolinę Aosty, liczył 214 kilometrów i na ostatnich 85 prowadził przez trzy trudne górskie premie.

Po szybkim starcie i wielu próbach, oderwała się od peletonu grupa w składzie Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale), Francesco Gavazzi, Davide Ballerini, Manuel Belletti, Marco Frapporti (Androni-Sidermec), Matej Mohoric, Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Giulio Ciccone, Enrico Barbin (Bardiani-CSF), Felix Grossschartner, Andreas Schillinger (Bora-hansgrohe), Matthieu Ladagnous (Groupama-FDJ), Krists Neilands (Israel Cycling Academy), Roman Kreuziger, Mikel Nieve (Mitchelton-Scott), Elia Viviani (Quick-Step Floors), Michael Woods (EF-Drapac), Maurits Lammertink, Tony Martin (Katusha-Alpecin), Koen Bouwman, Robert Gesink, Bert-Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo), Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), Valerio Conti, Vegard Stake Laengen, Marco Marcato (UAE Team Emirates) i Jacopo Mosca (Wilier-Selle Italia).

Uciekinierzy odskoczyli na ponad 5 minut, następnie różnica nieco spadła, gdy zaczęła nadganiać ekipa Astany.

Po pierwszej wspinaczce, Col Tsecore (146,5 km; kat. 1; 16 km; 7,7%, maks. 15%), z przodu pozostali Nieve, Woods, Conti, Brambilla, Lammertink, Ciccone, Grosschartner, Mohoric, Visconti, Bouwman i Gesink. Za ich plecami z prowadzenia w zasadniczej grupie nie schodzili kolarze Astany, ale strata powoli rosła, do 5:25.

Znakomicie zjeżdżający Mohoric odskoczył od czołówki przed Col Saint Pantaleon (185,8 km; kat. 1; 16,5 km; 7,2%, maks 12%). Słoweniec rozpoczął wspinaczkę na przełęczy z zapasem 35 sekund. Peleton tracił już ponad 7 minut.

Pomimo spokojnego tempa kryzys dopadł trzeciego zawodnika wyścigu Thibauta Pinota (Groupama-FDJ), który z grymasem ogromnego wysiłku na twarzy został bardzo daleko za główną grupą. Zgasł również Mohoric. Wyprzedzili go Brambilla, Nieve i Grosschartner. Hiszpan mono naciskał na pedały, 33 kilometry przed metą obejmując samotne prowadzenie.

Nieve na końcowej wspinaczce pod Cervinia (kat. 1; 18,2 km; 5,3%, maks. 12%) jechał niezagrożony po powtórkę z lat 2011 i 2016, czyli swoje trzecie etapowe zwycięstwo w Giro d’Italia. Niemal 10 minut za jego plecami w peletonie wyższy bieg wrzucili zawodnicy Movistar, przygotowując atak dla Richarda Carapaza.

Zaatakował jednak Tom Dumoulin, który kilkukrotnie sprawdził Froome’a. Lider za każdym razem odpowiadał, a w końcu sam skontrował Holendra. Miguel Angel Lopez pilnował Carapaza, chroniąc swoją koszulkę młodzieżowca i po kolapsie Pinota, trzeciego miejsce w wyścigu. Ani Ekwadorczyk, ani Dumoulin nie dali rady przełamać swoich głównych rywali.

Wyniki 20. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Susa - Cervinia (214 km):

  1 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                   5:43:48
  2 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      02:17
  3 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              02:42
  4 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      03:45
  5 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                05:23
  6 Wout Poels (Ned) Team Sky                              06:03
  7 Chris Froome (GBr) Team Sky
  8 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 10 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 11 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 12 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         06:09
 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     06:45
 15 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 16 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 17 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                07:04
 18 Carlos Alberto Betancur Gomez
 19 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   08:54
 20 Sergio Henao (Col) Team Sky                            09:42
 21 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     10:09
 22 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 23 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  10:53
 24 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       11:54
 25 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
 26 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       11:56
 27 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   12:16
 28 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 29 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 14:56
 30 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  15:03
 31 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 32 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      16:08
 33 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   16:52
 34 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 36 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      17:39
 37 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 18:40
 38 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               21:38
 39 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           22:58
 40 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         24:04
 41 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        24:57
 42 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 43 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 44 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   25:11
 45 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 46 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 47 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 48 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       25:44
 49 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  26:15
 50 Christian Knees (Ger) Team Sky                         27:15
 51 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     34:59
 52 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 53 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 54 Benjamin King (USA) Dimension Data
 55 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 56 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 57 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 58 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 59 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 60 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 61 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 62 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 63 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 64 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           36:24
 65 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           42:18
 66 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 67 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 68 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       45:32
 69 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 70 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 71 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 72 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 73 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 74 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 75 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 76 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 77 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 78 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Fix All
 79 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
 80 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 81 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
 82 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 83 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 84 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 85 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 86 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 87 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 88 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 89 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 90 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 91 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 92 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 93 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 94 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 95 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 96 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 98 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 99 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
100 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
101 Dayer Uberney Quintana Rojas
102 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
103 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
104 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
105 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
106 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
107 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
108 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
109 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
110 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
111 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
112 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
113 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
114 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
115 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data
116 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
117 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
118 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
119 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
120 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
121 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
122 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
123 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
124 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
125 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
126 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
127 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
128 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
129 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
130 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
131 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
132 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
133 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
134 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
135 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
136 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
137 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
138 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
139 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
140 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
141 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
142 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
143 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
144 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
145 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
146 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
147 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           45:53
148 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     46:41
149 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 46:44
150 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        46:53
151 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       47:20

Punkty

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      16 pkt
  2 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        15
  3 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                         12
  4 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe                  9
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         8
  6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                          7
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    6
  8 Wout Poels (Ned) Team Sky                                  5
  9 Chris Froome (GBr) Team Sky                                4
 10 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        3
 11 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    2
 12 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          2
 13 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        1

Punkty na premiach górskich

  1 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        79 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         56
  3 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe                 36
  3 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                         36
  5 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                          18
  6 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                   17
  7 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                      8
  8 Wout Poels (Ned) Team Sky                                  4
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         2
  9 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              2
  9 Chris Froome (GBr) Team Sky                                2
 12 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe           05:46:30
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      01:03
  3 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    03:21
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  6 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  08:11
  7 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       09:12
  8 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       09:14
  9 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  12:21
 10 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 11 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           20:16
 12 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       23:02
 13 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     32:17
 14 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 15 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 16 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 17 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 18 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       42:50
 19 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 20 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 21 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 22 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 23 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 24 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 26 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 27 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 29 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 30 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 31 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 32 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 33 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 34 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 44:02

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bora-Hansgrohe                                      17:26:54
  2 Team LottoNL-Jumbo                                     05:26
  3 Team Sky                                               06:18
  4 Movistar Team                                          12:33
  5 Astana Pro Team                                        14:10
  6 Team Sunweb                                            14:21
  7 AG2R La Mondiale                                       17:20
  8 Bahrain-Merida                                         24:16
  9 UAE Team Emirates                                      34:53
 10 Mitchelton-Scott                                       44:40
 11 Androni Giocattoli-Sidermec                            47:33
 12 Trek-Segafredo                                         59:51
 13 Team Katusha Alpecin                                01:00:42
 14 Israel Cycling Academy                              01:05:16
 15 Bardiani CSF                                        01:08:46
 16 Ef Education First-Drapac                           01:16:35
 17 Lotto Soudal                                        01:16:55
 18 BMC Racing Team                                     01:26:27
 19 Wilier Triestina-Selle Italia                       01:30:12
 20 Team Dimension Data                                 01:40:00
 21 Groupama-FDJ                                        02:01:06
 22 Quick-Step Floors

Klasyfikacja generalna po 20. etapie:

  1 Chris Froome (GBr) Team Sky                         86:11:50
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:46
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               04:57
  4 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    05:44
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                08:03
  6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     11:50
  7 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    13:01
  8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     13:17
  9 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            14:18
 10 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    15:16
 11 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                17:30
 12 Wout Poels (Ned) Team Sky                              17:40
 13 Sergio Henao (Col) Team Sky                            29:41
 14 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   34:29
 15 Carlos Alberto Betancur Gomez                          41:48
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       43:46
 17 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     56:07
 18 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     58:16
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo             01:00:30
 20 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac       01:01:24
 21 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                01:03:54
 22 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  01:15:11
 23 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ            01:15:18
 24 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:19:49
 25 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates               01:23:04
 26 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team             01:23:11
 27 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    01:26:13
 28 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe           01:28:47
 29 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                01:31:28
 30 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                   01:33:24
 31 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  01:40:18
 32 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors       01:41:36
 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                  01:58:09
 34 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:00:17
 35 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                02:02:15
 36 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   02:02:53
 37 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                    02:03:06
 38 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale              02:06:25
 39 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida              02:07:32
 40 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team              02:08:19
 41 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   02:08:55
 42 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin            02:10:27
 43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale             02:17:10
 44 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               02:20:10
 45 Benjamin King (USA) Dimension Data                  02:24:26
 46 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy            02:25:01
 47 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                      02:26:47
 48 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            02:27:57
 49 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             02:29:16
 50 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors               02:42:24
 51 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:42:38
 52 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                      02:42:39
 53 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 54 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme  02:45:41
 55 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo              02:48:11
 56 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott              02:51:50
 57 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     02:52:42
 58 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                    02:53:44
 59 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe            02:56:01
 60 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    02:58:56
 61 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     03:00:57
 62 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              03:04:46
 63 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    03:06:03
 64 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac      03:09:17
 65 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     03:10:40
 66 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          03:11:06
 67 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                03:12:32
 68 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  03:13:51
 69 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  03:14:02
 70 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               03:19:46
 71 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               03:19:53
 72 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         03:20:46
 73 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott               03:21:31
 74 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        03:28:13
 75 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      03:28:31
 76 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                  03:30:05
 77 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     03:39:48
 78 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         03:43:25
 79 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     03:43:35
 80 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   03:45:10
 81 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               03:48:51
 82 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               03:50:40
 83 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            03:53:07
 84 Dayer Uberney Quintana Rojas                        03:54:32
 85 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                03:54:37
 86 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   03:58:31
 87 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 03:59:36
 88 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     04:02:56
 89 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               04:04:11
 90 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        04:05:44
 91 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             04:06:01
 92 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   04:06:38
 93 Christian Knees (Ger) Team Sky                      04:07:02
 94 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 04:07:15
 95 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      04:08:20
 96 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    04:08:34
 97 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                 04:10:02
 98 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               04:10:17
 99 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 04:11:05
100 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    04:11:21
101 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   04:14:22
102 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 04:14:30
103 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    04:15:24
104 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        04:17:23
105 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              04:19:34
106 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            04:20:56
107 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          04:21:56
108 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Fix All                 04:22:00
109 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors              04:22:56
110 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               04:23:41
111 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       04:24:39
112 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   04:27:59
113 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      04:28:29
114 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    04:32:23
115 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              04:34:24
116 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               04:36:23
117 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                04:36:25
118 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           04:39:44
119 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       04:40:13
120 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           04:40:19
121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   04:41:35
122 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  04:41:53
123 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                04:43:41
124 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 04:44:25
125 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   04:45:51
126 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              04:45:53
127 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 04:46:51
128 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       04:49:40
129 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  04:51:09
130 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       04:55:00
131 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              04:55:09
132 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   04:55:48
133 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     04:56:30
134 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                04:57:04
135 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    04:57:56
136 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  04:59:12
137 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            04:59:31
138 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                05:03:59
139 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 05:05:39
140 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    05:08:12
141 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            05:08:33
142 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  05:09:34
143 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              05:15:42
144 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 05:15:59
145 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   05:18:15
146 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  05:18:53
147 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     05:25:31
148 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   05:32:07
149 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   05:32:52
150 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    05:34:14
151 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  05:48:37

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     306 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         232
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       127
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       113
  5 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        111
  6 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac             110
  7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                     107
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    93
  9 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            73
 10 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          64
 11 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          63
 12 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      59
 13 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             57
 14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       54
 15 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       51
 16 Chris Froome (GBr) Team Sky                               49
 17 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        49
 18 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        49
 19 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   47
 20 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         45

Klasyfikacja górska

  1 Chris Froome (GBr) Team Sky                              125 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                        108
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        91
  4 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        79
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          70
  6 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       65
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            49
  8 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  9 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                     42
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   40
 11 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   37
 12 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  37
 13 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                         36
 14 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe                 36
 15 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors             35
 16 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
 17 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                          24
 18 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   22
 19 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          21
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                   21

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team            86:16:47
  2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:47
  3 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            09:21
  4 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates               01:18:07
  5 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    01:21:16
  6 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe           01:23:50
  7 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  01:35:21
  8 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors       01:36:39
  9 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                    01:58:09
 10 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   02:03:58
 11 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               02:15:13
 12 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             02:24:19
 13 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:37:41
 14 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    03:01:06
 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  03:09:05
 16 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        03:23:16
 17 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         03:38:28
 18 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            03:48:10
 19 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   03:53:34
 20 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   04:01:41
 21 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      04:03:23
 22 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    04:06:24
 23 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    04:10:27
 24 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              04:14:37
 25 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            04:15:59
 26 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              04:29:27
 27 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                04:31:28
 28 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                04:38:44
 29 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 04:41:54
 30 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            04:54:34
 31 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    05:03:15
 32 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  05:04:37
 33 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              05:10:45
 34 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  05:13:56

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                           259:16:20
  2 Astana Pro Team                                        24:58
  3 Bora-Hansgrohe                                         43:32
  4 Team Sunweb                                         01:14:35
  5 AG2R La Mondiale                                    01:30:32
  6 Movistar Team                                       01:39:45
  7 Team LottoNL-Jumbo                                  01:47:01
  8 Mitchelton-Scott                                    02:31:52
  9 UAE Team Emirates                                   02:33:27
 10 Groupama-FDJ                                        02:34:04
 11 Bahrain-Merida                                      02:52:20
 12 Androni Giocattoli-Sidermec                         04:09:44
 13 Team Dimension Data                                 04:19:42
 14 BMC Racing Team                                     04:39:49
 15 Team Katusha Alpecin                                04:46:51
 16 Ef Education First-Drapac                           04:49:22
 17 Trek-Segafredo                                      05:43:20
 18 Quick-Step Floors                                   06:20:26
 19 Israel Cycling Academy                              06:33:39
 20 Lotto Soudal                                        07:18:02
 21 Bardiani CSF                                        08:04:45
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       12:07:09

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

8 Comments

  1. Karol

    26 maja 2018, 16:54 o 16:54

    Tom i Sunweb dali dupy, że pojechali na tegoroczne Giro. Mają tu wygraną, więc trzeba była atakować TdF. Froome będzie zajechany po Giro więc odpada największy faworyt, a z Nibalim i Quintaną, Tomek mógł wygrać, tym bardziej, że trasa TdF to już od jakiegoś czasu żart, mało gór, płaskie, nudne etapy gdzie można wozić się w koszulce lidera. Wygrałby obie czasówki i spokojnie przejechał góry i pykłoby zwycięstwo. A tak Giro przegrane, TdF nie jedzie i dupa.

    • reko

      26 maja 2018, 22:10 o 22:10

      co do TdF masz rację...trasa to żart, ale to nie trasa czyni wyścig trudnym. Wygrał Giro więc chciał bronić tytułu, dzisiaj nie kalkulował,, robił wszystko aby urwać Krzyśka....i za to mega szacun.

  2. rob

    26 maja 2018, 17:19 o 17:19

    Sobie tak myślę, gdzie byłby nasz Regał jakby pojechał Giro???
    Skoro Konrad jest 7my. ..
    Ciekawy jestem czy realnie byłby w stanie skończyć wyścig na trzecim miejscu???

    • Karol

      26 maja 2018, 17:51 o 17:51

      Wątpię. Majka najlepsze ma już za sobą, teraz to jest gość dla którego sukcesem będzie zająć 10 miejsce, a łatwo nie będzie. Ja widzę dla Rafała rolę zadaniowca któy odpuszcza walkę o miejsca 10-15, łapie straty na początku i wybiera jeden/dwa górskie etapy na których walczy o zwycięstwo.

      • reko

        26 maja 2018, 22:07 o 22:07

        może tak, może nie...pamiętaj, że zawsze najlepszą formę miał w 3tygodniu każdego touru. W zeszłym roku nie mogliśmy się o tym przekonać, a po tygodniówkach chyba nie ma co Majki oceniać. Ten sezon pokaże co dalej z Majką, czy zostanie w Borze, bo ja mam wątpliwości, czy to dobre miejsce dla niego.

  3. rob

    26 maja 2018, 18:43 o 18:43

    Masz rację. Też tak myślę. Ze większe sukcesy mogą go spotkać robiąc takie rzeczy.
    Jednak w niektórych tourach jest przypadek- kraksy- obniżki formy. Więc naprawdę można być wysoko jadąc reguralnie.
    Przykład Konrada o tym świadczy.
    Lopez mimo strat w pierwszych etapach skończył na trzecim miejscu?
    Nie zastanawia Cię to, movi star posłał po naukę ludzi i dzięki słabości innych gość jest 4ty...
    Uważam że w zeszłym roku Majka byłby w top 5, gdyby nie upadek na tourze... I mówię to serio...

  4. KwiatoFan

    27 maja 2018, 02:45 o 02:45

    Ciekawe ze dzisiaj nikt nie posądza Nieve o doping jak dołożył Krzyskowi i Tomowi 6 minut....

    • mat99

      27 maja 2018, 07:05 o 07:05

      Miał ponad godz. straty, więc dali mu wygrać.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: