Emakumeen Bira 2018: etap 4. Wojowniczy duch Amandy Spratt

Amanda Spratt na mecie 3. etapu

Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) wygrała ostatni etap i klasyfikację generalną 31. edycji baskijskiego wyścigu etapowego Emakumeen Bira.

Australijka na mecie ostatniego etapu zaliczanego do cyklu Women's WorldTour wyścigu zameldowała się 1:16 przed Włoszką Elisą Longo Borghini (Wiggle High5) oraz Rosjanką Olgą Zabelinskają (Cogeas-Mettler).

Spóźnioną o 2:12 grupkę liderek wyścigu przyprowadziła Małgorzata Jasińska (Movistar Team). Polka awansowała dzięki temu w klasyfikacji generalnej i sklasyfikowana została na 10. miejscu.

Spratt w klasyfikacji łącznej o 48 sekund wyprzedziła swoją drużynową koleżankę Annemiek van Vleuten oraz 0 59 sekund Annę van der Breggen (Boels Dolmans).

Wyniki 4. etapu Emakumeen XXXI. Bira 2018 (2.WWT), Iurreta - Iurreta (120 km):

  1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women           3:19:25
  2 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                01:16
  3 Olga Zabelinskaya (Rus) Cogeas
  4 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women          02:12
  5 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini
  6 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
  7 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
  8 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans
  9 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women
 10 Anouska Koster (Ned) Waowdeals                         02:40
 11 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women
 12 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle
 13 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                    02:42
 14 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women
 15 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor                             02:49
 16 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas                        03:30
 17 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 18 Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle
 19 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM
 20 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango
 21 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 22 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 23 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5                      07:41
 24 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 25 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals
 26 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 27 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing
 28 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
 29 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 30 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women
 31 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle
 32 Letizia Borghesi (Ita) BePink
 33 Elise Chabbey (Swi) Cogeas
 34 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies
 35 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango
 36 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
 37 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling
 38 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana
 39 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team
 40 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango
 41 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans
 42 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 43 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5
 44 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies
 45 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 46 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women
 47 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling
 48 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 49 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                      08:14
 50 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor
 51 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg               08:24
 52 Elise Maes (Lux) WNT Rotor                             08:26
 53 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 54 Greta Richioud (Fra) FDJ Nouvelle
 55 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling
 56 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling
 57 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 58 Kaitlin Keough (USA) Cylance Pro Cycling
 59 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                   09:04
 60 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton Scott Women            09:14
 61 Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women
 62 Gulnaz Badykova (Rus) Cogeas                           14:12
 63 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
 64 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg
 65 Katia Ragusa (Ita) BePink
 66 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg
 67 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango
 68 Enara Lopez (Spa) Sopela Women's Team
 69 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
 70 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals
 71 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 72 Alicia Gonzalez (Spa) Movistar Team Women
 73 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans
 74 Doris Schweizer (Swi) Team Virtu Cycling
 75 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing
 76 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5
 77 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 78 Elizaveta Oshurkova (Rus) Cogeas
 79 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano
 80 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
 81 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana
 82 Mayuko Hagiwara (Jpn) Ale Cipollini
 83 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle
 84 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 85 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies
 86 Elinor Barker (GBr) Wiggle High5                       15:05
 87 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling          20:17
 88 Ariadna Trias (Spa) Sopela Women's Team
 89 Sara Martin (Spa) Sopela Women's Team
 90 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 91 Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans
 92 Valerie Demey (Bel) Lotto Soudal Ladies
 93 Lierni Lekuona (Spa) Bizkaia Durango
 94 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
 95 Demi de Jong (Ned) Lotto Soudal Ladies
 96 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
 97 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling
 98 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM
 99 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM
100 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling
101 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle
102 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas                        28:04
103 Marjolein van 'T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies      28:06
104 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
105 Anne De Ruiter (Ned) Parkhotel Valkenburg
106 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
107 Anna Badegruber (Aut) WNT Rotor

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women           9:50:26
  2 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women      00:48
  3 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans               00:59
  4 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women          01:20
  5 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                01:27
  6 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla             01:42
  7 Olga Zabelinskaya (Rus) Cogeas                         01:52
  8 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                    02:07
  9 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                   02:34
 10 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women          03:13
 11 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                    03:23
 12 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor                             04:19
 13 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals                      04:25
 14 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas                        04:37
 15 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle                        05:17
 16 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                 05:25
 17 Anouska Koster (Ned) Waowdeals                         05:45
 18 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana               06:03
 19 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango                    06:41
 20 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                        07:00
 21 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5
 22 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini                     07:22
 23 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                07:50
 24 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                   08:24
 25 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                      08:30
 26 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals                          08:35
 27 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing              08:38
 28 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling               09:04
 29 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                       09:14
 30 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women           09:18
 31 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                  09:24
 32 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling           09:28
 33 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals                        09:45
 34 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana                 09:52
 35 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                          10:24
 36 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                 10:26
 37 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies          10:47
 38 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton Scott Women            11:23
 39 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         11:54
 40 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                   12:12
 41 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                12:13
 42 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor                       12:17
 43 Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women                12:28
 44 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling         13:17
 45 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling             13:27
 46 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango                13:50
 47 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle                         13:57
 48 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                  14:07
 49 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                 14:12
 50 Elise Chabbey (Swi) Cogeas                             14:46
 51 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alure     15:02
 52 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling                 15:23
 53 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 54 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango                   15:32
 55 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women              16:09
 56 Greta Richioud (Fra) FDJ Nouvelle                      17:01
 57 Alicia Gonzalez (Spa) Movistar Team Women              17:29
 58 Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle                    17:35
 59 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg               18:06
 60 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                  18:54
 61 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango               18:55
 62 Elizaveta Oshurkova (Rus) Cogeas                       19:58
 63 Elise Maes (Lux) WNT Rotor                             20:38
 64 Letizia Borghesi (Ita) BePink                          20:59
 65 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                       21:23
 66 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla              21:27
 67 Demi de Jong (Ned) Lotto Soudal Ladies                 21:51
 68 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies           23:00
 69 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies            23:16
 70 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                        23:41
 71 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing              24:23
 72 Kaitlin Keough (USA) Cylance Pro Cycling               24:44
 73 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                  24:56
 74 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle                       26:14
 75 Doris Schweizer (Swi) Team Virtu Cycling               26:26
 76 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg           26:29
 77 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla                   27:03
 78 Mayuko Hagiwara (Jpn) Ale Cipollini                    27:35
 79 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals                         28:26
 80 Elinor Barker (GBr) Wiggle High5                       28:54
 81 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                  30:55
 82 Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans                    30:59
 83 Gulnaz Badykova (Rus) Cogeas                           31:17
 84 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling          31:18
 85 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         31:22
 86 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle                   32:30
 87 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                        33:26
 88 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling                  33:39
 89 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                 36:31
 90 Katia Ragusa (Ita) BePink                              36:32
 91 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo           37:47
 92 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                   38:32
 93 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana              39:45
 94 Ariadna Trias (Spa) Sopela Women's Team                39:57
 95 Sara Martin (Spa) Sopela Women's Team                  40:58
 96 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM                         41:27
 97 Enara Lopez (Spa) Sopela Women's Team                  41:32
 98 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg               42:04
 99 Valerie Demey (Bel) Lotto Soudal Ladies                43:39
100 Lierni Lekuona (Spa) Bizkaia Durango                   45:51
101 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling                 49:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Andrzej

    22 maja 2018, 20:40 o 20:40

    Wielkie brawa dla Pani Małgosi Jasińskiej!!!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: