Tour of California 2018: etap 7. Egan Bernal najmłodszym zwycięzcą w historii

Egan Bernal (Team Sky) wygrał 13. edycję amerykańskiego wyścigu Tour of California. Na ostatnim odcinku najszybciej finiszował Fernando Gaviria (Quick-Step Floors).

Kolumbijski sprinter triumfował po raz trzeci w tej edycji, na ostatnich metrach pokonując Niemca Maxa Walscheida (Team Sunweb) oraz Australijczyka Caleba Ewana (Mitchelton-Scott).

Bernal po dwóch etapowych zwycięstwach w wieku zaledwie 21 lat pokonał o wiele bardziej doświadczonych zawodników i na podium stanął przed Tejayem van Garderenem (BMC Racing) i Danielem Martinezem (EF Education First-Drapac).

6. miejsce zajął Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Zmagania na ostatnim odcinku toczyły się na trasie wyznaczonej na przedmieściach stolicy stanu Kalifornia - Sacramento. W finale peleton wjeżdżał do centrum, pokonując trzy rundy po 3,5 kilometra każda.

Wyniki 7. etapu Tour of California 2018 (2.WT), Sacramento - Sacramento (146 km):

1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                        3:07:39  
2 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb    
3 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott    
4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    
5 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources    
6 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates    
7 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon    
8 Tyler Magner (USA) Rally Cycling    
9 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
10 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo    
11 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon    
12 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling    
13 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe    
14 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon    
15 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe    
16 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors    
17 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin    
18 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott    
19 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team    
20 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors    
21 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott    
22 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors    
23 Ivo Oliveira (Por) Hagens Berman Axeon    
24 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors    
25 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling    
26 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale    
27 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling    
28 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo    
29 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky    
30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
31 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
32 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
33 Egan Bernal (Col) Team Sky    
34 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates    
35 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
36 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale    
37 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    
38 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    
39 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    
40 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo    
41 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin    
42 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling    
43 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
44 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo    
45 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data    
46 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling    
47 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
48 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo    
49 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale    
50 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale    
51 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo    
52 Luke Rowe (GBr) Team Sky    
53 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo    
54 Robert Britton (Can) Rally Cycling    
55 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team    
56 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team    
57 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data    
58 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates    
59 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                          00:16  
60 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo    
61 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky    
62 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team    
63 William Barta (USA) Hagens Berman Axeon    
64 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo    
65 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale    
66 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo    
67 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo    
68 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data    
69 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling    
70 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott    
71 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare Pro Cycling    
72 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates    
73 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors    
74 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale    
75 Ian Stannard (GBr) Team Sky    
76 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin    
77 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin    
78 Danny Pate (USA) Rally Cycling    
79 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin    
80 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources    
81 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates    
82 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb    
83 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    
84 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources    
85 Sebastian Henao (Col) Team Sky    
86 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin    
87 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors    
88 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources       00:28  
89 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                                00:39  
90 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon                           00:42  
91 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                                 00:51  
92 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo    
93 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
94 Julien Vermote (Bel) Dimension Data    
95 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott    
96 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling    
97 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                               01:13  
98 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb    
99 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources    
100 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    
101 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin    
102 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                                01:21  
103 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
104 Scott Davies (GBr) Dimension Data    
105 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb    
106 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott    
107 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                             01:33  
108 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                                01:40  
109 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                          02:08  
110 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                                 02:26  
111 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling              02:34  
112 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates

Klasyfikacja końcowa:

1 Egan Bernal (Col) Team Sky                                     25:34:19  
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                          01:25  
3 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    02:14  
4 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                                 02:16  
5 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                                 02:28  
6 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                                  03:01  
7 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling                               03:28  
8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                           03:50  
9 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates                         03:59  
10 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                             04:01  
11 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                 05:40  
12 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                            06:11  
13 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                               07:03  
14 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                             07:05  
15 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo                              07:25  
16 Robert Britton (Can) Rally Cycling                               07:33  
17 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                               07:57  
18 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                                08:07  
19 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                                08:10  
20 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                                08:24  
21 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           09:55  
22 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                              10:16  
23 William Barta (USA) Hagens Berman Axeon                          10:33  
24 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon                           13:20  
25 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                             14:40  
26 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources      14:55  
27 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                   15:27  
28 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott    
29 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                              15:40  
30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              16:33  
31 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                                     16:56  
32 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates                       17:02  
33 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                           18:25  
34 Ivo Oliveira (Por) Hagens Berman Axeon                           18:35  
35 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                             20:11  
36 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                                    20:37  
37 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                22:11  
38 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                           22:12  
39 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                              22:17  
40 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare Pro Cycling               22:29  
41 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                               23:50  
42 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                              24:01  
43 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                                    24:32  
44 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                                24:45  
45 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale        25:58  
46 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                              27:24  
47 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale                         28:10  
48 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors                         29:13  
49 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 30:24  
50 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                              30:55  
51 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                             32:57  
52 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale   33:04  
53 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                                36:14  
54 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                            36:32  
55 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale      36:34  
56 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         36:35  
57 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                                   37:14  
58 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                                 37:58  
59 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                              40:58  
60 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon                           41:10  
61 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                               41:31  
62 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates                        42:07  
63 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                            42:19  
64 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                         42:22  
65 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                 42:24  
66 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                       42:42  
67 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                                 44:05  
68 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                                 44:19  
69 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling                44:46  
70 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling         45:58  
71 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                             46:15  
72 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon                           47:54  
73 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                                47:58  
74 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                           48:11  
75 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                              48:16  
76 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                                48:34  
77 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                              48:40  
78 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                                  49:41  
79 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                                 50:32  
80 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                                50:47  
81 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                      50:50  
82 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors                      51:22  
83 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources   51:41  
84 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                                52:44  
85 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                          54:06  
86 Tyler Magner (USA) Rally Cycling                                 54:58  
87 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    55:28  
88 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources       55:37  
89 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                   55:54  
90 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                             56:34  
91 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                               56:41  
92 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                           57:13  
93 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                                 57:58  
94 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                            58:14  
95 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale      58:25  
96 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon                           58:37  
97 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                              58:42  
98 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                              59:00  
99 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources      59:08  
100 Danny Pate (USA) Rally Cycling                                  59:23  
101 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                              59:50  
102 Scott Davies (GBr) Dimension Data                             1:00:26  
103 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale     1:01:09  
104 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling            1:01:58  
105 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                           1:02:58  
106 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team                    1:03:37  
107 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                             1:04:23  
108 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                               1:04:26  
109 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                               1:04:49  
110 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                              1:05:18  
111 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                             1:06:12  
112 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                             1:08:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: