Tour of California Women’s Race 2018: etap 2. Zwycięstwo Lauren Hall, trzecia Kasia Niewiadoma

Lauren Hall

Lauren Hall (Unitedhealthcare), triumfowała w South Lake Tahoe na drugim, królewskim etapie Tour of California.

31-letnia Amerykanka pokonała na wysokości ponad 2 tysięcy metrów swoją rodaczkę Tayler Wiles (Trek-Drops). Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

Trasa wyścigu prowadziła na dystansie 108 kilometrów. Krótko po starcie zawodniczkom przyszło pokonać HWY 89 Sumit (22 km; 6,6 km; 6%), natomiast pod koniec leżała górska premia Daggett Summit (97 km; 12,7 km; 6,1%) i o szybkim zjeździe na deser podjazd na metę w South Lake Tahoe (1,7 km; 5,9%).

Ucieczkę początkowo podjęły Lily Williams (Hagens Berman-Supermint) i Coryn Rivera (Team Sunweb Women). Amerykanki pierwszą przeszkodę zaliczyły z przewagą kilkudziesięciu sekund. Na półmetku trasy Williams pozostała na czele sama, ale nie zraziło do 24-latki, która rozbudowała swój czasowy bufor do półtorej minuty. Peleton doścignął Williams po lotnej premii (82 km) i rozpoczął wspinaczkę pod Daggett Summit.

Z atakiem długo kolarki nie wychyliły się, stawiając na selekcję od tyłu. 5 kilometrów przed górską premią w czołowej grupie pozostało 20 zawodniczek, a ostatni kilometr na czele rozpoczęli Kasia Niewiadoma, Lauren Hall, Sara Poidevin (Rally Cycling), Erica Magnaldi (BePink), Caro Rodríguez (Astana) i Tayler Wiles.

W końcu zaatakowały Wiles i Hall, zdobywając przed wspinaczką na metę ponad 30 sekund przewagi. Ta druga oderwała się od rywalki na końcowych metach, sięgając po zwycięstwo etapowe i koszulkę liderki.

Niewiadoma finiszowała trzecia ze stratą minuty, wyprzedzając na ostatniej prostej Magnaldi.

Wyniki 2. etapu Amgen Tour of California Women's Race empowered with SRAM 2018 (2.WWT), South Lake Tahoe - South Lake Tahoe (108 km):

  1 Katharine Hall (USA) Unitedhealthcare Women          3:06:41
  2 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                          00:25
  3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing          01:01
  4 Erica Magnaldi (Ita) BePink                            01:02
  5 Brodie Chapman (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank    01:06
  6 Caro Rodríguez (Mex) Astana Women's Team               01:10
  7 Sara Poidevin (Can) Rally Cycling                      01:33
  8 Leah Thomas (USA) Unitedhealthcare Women               02:14
  9 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                02:18
 10 Marcela Elizabeth Prieto (Mex) Swapit Agolico          02:21
 11 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team               02:29
 12 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling                         02:37
 13 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank    03:10
 14 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops                        03:11
 15 Sara Bergen (Can) Rally Cycling
 16 Grace Anderson (NZl) Team Illuminate
 17 Jasmin Duehring (Can) Twenty20 p/b Sho-Air
 18 Diana Pe?uela (Col) Unitedhealthcare Women             03:16
 19 Alice Cobb (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 20 Megan Guarnier (USA) Reprezentacja USA                 03:19
 21 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women
 22 Lauren Hall (USA) Unitedhealthcare Women               03:40
 23 Ingrid Drexel (Mex) Team Tibco-Silicon Valley Bank     04:27
 24 Whitney Allison (USA) Hagens Berman-Supermint          05:18
 25 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team             05:26
 26 Margot Clyne (USA) Twenty20 p/b Sho-Air                05:48
 27 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                        06:30
 28 Allie Dragoo (USA) Twenty20 p/b Sho-Air                07:10
 29 Jennifer Luebke (USA) Hagens Berman-Supermint          07:24
 30 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank   07:51
 31 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                   08:27
 32 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing
 33 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman-Supermint
 34 Emma White (USA) Rally Cycling
 35 Shoko Kashiki (Jpn) Team Illuminate                    09:18
 36 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate                   09:20
 37 Rebecca Beaumont (Can) Team Illuminate                 09:24
 38 Andrea Ramírez (Mex) Swapit Agolico
 39 Grace Brown (Aus) Wiggle High5                         09:35
 40 Maria Jose Vargas (CRc) Swapit Agolico                 09:43
 41 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico       10:13
 42 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team               10:33
 43 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                      10:44
 44 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                         13:30
 45 Elizabeth Banks (GBr) UnitedHealthcare Women
 46 Lauretta Hanson (Aus) Unitedhealthcare Women
 47 Stephanie Roorda (Can) Twenty20 p/b Sho-Air
 48 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women
 49 Jennifer Valente (USA) Twenty20 p/b Sho-Air
 50 Lexie Millard (USA) Team Illuminate
 51 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink
 52 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 53 Mayra del Rocio Rocha Guerrero (Mex) Reprezentacja Meksyku
 54 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women
 55 Lily Williams (USA) Hagens Berman-Supermint
 56 Yusseli Mendivil Soto (Mex) Reprezentacja Meksyku      13:58
 57 Lizbeth Yareli Salazar (Mex) Swapit Agolico            14:54
 58 Macey Stewart (Aus) Wiggle High5                       15:38
 59 Tanja Erath (Ger) Canyon-SRAM Racing
 60 Jennifer Wheeler (USA) Reprezentacja USA
 61 Katherine Maine (Can) Rally Cycling
 62 Starla Teddergreen (USA) Hagens Berman-Supermint       16:05
 63 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supermint
 64 Julie Leth (Den) Wiggle High5                          16:15
 65 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb Women
 66 Kendall Ryan (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank      16:32
 67 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5
 68 Mannon Lloyd (GBr) Trek-Drops
 69 Skylar Schneider (USA) Reprezentacja USA               16:54
 70 Samantha Schneider (USA) Reprezentacja USA 
 71 Katherine Compton (USA) Reprezentacja USA              18:11
 72 Tereza Medvedova (Svk) BePink                          19:09
 73 Erica Allar (USA) Rally Cycling                        20:37
 74 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                          21:54
 75 Leah Thorvilson (USA) Canyon-SRAM Racing               25:47
 76 Paola Andrea Munoz (Chi) Swapit Agolico                25:49
 77 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing                26:28
 78 Lisa Morzenti (Ita) BePink                             27:12
 79 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5                         28:00

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Katharine Hall (USA) Unitedhealthcare Women          6:13:39
  2 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                          00:29
  3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing          01:07
  4 Erica Magnaldi (Ita) BePink                            01:12
  5 Brodie Chapman (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Ban     01:16
  6 Caro Rodríguez (Mex) Astana Women's Team               01:20
  7 Sara Poidevin (Can) Rally Cycling                      01:43
  8 Leah Thomas (USA) Unitedhealthcare Women               02:24
  9 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                02:28
 10 Marcela Elizabeth Prieto (Mex) Swapit Agolico          02:31
 11 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team               02:39
 12 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling                         02:47
 13 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank    03:20
 14 Sara Bergen (Can) Rally Cycling                        03:21
 15 Grace Anderson (NZl) Team Illuminate
 16 Jasmin Duehring (Can) Twenty20 p/b Sho-Air
 17 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops
 18 Diana Pe?uela (Col) Unitedhealthcare Women             03:26
 19 Alice Cobb (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 20 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                    03:29
 21 Megan Guarnier (USA) Reprezentacja USA
 22 Lauren Hall (USA) Unitedhealthcare Women               03:50
 23 Ingrid Drexel (Mex) Team Tibco-Silicon Valley Bank     04:37
 24 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team             05:36
 25 Margot Clyne (USA) Twenty20 p/b Sho-Air                05:58
 26 Whitney Allison (USA) Hagens Berman-Supermint          06:02
 27 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                        06:40
 28 Allie Dragoo (USA) Twenty20 p/b Sho-Air                07:20
 29 Jennifer Luebke (USA) Hagens Berman-Supermint          07:34
 30 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank   08:01
 31 Emma White (USA) Rally Cycling                         08:30
 32 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                   08:37
 33 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing
 34 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman-Supermint
 35 Shoko Kashiki (Jpn) Team Illuminate                    09:28
 36 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate                   09:30
 37 Rebecca Beaumont (Can) Team Illuminate                 09:34
 38 Andrea Ramírez (Mex) Swapit Agolico
 39 Grace Brown (Aus) Wiggle High5                         09:45
 40 Maria Jose Vargas (CRc) Swapit Agolico                 09:53
 41 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico       10:23
 42 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team               10:43
 43 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                      10:54
 44 Lily Williams (USA) Hagens Berman-Supermint            13:37
 45 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women                   13:38
 46 Lauretta Hanson (Aus) Unitedhealthcare Women           13:40
 47 Jennifer Valente (USA) Twenty20 p/b Sho-Air
 48 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink
 49 Mayra del Rocio Rocha Guerrero (Mex) Reprezentacja Meksyku
 50 Elizabeth Banks (GBr) UnitedHealthcare Women
 51 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women
 52 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 53 Lexie Millard (USA) Team Illuminate
 54 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops
 55 Yusseli Mendivil Soto (Mex) Reprezentacja Meksyku      14:08
 56 Stephanie Roorda (Can) Twenty20 p/b Sho-Air
 57 Lizbeth Yareli Salazar (Mex) Swapit Agolico            15:04
 58 Tanja Erath (Ger) Canyon-SRAM Racing                   15:47
 59 Macey Stewart (Aus) Wiggle High5                       15:48
 60 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supermint            16:15
 61 Starla Teddergreen (USA) Hagens Berman-Supermint
 62 Jennifer Wheeler (USA) Reprezentacja USA               16:24
 63 Katherine Maine (Can) Rally Cycling
 64 Julie Leth (Den) Wiggle High5                          16:25
 65 Kendall Ryan (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank      16:32
 66 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                   16:38
 67 Mannon Lloyd (GBr) Trek-Drops                          16:42
 68 Skylar Schneider (USA) Reprezentacja USA               17:04
 69 Samantha Schneider (USA) Reprezentacja USA
 70 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb Women
 71 Katherine Compton (USA) Reprezentacja USA              18:21
 72 Tereza Medvedova (Svk) BePink                          19:19
 73 Erica Allar (USA) Rally Cycling                        20:47
 74 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                          22:04
 75 Paola Andrea Mu?oz (Chi) Swapit Agolico                25:59
 76 Leah Thorvilson (USA) Canyon-SRAM Racing               26:33
 77 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing                27:17
 78 Lisa Morzenti (Ita) BePink                             27:19
 79 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5                         28:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: