Giro d'Italia 2018: etap 18. Maximilian Schachmann na Prato Nevoso

Maximilian Schachmann

Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors) wygrał po ucieczce osiemnasty etap Giro d'Italia - pierwszy z trzech górskich odcinków trzeciego tygodnia "Corsa Rosa".

Niemiec na ostatnich metrach Prato Nevoso pokonał Rubena Plazę (Israel Cycling Academy) i Mattie Cattaneo (Androni Giocattoli).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Simon Yates (Mitchelton-Scott), ale Brytyjczyk zanotował wyraźną stratę.

Bilsko 200-kilometrowy etap, z zakończeniem w alpejskiej stacji narciarskiej, przebiegał pod znakiem ucieczki w składzie Michael Morkov, Maximilian Schachmann (obaj Quick-Step Floors), Davide Ballerini, Mattia Cattaneo (obaj Androni Giocattoli), Christoph Pfingsten (Bora-hansgrohe), Ruben Plaza (Israel Cycling Academy), Vyacheslav Kuznetsov (Katusha-Alpecin), Jos van Emden, (LottoNL-Jumbo), Boy van Poppel (Trek-Segafredo), Marco Marcato (UAE Team Emirates), Giuseppe Fonzi i Alex Turrin (obaj Wilier Triestina).

Dwunastka nie stanowiła zagrożenia dla czołówki wyścigu, co pomogło zdobyć grupie ponad 13 minut przewagi (85 km). Różnica przekroczyła później nawet16 minut.

20 kilometrów przed metą z czołówki wyskoczył Boy van Poppel. Holender pierwszy rozpoczął wspinaczkę na Prato Nevoso (kat. 1; 13,9 km; 6,9%, maks. 10%), ale to był tylko jego łabędzi śpiew.

Z topniejącej grupy 6 kilometrów przed kreską na czele pozostali Schachmann i Cattaneo, którzy odjechali Plazie i Pfingstenowi. Dwójkę na ostatnim kilometrze Hiszpan doszedł i zwycięzca wyłonił się dopiero po trzyosobowym finiszu. Zdecydowanie na metę ruszył Schachmann, odskakując kolejno Cattaneo i Plazie.

Daleko z tyłu z grupy zasadniczej atakował Wout Poels (Team Sky), następnie Richard Carapaz (Movistar) i Luis Leon Sanchez (Astana). 2 kilometry przed końcem Simona Yatesa sprawdził Tom Dumoulin (Team Sunweb). Lider zareagował, ale po poprawce Chrisa Froome’a (Team Sky) i Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida) został z tyłu. Na mecie Brytyjczyk do swoich najgroźniejszych rywali stracił 28 sekund.

Wyniki 18. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Abbiategrasso - Prato Nevoso (196 km):

  1 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors        4:55:42
  2 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               00:10
  3 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:16
  4 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               01:10
  5 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  01:26
  6 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 01:36
  7 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             01:52
  8 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      03:22
  9 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        03:29
 10 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     05:09
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               10:48
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                11:03
 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 14 Chris Froome (GBr) Team Sky
 15 Wout Poels (Ned) Team Sky                              11:07
 16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    11:23
 17 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 18 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 19 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     11:31
 20 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 21 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 22 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     11:36
 23 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 24 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 25 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 26 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      11:43
 28 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    11:50
 29 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    12:03
 30 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            12:30
 31 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   13:10
 32 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 33 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         13:42
 34 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 35 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   14:06
 36 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                14:15
 37 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         14:26
 38 Sergio Henao (Col) Team Sky                            14:46
 39 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 40 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      15:18
 41 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 43 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 44 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       15:41
 45 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   16:51
 46 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         17:16
 47 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       17:43
 48 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    18:28
 49 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   19:47
 50 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 51 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 52 Benjamin King (USA) Dimension Data
 53 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 54 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 55 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 56 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 57 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 58 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 59 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 60 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 61 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 62 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 63 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 64 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 65 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 66 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 67 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           21:23
 68 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 69 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 70 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 71 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 72 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 73 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 74 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             21:26
 75 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    21:51
 76 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        22:12
 77 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 22:57
 78 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 79 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 80 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 81 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 82 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 84 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 86 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 87 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  23:40
 88 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       24:22
 89 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 91 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 25:27
 92 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 93 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 94 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 95 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 96 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 97 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 98 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 99 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
100 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              25:51
101 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
102 Christian Knees (Ger) Team Sky                         26:06
103 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
104 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
105 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
106 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
107 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
108 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
109 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
110 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
111 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
112 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
113 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
114 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
115 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
116 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
117 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
118 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
119 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
120 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
121 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
122 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
123 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
124 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
125 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
126 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
127 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
128 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
129 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
130 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
131 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
132 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
133 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
134 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
135 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
136 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
137 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
138 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
139 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
140 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     26:59
141 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        27:02
142 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     27:09
143 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 27:24
144 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
145 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
146 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
147 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
148 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
149 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 27:41
150 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         27:49
151 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     28:37
152 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
153 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
154 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        28:52
155 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           30:06
156 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      33:57
157 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
158 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe

Punkty

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        17 pkt
  2 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors             15
  3 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy                  12
  4 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          9
  5 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe                   7
  6 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                      6
  7 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                     5
  8 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         5
  9 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                 4
 10 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                          4
 11 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                        4
 12 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia            2

Sprint 1 - Grinzane Cavour, 14km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         6
  3 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                          3
  4 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe                   2
  5 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                     1

Sprint 2 - Mondovi, 169km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                        6
  3 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         3
  4 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                     2
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors              1

Premie górskie

Novello, 140km

  1 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         3 pkt
  2 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         2
  3 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe                   1

Prato Nevoso, 196km

  1 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors             35 pkt
  2 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy                  18
  3 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         12
  4 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe                   9
  5 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                      6
  6 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                     4
  7 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                 2
  8 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                          1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Androni Giocattoli-Sidermec                         15:10:14
  2 Bora-Hansgrohe                                         00:56
  3 Quick-Step Floors                                      05:52
  4 LottoNl-Jumbo                                          07:31
  5 Katusha-Alpecin                                        11:41
  6 UAE Team Emirates                                      12:51
  7 Groupama-FDJ                                           13:14
  8 Astana Pro Team                                        13:29
  9 Team Sky                                               13:48
 10 Team Sunweb                                            15:43
 11 AG2R La Mondiale                                       16:16
 12 Movistar Team                                          18:46
 13 Israel-Cycling Academy                                 19:48
 14 Trek-Segafredo                                         22:11
 15 Mitchelton-Scott                                       22:51
 16 BMC Racing Team                                        25:12
 17 Wilier Triestina-Selle Italia                          26:14
 18 Dimension Data                                         28:09
 19 Bahrain-Merida                                         29:05
 20 Lotto Fix All                                          40:48
 21 EF Education First-Drapac                              48:12
 22 Bardiani CSF                                           55:10

Klasyfikacja generalna po 18. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  75:06:24
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:28
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                02:43
  4 Chris Froome (GBr) Team Sky                            03:22
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       04:24
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               04:54
  7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     05:09
  8 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     05:54
  9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    05:59
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    07:05
 11 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     07:06
 12 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      07:45
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            09:04
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    09:28
 15 Wout Poels (Ned) Team Sky                              09:40
 16 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                09:53
 17 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    10:03
 18 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   16:30
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                            18:02
 20 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          26:25
 21 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          26:52
 22 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     28:47
 23 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   32:00
 24 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               32:25
 25 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      37:32
 26 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   39:23
 27 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      45:44
 28 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       48:11
 29 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                49:59
 30 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   50:46
 31 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  52:24
 32 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                55:59
 33 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       58:28
 34 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     59:00
 35 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe           01:00:16
 36 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:11:09
 37 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:14:30
 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale             01:14:50
 39 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                      01:17:35
 40 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             01:17:38
 41 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                01:19:17
 42 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida              01:22:13
 43 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                  01:22:44
 44 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin            01:23:33
 45 Benjamin King (USA) Dimension Data                  01:25:47
 46 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:27:26
 47 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team              01:28:07
 48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale              01:33:56
 49 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy            01:34:41
 50 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe            01:35:56
 51 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac        01:36:17
 52 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott              01:36:39
 53 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:39:04
 54 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors               01:40:32
 55 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme  01:46:03
 56 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo              01:46:50
 57 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            01:47:09
 58 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                      01:51:25
 59 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:52:21
 60 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                      01:52:42
 61 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:55:22
 62 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          01:56:54
 63 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    01:58:41
 64 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac      02:00:05
 65 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         02:00:41
 66 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott               02:01:26
 67 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     02:01:41
 68 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    02:04:24
 69 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  02:04:39
 70 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               02:05:29
 71 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              02:06:51
 72 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                     02:07:17
 73 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                  02:09:15
 74 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:12:34
 75 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  02:12:53
 76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     02:19:50
 77 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               02:21:14
 78 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                02:21:28
 79 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     02:29:00
 80 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         02:31:56
 81 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      02:33:35
 82 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   02:34:22
 83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  02:34:27
 84 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                02:34:32
 85 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               02:34:57
 86 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     02:38:24
 87 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   02:38:26
 88 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        02:39:03
 89 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               02:39:11
 90 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            02:40:38
 91 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        02:44:59
 92 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             02:45:56
 93 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:46:33
 94 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 02:49:19
 95 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    02:49:57
 96 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 02:51:24
 97 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 02:53:44
 98 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   02:54:17
 99 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:56:42
100 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               02:58:48
101 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    02:59:02
102 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            03:00:51
103 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          03:00:53
104 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                         03:01:55
105 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors              03:02:51
106 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     03:03:12
107 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               03:03:36
108 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        03:03:51
109 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 03:04:27
110 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      03:07:04
111 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    03:10:16
112 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    03:10:30
113 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   03:11:08
114 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              03:13:07
115 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       03:13:51
116 Christian Knees (Ger) Team Sky                      03:13:54
117 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               03:14:16
118 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              03:14:56
119 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                03:16:20
120 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           03:19:39
121 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                      03:19:45
122 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       03:20:08
123 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               03:20:23
124 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    03:21:05
125 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                03:23:36
126 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    03:23:43
127 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 03:24:20
128 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           03:25:08
129 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   03:25:46
130 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   03:26:25
131 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  03:26:42
132 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 03:26:46
133 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  03:29:00
134 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       03:29:35
135 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              03:31:54
136 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       03:34:55
137 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              03:35:04
138 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   03:35:43
139 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     03:36:25
140 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                03:37:02
141 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  03:39:07
142 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            03:39:26
143 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   03:40:33
144 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                 03:42:13
145 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    03:42:45
146 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 03:44:09
147 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    03:48:07
148 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            03:48:28
149 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                  03:54:07
150 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              03:55:37
151 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   03:58:10
152 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  03:58:17
153 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  03:58:48
154 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     04:03:43
155 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   04:10:37
156 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   04:12:47
157 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    04:14:09
158 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  04:25:58

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     290 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         232
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       119
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       113
  5 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac             110
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        109
  7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                     107
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    93
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          64
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            63
 11 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      59
 12 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             57
 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          53
 14 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        49
 15 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        49
 16 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         45
 17 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   45
 18 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       44
 19 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                        42
 20 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       41

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        91 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         52
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          46
  5 Chris Froome (GBr) Team Sky                               36
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   36
  7 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors             35
  8 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
  9 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                     33
 10 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   29
 11 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       27
 12 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          21
 13 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      20
 14 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy                  18
 15 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
 16 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  14
 17 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                          14
 18 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       13
 19 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            12
 20 Wout Poels (Ned) Team Sky                                 12

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team            75:11:18
  2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:05
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      02:51
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            04:10
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          21:31
  6 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       43:17
  7 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  47:30
  8 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       53:34
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     54:06
 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              55:22
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             01:12:44
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:34:10
 13 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:47:27
 14 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:50:28
 15 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:59:30
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:07:40
 17 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  02:07:59
 18 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         02:27:02
 19 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   02:33:32
 20 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        02:34:09
 21 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            02:35:44
 22 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:41:39
 23 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:51:48
 24 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            02:55:57
 25 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    03:05:22
 26 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              03:08:13
 27 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              03:10:02
 28 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                03:11:26
 29 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                03:18:42
 30 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    03:18:49
 31 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 03:21:52
 32 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            03:34:32
 33 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    03:43:13
 34 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              03:50:43
 35 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  03:53:23
 36 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  03:53:54

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                           225:43:32
  2 Astana Pro Team                                        08:17
  3 Mitchelton-Scott                                       19:15
  4 Bora-Hansgrohe                                         20:18
  5 Groupama-FDJ                                           32:42
  6 AG2R La Mondiale                                       42:25
  7 Movistar Team                                          43:52
  8 Team Sunweb                                            50:04
  9 Dimension Data                                      01:12:17
 10 UAE Team Emirates                                   01:12:49
 11 LottoNl-Jumbo                                       01:18:30
 12 Bahrain-Merida                                      01:37:35
 13 Androni Giocattoli-Sidermec                         02:07:10
 14 EF Education First-Drapac                           02:19:47
 15 BMC Racing Team                                     02:26:34
 16 Katusha-Alpecin                                     02:49:13
 17 Quick-Step Floors                                   03:08:24
 18 Trek-Segafredo                                      03:46:53
 19 Lotto Fix All                                       04:18:28
 20 Israel-Cycling Academy                              04:29:51
 21 Bardiani CSF                                        05:21:47
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       09:02:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Adrian4900

    24 maja 2018, 22:08 o 22:08

    Kryzys Yatesa lekki ale jednak i gdyby nie Nieve to Brytyjczyk stracił by więcej a tak jeszcze te pół minuty zapasu ma, dobrze Lopez który umocnił sie na pozycji lidera wśród młodzieżowców.

    I brawa dla Schachmana chociaż wolałem jakby Plaza lub Cattaneo wygrał bo Viviani dla Quick Stepu już swoje wygrał a dla takiego Israel Cycling Team czy Androni byłby to fajny sukces 😛

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: