MŚ Innsbruck 2018. Ostatnie zmagania drużyn zawodowych

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku będą ostatnią imprezą mistrzowską, w programie której znajdzie się jazda drużynowa na czas zespołów zawodowych.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała w wydanym dziś komunikacie, że pracuje już z organizatorami mistrzostw świata w Yorkshire (2019) nad programem przyszłorocznej imprezy. Póki co nie są znane ani szczegóły tych prac, ani projekty mogące zastąpić "drużynówki".

Zmagania drużyn zawodowych otwierają od 2012 roku tydzień rywalizacji o medale mistrzostw świata na szosie. W tym roku w wyścigu wystartuje 18 zespołów WorldTour, zakwalifikowane ekipy z drugiej i trzeciej dywizji, a także wszystkie kontynentalne zespoły austriackie.

W wyścigu kobiet wystartuje najlepsze 15 zespołów klasyfikowanych przez UCI. Nagrody pieniężne dla medalistów i medalistek będą równe.

Wyścigi jazdy drużynowej na czas do programu mistrzostw świata zawitały w Valkenburgu w 2012 roku. Na przestrzeni sześciu lat wśród ekip męskich trzy tytuły wywalczyła grupa Quick-Step Floors (2012, 2013 i 2016), dwa BMC Racing (2014 i 2015) a jeden Team Sunweb (2017). W gronie ekip kobiecych czterokrotnie złoto zdobywały zawodniczki Specialized-lululemon/Velocio-SRAM (2012-15), raz Boels Dolmans (2016), a ostatnio Team Sunweb (2017).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: