Tour of Norway 2018: etap 3. Dylan Groenewegen po raz drugi

Dylan Groenewegen

Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) triumfował na trzecim etapie wyścigu Tour of Norway.

Holender pokonał na ostatnich metrach Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data) i Sondre Holsta Engera (Israel Cycling Academy) i ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Dzisiejszy etap rozgrywał się w idealnych do jazdy warunkach atmosferycznych. Słońce i dodatnia temperatura sprzyjała ściganiu się. Trzecia odsłona tegorocznego ścigania w Norwegii oferowała pole do popisu sprinterom. Zawodnicy mieli do pokonania 175 kilometrów. Start etapu odbył się w niewielkiej, portowej miejscowości Moss, a metę usytuowano w mieście Sarpsborg.

Ucieczkę dnia sformowali Krister Hagen (Team Coop), Lars Saugstad (Uno-X Norwegian), Torkil Veyhe (Team Virtu Cycling) oraz Jeroen Meijers (Roompot-Nederlandse Loterij). Kolarze zostali złapani przez peleton 600 metrów przed kreską, oddając pole drużynom sprinterów.

Tu najlepiej rozstawiły się Dimension Data i LottoNL - Jumbo, a najlepszy w decydującej potyczce okazał się Dylan Groenewegen. 24-latek, który triumfował już na pierwszym etapie tegorocznej edycji wyścigu, tym razem ruszył jako pierwszy i nie oddał prowadzenia. Drugi na kresce Boasson Hagen nie był w stanie wyjść z koła młodego Holendra.

Wyniki 3. etapu Tour of Norway 2018 (2.HC), Moss - Sarpsborg (175 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                4:09:16
  2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  3 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
  4 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop
  5 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  6 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
  7 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
  8 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    00:04
  9 Niklas Larsen (Den) Team Virtu Cycling
 10 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 11 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
 12 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 13 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 14 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 15 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 16 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 17 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 18 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Hokon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop
 20 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal
 21 oivind Lukkedal (Nor) Team Coop
 22 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 23 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 25 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 26 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
 27 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 28 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 29 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling
 30 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 31 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 32 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 33 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 34 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 35 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 37 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
 38 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 39 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 40 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 41 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 42 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 43 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 44 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 45 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 46 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 47 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto-Isorex
 48 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 49 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 50 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex
 51 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 52 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 53 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 54 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
 55 Krister Hagen (Nor) Team Coop
 56 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
 57 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 58 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 59 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 60 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 61 Jesper Schultz (Den) Team Virtu Cycling
 62 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 63 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 64 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto-Isorex
 65 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 66 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 67 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 68 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 69 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 70 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 71 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal
 72 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 73 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  00:18
 74 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM
 75 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
 76 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 77 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
 78 Louis Bendixen (Den) Team Coop
 79 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 00:25
 80 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            00:33
 81 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM       00:35
 82 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:38
 83 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 84 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         01:00
 85 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           01:04
 86 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    00:04
 87 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       01:14
 88 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Te     01:26
 89 Torkil Veyhe (Den) Team Virtu Cycling                  01:29
 90 Syver Worsted (Nor) Uno-X Norwegian Development Te     01:41
 91 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex                     01:52
 92 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling        02:04
 93 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                02:10
 94 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              00:04
 95 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   02:47
 96 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice              03:30
 97 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclas     03:39
 98 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA
 99 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
101 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF
102 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
103 David Boucher (Bel) Tarteletto-Isorex                  04:25
104 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto-Isorex
105 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
106 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian Development T     05:32
107 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling
108 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  07:33
109 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
110 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
111 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
112 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
113 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country     09:23
114 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
115 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy
116 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Coun     09:56
117 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development      10:08

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo               12:08:25
  2 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              00:01
  3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         00:17
  5 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  6 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       00:18
  7 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian 
  8 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop                   00:20
  9 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 10 Krister Hagen (Nor) Team Coop
 11 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 12 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Countr     00:21
 13 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling
 14 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 15 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 16 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 17 Oivind Lukkedal (Nor) Team Coop
 18 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 19 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros      00:24
 20 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
 21 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 22 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 23 Niklas Larsen (Den) Team Virtu Cycling
 24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 25 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 26 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 27 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 28 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 29 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 30 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 31 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto-Isorex
 32 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
 33 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 35 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 36 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 37 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 39 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 40 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 41 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 42 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 43 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex
 44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 45 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 46 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 47 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 48 Jesper Schultz (Den) Team Virtu Cycling
 49 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 50 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 51 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 52 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 53 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 54 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 55 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 56 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 57 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 58 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 59 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     00:38
 60 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-     00:39
 61 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                00:47
 62 Louis Bendixen (Den) Team Coop                         00:49
 63 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      00:51
 64 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
 65 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto-Isorex            00:53
 66 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:58
 67 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 01:06
 68 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 69 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                01:10
 70 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         01:20
 71 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 01:27
 72 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            01:35
 73 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    01:39
 74 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
 75 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   01:47
 76 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development     01:53
 77 Hokon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop                   01:54
 78 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 79 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 80 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM       01:57
 81 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:03
 82 Torkil Veyhe (Den) Team Virtu Cycling                  02:16
 83 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      02:23
 84 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    02:33
 85 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            02:43
 86 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           02:49
 87 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex                     03:01
 88 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   03:38
 89 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       04:21
 90 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                04:32
 91 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling        04:36
 92 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Te     04:46
 93 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF                       04:48
 94 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 04:57
 95 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA             05:01
 96 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  05:16
 97 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               05:47
 98 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     05:56
 99 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto-Isorex                   06:00
100 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice              06:50
101 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling          06:53
102 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian Development T     07:07
103 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Mu     07:53
104 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   07:57
105 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              08:11
106 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   08:44
107 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   09:23
108 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy           09:43
109 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
110 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
111 Syver Worsted (Nor) Uno-X Norwegian Development Te     10:24
112 David Boucher (Bel) Tarteletto-Isorex                  10:38
113 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM      11:09
114 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Coun     15:03
115 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  15:11
116 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       19:20
117 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development      20:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Karol

    18 maja 2018, 22:08 o 22:08

    Lepiej napiszcie o akcji Bernasia na tym wyścigu, żenujące zachowanie. Cały kolarski świat się z niego śmieje, zresztą z żałosnego tłumaczenia Wadeckiego także.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: