Nestlé Fitness Tour de Toruń już w niedzielę

W niedzielę 27 maja odbędzie się czwarta edycja Nestlé Fitness Tour de Toruń - kobiecego kryterium ulicznego rozgrywanego w samym sercu miasta Kopernika i pierników.

W najbliższy weekend toruńska starówka ponownie stanie się kolarską areną zmagań. To właśnie na ciężkiej, brukowej kostce, pośród gotyckich zabytków, rozegrane zostanie kobiece kryterium. Będzie to jednocześnie eliminacja do mistrzostw Polski w kryterium. 

Przed zawodniczkami nie lada wyzwanie. Podobnie jak w poprzednich latach rywalizować będą na niezwykle trudnej technicznie rundzie o długości 1500 metrów. Start wyznaczono pod Centrum Kultury Dwór Artusa, skąd peleton podąży ulicami Szeroką, Mostową, Bulwarem Filadelfijskim, Flisaczą i Ducha Świętego. W sumie do pokonania będzie 25 okrążeń, dających łącznie nieco ponad 37 kilometrów. Po pokonaniu każdego kółka na kolarki czekać będą punkty, które zadecydują o końcowym zwycięstwie. Zapowiada się emocjonująca i niezwykle dynamiczna walka!

Nasze kryterium Nestlé Fitness Tour de Toruń jest oceniam jako jeden z najtrudniejszych wyścigów w kraju. Na brukowanych odcinkach kierownica dosłownie wyrywa się z rąk, a kręte uliczki średniowiecznego centrum Torunia wymagają nie lada umiejętności technicznych 

– przyznała aktualna mistrzyni Polski Karolina Karasiewicz, która przed rokiem triumfowała w tym wyścigu.

W niedzielę w szranki staną zarówno juniorki, jak i orliczki oraz kobieca elita. Kobiecy peleton walczyć będzie o Puchar Prezydenta Miasta Torunia – Michała Zaleskiego, jednak nie będzie to jedyne trofeum. W tym roku na najlepsze kolarki czeka bowiem wyjątkowe, granitowe trofeum.

Zwyciężczynie tegorocznej edycji kryterium w randze mistrzostw Polski zdobędą wyjątkową statuetkę, która będzie symbolizować trudy trasy, kostkę brukową z osadzoną w niej koronką, jak kolarze nazywają rowerową zębatkę

– zapowiedział dyrektor wyścigu Jarosław Szczepanowski.

4. edycja Nestlé Fitness Tour de Toruń rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.00. Warto jednak już nieco wcześniej zajrzeć na Rynek Staromiejski, gdzie będzie bardzo kolarsko. 

Rowery.org z przyjemnością objęły tegoroczną odsłonę toruńskiego kryterium patronatem medialnym. Pamiętajcie, by w niedzielę śledzić nasze oficjalne konto na Instagramie, gdzie nie zabraknie bieżących informacji i ciekawostek prosto z wyścigu Tour de Toruń

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: