Bałtyk - Karkonosze Tour 2018: etap 4. Mateusz Taciak po raz czwarty na Przełęczy Okraj

Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) wygrał na Przełęczy Okraj czwarty etap wyścigu Bałtyk - Karkonosze Tour.

33-latek na niemal 12-kilometrowej trasie jazdy indywidualnej na czas zapisał wynik o 24 sekundy lepszy od rezultatu drużynowego kolegi - powracającego do ścigania po dłuższej przerwie Pawła Cieślika.

Trasa czasówki tradycyjnie prowadziła z Kowar na Przełęcz Okraj. 11 kilometrów i 600 metrów o średnim nachyleniu 5% dawało regularny, acz trudny podjazd, na którym zwykle ustawiała się kolejność w klasyfikacji generalnej.

Taciak na Przełęczy Okraj wygrywał poprzednio w latach 2013, 2015 i 2016 i w tym roku dopisał do swoich palmares czwarte zwycięstwo, aczkolwiek nie zdołał zmienić losów klasyfikacji ogólnej. Trzeci wynik dnia zapisał Niemiec Philipp Walsleben (P&S Team Thüringen), który tym samym obronił koszulkę lidera.

Wyniki 4. etapu Bałtyk - Karkonosze Tour 2018 (2.2), Kowary - Przełęcz Okraj (11,6 km; jazda indywidualna na czas):

1. Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice               24:33
2. Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice                00:24
3. Philipp Walsleben (Ger) P&S Team Thüringen               00:46
4. Adam Stachowiak (Pol) Voster Uniwheels                   00:57
5. Markus Freiberger (Aut) Team Hrinkow Advarics Cycleang   01:05
6. Jonas Rapp (Ger) Team Hrinkow Advarics Cycleang          01:06
7. Anton Vorobyev (Rus) Club Gazprom-Rusvelo
8. Kamil Małecki (Pol) CCC Sprandi Polkowice                01:10
9. Dion Beukeboom (Ned) Vlsman Track                        01:15
10. Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice            01:17

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1. Philipp Walsleben (Ger) P&S Team Thüringen)           10:34:11
2. Anton Vorobyev (Rus) Club Gazprom-Rusvelo                00:46
3. Andreas Graf (Aut) Team Hrinkow Advarics Cycleang        01:25
4. Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:06
5. Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice                02:30
6. Richard Larsen (Swe) Ryska Posten Racing Team 
7. Adam Stachowiak (Pol) Voster Uniwheels Team              02:56
8. Markys Freiberger (Aut) Hrinkow Advarics Cycleang        03:11
9. Jonas Rapp (Ger) Hrinkow Advarics Cycleang               03:12
10. Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: