Giro d'Italia 2018. Meintjes i Campenaerts pojechali do domu

Louis Meintjes (Dimension Data) i Victor Campenaerts (Lotto Fix All) nie przystąpili do 17. etapu Giro d'Italia.

Meintjes miał duże nadzieje związane z tegorocznym Wyścigiem Dookoła Włoch. Kolarz z RPA w poprzednich latach dwukrotnie na 8. miejscu finiszował w Tour de France i był 10. w Vuelta a Espana. Teraz do swoich palmares chciał dorzucić miejsce w czołowej dziesiątce "Corsa Rosa".

Niestety od początku wyścigu widać było, że 26-latek nie jest w formie. Po 16. etapie zajmował odległe 46. miejsce w klasyfikacji generalnej.

To bardzo rozczarowujące zakończyć wyścig przed czasem, ale moje ciało nie chce ze mną współpracować. Moja kondycja systematycznie się poprawiała, chciałem powalczyć o etap w trzecim tygodniu, ale to nie możliwe. Ekipa razem z Benem O'Connorem jedzie świetnie. Ja zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby powrócić silniejszy

- tłumaczył się Meintjes.

Wyścig opuścił także mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas Victor Campenaerts. Na taki krok zdecydował się po nieudanej czasówce, podczas której uplasował się na 11. pozycji.

Jestem bardzo rozczarowany tym wynikiem. Zaczynałem ten etap z dużymi oczekiwaniami i nie sądziłem, że coś może pójść źle. Jeszcze dwa dni temu mogłem wyprodukować więcej mocy niż teraz. Po naradzie z dyrektorem sportowym zdecydowaliśmy się, że nie przystąpię do kolejnego etapu. Skupię się na kolejnych celach, takich jak prolog w Criterium du Dauphine

- powiedział Belg.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: