Giro d'Italia 2018: etap 17. Elia Viviani po raz czwarty

Elia Viviani

Włoch Elia Viviani (Quick-Step Floors) po sprincie z peletonu wygrał w lombardzkim Iseo siedemnasty odcinek Giro d'Italia.

Drugie miejsce zapisał Sam Bennett (Bora-hansgrohe), a trzecie przypadło Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida),

Liderem wyścigu pozostał Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Trasa siedemnastego odcinka w pierwszej części była mniej lub bardziej górzysta, w drugiej przed kolarzami roztoczył się dużo łagodniejszy teren. Sam początek zabolał, gdyż na długości 10 kilometrów prowadzi w górę przy średniej 5,5%.

Od startu poszły ataki, w wyniku których zawiązał się odjazd w składzie Luis Leon Sanchez, Davide Villella (obaj Astana), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Alessandro De Marchi (BMC Racing), David de la Cruz, Salvatore Puccio (obaj Team Sky), Sebastien Reichenbach (Groupama-FDJ), Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Ruben Fernandez (Movistar), Nathan Brown (EF-Drapac), Matteo Cattaneo, Francesco Gavazzi (obaj Androni Giocattoli), Krists Neilands (Israel Cycling Academy) i Giulio Ciccone (Bardiani).

Czternastka zdobyła 45 sekund, lecz pozostawała pod ciągłą presją peletonu, który napędzali kolarze Bora-hansgrohe. Tan nawet pękł, w drugiej części pozostali Chris Froome (Team Sky), Miguel Angel Lopez (Astana) i Rohan Dennis (BMC Racing), jednak alarm nie potrwał długo. W międzyczasie uciekinierzy zostali wchłonięci.

Na trasie cały czas się działo. Dopiero po przejechaniu 90 kilometrów wyłonił się odjazd ponownie w składzie z Luisem Leónem Sánchezem oraz Alessandro De Marchim (BMC Racing), Woutem Poelsem (Team Sky) i Benem Hermansem (Israel Cycling Academy).

Ekipy sprinterów odpuściły odjazd na niespełna 2 minuty. Na lotnej premii (119,4 km) czwórce pozostało 1:05, a akcję zgasił peleton 12 kilometrów przed metą, gdy doścignięto „Lulu” i De Marchiego.

Zamącić spróbował jeszcze Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), następnie Maurits Lammertink Katusha-Alpecin). Wszystko na próżno. Zmoczony deszczem finisz należał do sprinterów, a precyzyjniej do Vivianiego, który wyraźnie ubiegł rywala z Irlandii.

Wyniki 17. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Riva del Garda - Iseo (155 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 3:19:57
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  3 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  4 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  5 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
  6 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
  7 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  8 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
  9 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 10 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 11 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 12 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 13 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 14 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 15 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 17 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 18 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 20 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 21 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 22 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 23 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 24 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 25 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 26 Chris Froome (GBr) Team Sky
 27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 28 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 29 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 30 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 31 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 32 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 33 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 34 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 35 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 36 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 38 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 39 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 40 Benjamin King (USA) Dimension Data
 41 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 42 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 43 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 44 Sergio Henao (Col) Team Sky
 45 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 46 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 47 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 48 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 49 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 50 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 51 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 52 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 53 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 54 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 55 Wout Poels (Ned) Team Sky
 56 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 57 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 58 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 59 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 60 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 61 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 63 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 64 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 65 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 66 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 67 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 68 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 69 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 70 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 71 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 72 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 73 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 74 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 75 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 77 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 78 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 79 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    00:23
 80 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:25
 81 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          00:35
 82 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               00:49
 83 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 84 Christian Knees (Ger) Team Sky                         00:51
 85 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:54
 86 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 87 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 88 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 89 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             01:16
 90 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 01:19
 91 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        01:24
 92 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       01:31
 93 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      01:56
 94 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         02:20
 95 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               03:42
 96 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 97 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 98 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 99 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
100 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
101 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
102 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
103 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
104 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
105 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
106 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
107 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
108 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  05:21
109 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
110 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     06:35
111 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
112 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
114 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
115 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
116 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        07:33
117 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     07:49
118 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   09:11
119 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
121 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
122 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
123 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
124 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
125 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
126 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      10:21
127 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
128 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
129 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
130 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
131 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
132 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
133 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
134 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
135 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
136 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
137 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
138 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
139 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
140 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
141 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
142 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
143 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
144 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
145 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
146 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
147 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
148 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
149 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
150 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
151 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
152 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
153 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
154 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
155 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
156 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
157 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     14:13
158 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
DNS Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
DNS Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
DNF Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All

Punkty

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      53 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          35
  3 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    25
  4 Wout Poels (Ned) Team Sky                                 20
  5 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         20
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      18
  7 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                      14
  8 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy            12
  9 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                    12
  9 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   12
 11 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 10
 12 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac               8
 13 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         8
 13 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy                   8
 15 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          7
 16 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                       6
 17 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                               6
 17 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 6
 19 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                          5
 20 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         4
 21 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                        4
 21 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         4
 23 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                       3
 24 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3
 25 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                         3
 26 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                      2
 27 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                           2
 28 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                    1
 29 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe                   1

Sprint 1 - Lodrino, 67 km

  1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10 pkt
  2 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                     6
  3 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         3
  4 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                               2
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Sprint 2 - Erbusco, 114 km

  1 Wout Poels (Ned) Team Sky                                 10 pkt
  2 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    6
  3 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy                   3
  4 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 2
  5 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                        1

Premia górska Lodrino, 67 km

  1 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                    7 pkt
  2 Wout Poels (Ned) Team Sky                                  4
  3 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                             2
  4 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy                   1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   09:59:51
  2 AG2R La Mondiale
  3 Bora-Hansgrohe
  4 Bahrain-Merida
  5 Androni Giocattoli-Sidermec
  6 Dimension Data
  7 UAE Team Emirates
  8 LottoNl-Jumbo
  9 Team Sunweb
 10 BMC Racing Team
 11 Bardiani CSF
 12 Mitchelton-Scott
 13 Team Sky
 14 Movistar Team
 15 Astana Pro Team
 16 Groupama-FDJ
 17 EF Education First-Drapac                              01:24
 18 Trek-Segafredo                                         03:42
 19 Israel-Cycling Academy                                 04:36
 20 Wilier Triestina-Selle Italia                          07:49
 21 Katusha-Alpecin                                        11:10
 22 Lotto Fix All                                          14:03

Klasyfikacja generalna po 17. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  69:59:11
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:56
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                03:11
  4 Chris Froome (GBr) Team Sky                            03:50
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       04:19
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     05:04
  7 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               05:37
  8 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     06:02
  9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    06:07
 10 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     07:01
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    07:13
 12 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      07:33
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            08:05
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    08:56
 15 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                09:48
 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    10:03
 17 Wout Poels (Ned) Team Sky                              10:04
 18 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          12:17
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                            14:47
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   14:51
 21 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     28:47
 22 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   29:25
 23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      31:09
 24 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               32:20
 25 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   34:03
 26 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      35:53
 27 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          38:06
 28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                41:43
 29 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       41:59
 30 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   42:30
 31 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       43:53
 32 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     49:08
 33 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  49:09
 34 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              52:00
 35 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                52:12
 36 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:02:53
 37 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                01:11:01
 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale             01:12:39
 39 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida              01:13:57
 40 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                  01:14:28
 41 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                      01:14:40
 42 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             01:14:54
 43 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin            01:15:17
 44 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team              01:16:41
 45 Benjamin King (USA) Dimension Data                  01:17:31
 46 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale              01:22:30
 47 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:23:19
 48 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:24:29
 49 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors               01:24:39
 50 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy            01:24:49
 51 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott              01:25:13
 52 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:25:49
 53 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac        01:28:01
 54 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo              01:32:15
 55 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme  01:37:47
 56 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     01:38:34
 57 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:39:30
 58 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    01:44:45
 59 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac      01:46:09
 60 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe            01:46:17
 61 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                      01:46:37
 62 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:46:45
 63 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          01:46:59
 64 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott               01:50:00
 65 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     01:51:00
 66 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:51:35
 67 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:52:16
 68 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:54:32
 69 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                  01:54:40
 70 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            01:58:36
 71 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                    01:59:01
 72 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  02:00:52
 73 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     02:05:15
 74 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                02:06:53
 75 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:08:24
 76 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               02:09:48
 77 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               02:15:34
 78 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         02:17:21
 79 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      02:19:00
 80 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  02:19:18
 81 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     02:20:44
 82 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     02:21:03
 83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  02:23:01
 84 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               02:23:18
 85 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               02:23:31
 86 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   02:24:30
 87 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                02:26:16
 88 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        02:26:24
 89 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        02:29:11
 90 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   02:29:50
 91 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:31:58
 92 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            02:32:22
 93 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             02:34:30
 94 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 02:34:59
 95 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    02:35:22
 96 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 02:41:04
 97 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 02:42:18
 98 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    02:44:27
 99 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               02:46:39
100 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            02:48:00
101 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    02:48:04
102 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        02:49:16
103 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               02:49:40
104 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                        02:53:39
105 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:54:31
106 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   02:56:33
107 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              02:56:57
108 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      02:57:12
109 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 02:57:30
110 Christian Knees (Ger) Team Sky                      02:59:19
111 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               02:59:41
112 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                03:00:27
113 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              03:01:00
114 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    03:02:00
115 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       03:02:25
116 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   03:02:26
117 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                      03:03:27
118 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           03:05:04
119 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       03:05:33
120 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               03:05:48
121 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    03:06:30
122 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                03:09:01
123 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 03:09:45
124 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          03:10:32
125 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           03:10:48
126 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   03:11:11
127 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     03:11:14
128 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   03:11:50
129 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  03:12:07
130 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 03:12:11
131 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors              03:12:46
132 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   03:13:17
133 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    03:13:51
134 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  03:14:25
135 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       03:15:39
136 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              03:17:58
137 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              03:19:11
138 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       03:20:20
139 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     03:20:54
140 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                03:21:09
141 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            03:23:33
142 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  03:25:11
143 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   03:25:58
144 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                03:27:38
145 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    03:28:10
146 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            03:33:53
147 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    03:34:11
148 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 03:38:09
149 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              03:41:02
150 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  03:41:11
151 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   03:43:35
152 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 03:43:52
153 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  03:44:13
154 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     03:46:37
155 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   03:50:21
156 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   03:53:31
157 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    03:59:34
158 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  04:10:31
Young riders classification
 #              Rider Name (Country) Team               Result
  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team            70:04:48
  2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:30
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:56
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            02:28
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          32:29
  6 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       36:22
  7 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       38:16
  8 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     43:31
  9 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  43:32
 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              46:23
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             01:09:17
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:18:52
 13 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:33:53
 14 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:45:58
 15 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:48:55
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:02:47
 17 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         02:11:44
 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  02:13:41
 19 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        02:23:34
 20 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   02:24:13
 21 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:26:21
 22 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            02:26:45
 23 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            02:42:23
 24 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:48:54
 25 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              02:51:20
 26 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                02:54:50
 27 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:55:23
 28 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    02:56:23
 29 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                03:03:24
 30 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 03:06:34
 31 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    03:08:14
 32 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            03:17:56
 33 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    03:28:34
 34 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              03:35:25
 35 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  03:35:34
 36 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  03:38:36

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     290 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         232
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       113
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac             110
  5 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        109
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                     107
  7 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       102
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    93
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          64
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            63
 11 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      59
 12 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             57
 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          53
 14 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        49
 15 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        49
 16 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         45
 17 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   45
 18 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       44
 19 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                        42
 20 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       41

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        91 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         52
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          46
  5 Chris Froome (GBr) Team Sky                               36
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   36
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
  8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                     33
  9 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   29
 10 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       27
 11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          21
 12 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      20
 13 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
 14 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  14
 15 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                          14
 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       13
 17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            12
 18 Wout Poels (Ned) Team Sky                                 12
 19 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        11
 20 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme        10

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                           210:19:30
  2 Astana Pro Team                                        08:36
  3 Mitchelton-Scott                                       10:12
  4 Bora-Hansgrohe                                         33:10
  5 Groupama-FDJ                                           33:16
  6 Movistar Team                                          38:54
  7 AG2R La Mondiale                                       39:57
  8 Team Sunweb                                            48:09
  9 Dimension Data                                         57:56
 10 UAE Team Emirates                                   01:13:46
 11 Bahrain-Merida                                      01:22:18
 12 LottoNl-Jumbo                                       01:24:47
 13 EF Education First-Drapac                           01:45:23
 14 BMC Racing Team                                     02:15:10
 15 Androni Giocattoli-Sidermec                         02:20:58
 16 Katusha-Alpecin                                     02:51:20
 17 Quick-Step Floors                                   03:16:20
 18 Trek-Segafredo                                      03:38:30
 19 Lotto Fix All                                       03:51:28
 20 Israel-Cycling Academy                              04:23:51
 21 Bardiani CSF                                        04:40:25
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       08:50:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: