Tour of California Women's Race 2018: etap 3. Sierra w Sacramento, Hall w generalce

Podium wyścigu: od lewej Tayler Wiles - Lauren Hall - Katarzyna Niewiadoma

Amerykanka Katie Hall (Unitedhealthcare) wygrała 4. edycję Tour of California. Triumf na ostatnim odcinku zapisała Arlenis Sierra (Astana Women's Team).

Hall po wczorajszym sukcesie na górskim etapie z metą w South Lake Tahoe dziś obroniła prowadzenie i na podium stanęła przed swoją rodaczką Tayler Wiles (Trek-Drops) oraz Polką Katarzyną Niewiadomą (Canyon-SRAM).

Dla 31-letniej zawodniczki to trzeci wyścig etapowy w sezonie i trzecia wygrana - w poprzednich miesiącach triumfowała w Joe Martin Stage Race (2.2) oraz Tour of the Gila (2.2).

Ostatni etap rozgrywany był na krótkiej rundzie w Sacramento, a zawodniczki pokonywały 3,5-kilometrową rundę w centrum 20 razy. Zmagania kontrolowała ekipa Unitedhealthcare, nie pozwalając żadnej z rywalek na najmniejszy nawet wyskok.

W finale odjechać udało się Katie Compton (Reprezentacja USA) oraz Dunce Pernille Mathiesen (Team Sunweb), ale akcja ta została zakończona na 3 kółka przed metą. Finisz nakręcały zawodniczki Sunwebu oraz Hagens Berman-Supermint, ale na finiszu mocnych nie było na Kubankę Arlenis Sierrę z kobiecej ekipy Astana, która po niedawno wygranych Igrzyskach Panamerykańskich, w Sacramento wywalczyła drugie zwycięstwo sezonu.

Wyniki 3. etapu Amgen Tour of California Women's Race empowered with SRAM 2018 (2.WWT), Sacramento - Sacramento (70 km):

1 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team                            1:37:32  
2 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing    
3 Emma White (USA) Rally Cycling    
4 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women    
5 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5    
6 Skylar Schneider (USA) Reprezentacja USA
7 Jennifer Valente (USA) Twenty20 p/b Sho-Air    
8 Macey Stewart (Aus) Wiggle High5    
9 Sara Bergen (Can) Rally Cycling    
10 Lauretta Hanson (Aus) Unitedhealthcare Women    
11 Lily Williams (USA) Hagens Berman-Supermint    
12 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink    
13 Ingrid Drexel (Mex) Team Tibco-Silicon Valley Bank    
14 Mannon Lloyd (GBr) Trek-Drops    
15 Kendall Ryan (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank    
16 Diana Peñuela (Col) Unitedhealthcare Women    
17 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank    
18 Lizbeth Yareli Salazar (Mex) Swapit Agolico    
19 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico    
20 Katie Hall (USA) Unitedhealthcare Women    
21 Marcela Elizabeth Prieto (Mex) Swapit Agolico    
22 Julie Leth (Den) Wiggle High5    
23 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops    
24 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling    
25 Erica Magnaldi (Ita) BePink    
26 Leah Thomas (USA) Unitedhealthcare Women    
27 Grace Brown (Aus) Wiggle High5    
28 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team    
29 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women    
30 Erica Allar (USA) Rally Cycling    
31 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing    
32 Samantha Schneider (USA) Reprezentacja USA
33 Starla Teddergreen (USA) Hagens Berman-Supermint    
34 Caro Rodríguez (Mex) Astana Women's Team    
35 Brodie Chapman (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank    
36 Rebecca Beaumont (Can) Team Illuminate    
37 Sara Poidevin (Can) Rally Cycling    
38 Jennifer Luebke (USA) Hagens Berman-Supermint    
39 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5    
40 Alice Cobb (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank    
41 Grace Anderson (NZl) Team Illuminate    
42 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops    
43 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate    
44 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team    
45 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing    
46 Jasmin Duehring (Can) Twenty20 p/b Sho-Air    
47 Elizabeth Banks (GBr) UnitedHealthcare Women    
48 Tereza Medvedova (Svk) BePink    
49 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops    
50 Shoko Kashiki (Jpn) Team Illuminate    
51 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman-Supermint    
52 Whitney Allison (USA) Hagens Berman-Supermint    
53 Allie Dragoo (USA) Twenty20 p/b Sho-Air    
54 Katherine Compton (USA) Reprezentacja USA
55 Maria Jose Vargas (CRc) Swapit Agolico    
56 Megan Guarnier (USA) Reprezentacja USA
57 Stephanie Roorda (Can) Twenty20 p/b Sho-Air    
58 Paola Andrea Muñoz (Chi) Swapit Agolico    
59 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank    
60 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women                                   00:13  
61 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women    
62 Andrea Ramírez (Mex) Swapit Agolico                                  00:19  
63 Jennifer Wheeler (USA) Reprezentacja USA
64 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops    
65 Margot Clyne (USA) Twenty20 p/b Sho-Air                              00:23  
66 Anna Christian (GBr) Trek-Drops    
67 Yusseli Mendivil Soto (Mex) Reprezentacja Meksyku                    00:29  
68 Tanja Erath (Ger) Canyon-SRAM Racing    
69 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing    
70 Silvia Valsecchi (Ita) BePink    
71 Katherine Maine (Can) Rally Cycling    
72 Lisa Morzenti (Ita) BePink                                           00:39  
73 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb Women    
74 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women    
75 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supermint    
76 Lauren Hall (USA) Unitedhealthcare Women                             01:27  
77 Lexie Millard (USA) Team Illuminate                                  09:00  
DNF Leah Thorvilson (USA) Canyon-SRAM Racing    
DNS Mayra del Rocio Rocha Guerrero (Mex) Reprezentacja Meksyku

Klasyfikacja końcowa:

1 Katie Hall (USA) Unitedhealthcare Women                             7:51:11  
2 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                                         00:29  
3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing                         01:07  
4 Erica Magnaldi (Ita) BePink                                           01:12  
5 Brodie Chapman (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank                   01:16  
6 Caro Rodríguez (Mex) Astana Women's Team                              01:20  
7 Sara Poidevin (Can) Rally Cycling                                     01:43  
8 Leah Thomas (USA) Unitedhealthcare Women                              02:24  
9 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                               02:28  
10 Marcela Elizabeth Prieto (Mex) Swapit Agolico                        02:31  
11 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team                             02:39  
12 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling                                       02:47  
13 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank                  03:20  
14 Sara Bergen (Can) Rally Cycling                                      03:21  
15 Grace Anderson (NZl) Team Illuminate    
16 Jasmin Duehring (Can) Twenty20 p/b Sho-Air    
17 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops    
18 Diana Peñuela (Col) Unitedhealthcare Women                           03:26  
19 Alice Cobb (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank    
20 Megan Guarnier (USA) Reprezentacja USA                               03:29  
21 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                                  03:42  
22 Ingrid Drexel (Mex) Team Tibco-Silicon Valley Bank                   04:37  
23 Lauren Hall (USA) Unitedhealthcare Women                             05:17  
24 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                           05:36  
25 Whitney Allison (USA) Hagens Berman-Supermint                        06:02  
26 Margot Clyne (USA) Twenty20 p/b Sho-Air                              06:21  
27 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                                      07:03  
28 Allie Dragoo (USA) Twenty20 p/b Sho-Air                              07:20  
29 Jennifer Luebke (USA) Hagens Berman-Supermint                        07:34  
30 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank                 07:58  
31 Emma White (USA) Rally Cycling                                       08:26  
32 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                                 08:31  
33 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing                               08:37  
34 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman-Supermint    
35 Shoko Kashiki (Jpn) Team Illuminate                                  09:28  
36 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate                                 09:30  
37 Rebecca Beaumont (Can) Team Illuminate                               09:34  
38 Grace Brown (Aus) Wiggle High5                                       09:45  
39 Andrea Ramírez (Mex) Swapit Agolico                                  09:53  
40 Maria Jose Vargas (CRc) Swapit Agolico    
41 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico                     10:21  
42 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team                             10:33  
43 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                                    10:54  
44 Lily Williams (USA) Hagens Berman-Supermint                          13:37  
45 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women                                 13:38  
46 Jennifer Valente (USA) Twenty20 p/b Sho-Air                          13:40  
47 Lauretta Hanson (Aus) Unitedhealthcare Women    
48 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink    
49 Elizabeth Banks (GBr) UnitedHealthcare Women    
50 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women                                   13:53  
51 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                                       13:59  
52 Stephanie Roorda (Can) Twenty20 p/b Sho-Air                          14:08  
53 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                                14:19  
54 Yusseli Mendivil Soto (Mex) Reprezentacja Meksyku                    14:37  
55 Lizbeth Yareli Salazar (Mex) Swapit Agolico                          15:04  
56 Macey Stewart (Aus) Wiggle High5                                     15:48  
57 Starla Teddergreen (USA) Hagens Berman-Supermint                     16:15  
58 Tanja Erath (Ger) Canyon-SRAM Racing                                 16:16  
59 Julie Leth (Den) Wiggle High5                                        16:25  
60 Kendall Ryan (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank                    16:31  
61 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                                 16:38  
62 Mannon Lloyd (GBr) Trek-Drops                                        16:42  
63 Jennifer Wheeler (USA) Reprezentacja USA                             16:43  
64 Katherine Maine (Can) Rally Cycling                                  16:53  
65 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supermint                          16:54  
66 Skylar Schneider (USA) Reprezentacja USA                             17:04  
67 Samantha Schneider (USA) Reprezentacja USA
68 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb Women                           17:43  
69 Katherine Compton (USA) Reprezentacja USA                            18:21  
70 Tereza Medvedova (Svk) BePink                                        19:19  
71 Erica Allar (USA) Rally Cycling                                      20:47  
72 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                                        22:33  
73 Lexie Millard (USA) Team Illuminate                                  22:40  
74 Paola Andrea Muñoz (Chi) Swapit Agolico                              25:59  
75 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing                              27:46  
76 Lisa Morzenti (Ita) BePink                                           27:58  
77 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5                                       28:10  

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: