Giro d'Italia 2018: etap 17 - przekroje/mapki

Zapowiedź 17. etapu Giro d'Italia. 23 maja: Riva del Garda - Iseo (155 km ★★☆☆☆).

profil 17. etapu Giro d'Italia 2018

Przedostatnia szansa dla sprinterów, acz po czasówce zapowiada się trudna batalia, gdyż szansę na etapowe zwycięstwo zwietrzą harcownicy, preferujący tereny mniej górskie. Sprinterzy i ich koledzy nie będą chcieli oddać pola w lombardzkim Iseo - kolejne trzy dni to górskie przeprawy, a więc nici z punktów i szans na zwycięstwa.

Pierwsze 10 kilometrów po starcie to podjazd o średnim nachyleniu 5,5%, a więc okazja do wyłonienia silnej ucieczki. Na kolejnych kilometrach jeszcze dwie niezbyt strome wspinaczki, a ostatnie 50 kilometrów to teren mniej lub bardziej płaski. Tam właśnie powinny przegrupować się zespoły Quick-Step Floors i Bora-hansgrohe - czasu na złapanie harcowników może wystarczyć, a efektem tego powinna być kolejna rozgrywka między Elią Vivianim i Samem Bennettem.

Irlandczyk wygrał póki co dwa etapy "Corsa Rosa", Włoch na koncie w tym roku ma już trzy i w Iseo będzie chciał unieść ręce w geście triumfu w pobliżu pierwszego pomnika jednego z "ojców zjednoczenia Włoch" - Giuseppe Garibaldiego.

mapka 17. etapu Giro d'Italia 2018

Lotne premie: 56,4 km; 119,4 km

Górska premia: Lodriono (71,5 km; kat. 3; 8,1 km; 4%)

Start do etapu o godz. 13:20, planowany finisz: 17:00-17:24.

Początek transmisji w stacji Eurosport 1: 13:15.

końcowe kilometry 17. etapu Giro d'Italia 2018

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: