Giro d'Italia 2018: etap 12. Szybkość Sama Bennetta na torze w Imola

Sam Bannett

Irlandczyk Sam Bennett po finiszu z głównej grupy triumfował w Imola, na mecie dwunastego etapu wyścigu Giro d'Italia.

Sprinter grupy Bora-hansgrohe na torze wyścigowym Autodromo Enzo e Dino Ferrari wyprzedził Danny’ego van Poppela (LottoNL-Jumbo) i Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida).

W klasyfikacji generalnej pozostał na prowadzeniu Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Po dwóch ciężkich dniach peleton czekał długi (214 km), za to niemal w całości płaski odcinek do mekki kibiców sportów motorowych. W ucieczkę dnia zostali wysłani przedstawiciele włoskich ekip drugiej dywizji: Eugert Zhupa, Jacopo Mosca (obaj Wilier Triestina-Selle Italia) Mirco Maestri, Manuel Senni (obaj Bardiani-CSF) i Marco Frapporti (Androni Giocattoli-Sidermec), którym peleton podarował 4 minuty przewagi.

Różnicą na trasie zarządzały zespoły EF Education First, Bora-hansgrohe i Quick-Step Floors. Lotną premię (162 km) pościg przejechał ze stratą 2:25.

Uciekinierzy duźo dalej nie zajechali. Z nieba lunęło. powiało i niespodziewanie peleton pękł. Szybkość gwałtowne wzrosła, gdyż z tyłu pozostali m.in. Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida) i Richard Carapaz (Movistar).

Większość zawodników z drugiej części peletonu, po dłuższej pogoni, przeskoczyła do pierwszej. Tempo spadło, z czego skorzystał Tim Wellens (Lotto-Fix All), atakując 21 kilometrów przed metą.

Belg zyskał 20 sekund, jednak przeliczył się z silami. Jego akcja załamał się na premii górskiej Tre Monti (206,6 km; kat. 4; 4,4 km; 4,1%). Z ponawianych kontrataków zwycięsko wyszli Diego Ulissi (UAE Team Emirates) i Carlos Betancur (Movistar). Dwójka z niewielką przewagą rozpoczęla zjazd do mety po zmoczonym asfalcie.

Do czołówki przeskoczył Matej Mohoric (Bahrain-Merida), natomiast nie dał rady Ulissi. Pościg napędzali kolarze Bora-hansgrohe, wkładając wszystkie siły i serca w odrobienie 4 sekund.

Uciekinierzy na ostatnich metrach zawahali się, natomiast Sam Bennett nie czekał, jak z procy wystrzelił z grupy na niespełna 400 metrów przed metą. Irlandczyk przemknął obok Betancura i Mohorica, z wielką przewagą sięgając po swój drugi etap.

Wyniki 12. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Osimo - Imola (214 km):

 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     4:49:34
  2 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  3 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  4 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
  5 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
  6 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
  7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  8 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 11 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 12 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 13 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 14 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 15 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 16 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 17 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All
 18 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 19 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 20 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 21 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 22 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 23 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 24 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 25 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 28 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 29 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 30 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 31 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 32 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 33 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 34 Sergio Henao (Col) Team Sky
 35 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 36 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 37 Chris Froome (GBr) Team Sky
 38 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 39 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 40 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 41 Wout Poels (Ned) Team Sky
 42 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 43 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 44 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 45 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 47 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 49 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 50 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 51 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 52 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             00:44
 53 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 01:02
 54 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  01:06
 55 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     01:08
 56 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         01:32
 57 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 58 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        01:34
 59 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  01:37
 60 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 61 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 62 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 63 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        01:44
 64 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 65 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 66 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 67 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        01:56
 68 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         02:15
 69 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     02:39
 70 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 71 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 72 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 73 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  03:04
 74 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 75 Benjamin King (USA) Dimension Data
 76 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 77 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 78 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 79 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 80 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 81 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 83 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
 84 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 85 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 86 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 87 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        04:08
 88 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           04:17
 89 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                05:10
 90 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 91 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 92 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    05:36
 93 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 94 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 95 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 96 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 97 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 98 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 99 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
100 David De La Cruz (Spa) Team Sky
101 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
102 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
103 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
104 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     07:09
105 Christian Knees (Ger) Team Sky
106 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
107 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
108 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        07:52
109 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      08:09
110 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       08:16
111 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
112 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
113 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      08:50
114 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
115 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
116 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
117 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
118 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
119 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
120 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
121 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
122 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
123 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
124 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
125 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
126 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
127 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
128 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
129 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
130 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
131 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
132 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
133 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
134 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
135 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
136 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
137 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
138 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
139 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
140 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
141 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
142 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
143 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
144 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
145 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   09:01
146 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               10:36
147 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
148 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
149 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  10:40
150 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
151 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 10:46
152 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                   11:05
153 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
154 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       12:22
155 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
156 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
157 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
158 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       12:30
159 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  12:40
160 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     13:06
161 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            13:45
162 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 14:17
163 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       14:18
164 Igor Anton (Spa) Dimension Data
165 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
166 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
167 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
168 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         15:45
169 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team

Punkty

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          50 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         40
  3 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      35
  4 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    25
  5 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          24
  6 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 18
  7 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                    14
  8 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          14
  9 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                    12
 10 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          12
 11 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10
 12 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                           10
 13 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                   8
 14 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors                   7
 15 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                       6
 16 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       6
 17 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                   5
 18 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                           4
 19 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac               3
 20 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                     3
 21 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                     2
 22 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac             2
 23 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                  1
 24 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe                   1

Sprint 1 - Pesaro, 75 km

  1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           6
  3 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           3
  4 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                           2
  5 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                            1

Sprint 2 - Forli, 162 km

  1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           6
  3 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                           3
  4 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                            2
  5 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           1

Premia górska Tre Monti, 206 km

  1 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                       3 pkt
  2 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                        2
  3 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                        1

Klasyfikacja drużynowa

  1 LottoNl-Jumbo                                       14:28:42
  2 Bora-Hansgrohe
  3 BMC Racing Team
  4 Katusha-Alpecin
  5 Bahrain-Merida
  6 Quick-Step Floors
  7 Dimension Data
  8 AG2R La Mondiale
  9 EF Education First-Drapac
 10 Team Sky
 11 Astana Pro Team
 12 Mitchelton-Scott                                       01:02
 13 UAE Team Emirates                                      01:06
 14 Androni Giocattoli-Sidermec                            01:08
 15 Team Sunweb                                            01:37
 16 Trek-Segafredo                                         03:04
 17 Groupama-FDJ
 18 Lotto Fix All                                          03:28
 19 Movistar Team                                          05:36
 20 Israel-Cycling Academy                                 08:40
 21 Bardiani CSF                                           09:49
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          16:56

Klasyfikacja generalna po 12. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  51:57:55
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       01:04
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:18
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:56
  6 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     02:09
  7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     02:36
  8 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     02:54
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    02:55
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      03:10
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               03:17
 12 Chris Froome (GBr) Team Sky                            03:20
 13 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      03:25
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    03:29
 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            03:40
 16 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          03:43
 17 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          04:01
 18 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                04:33
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                            05:08
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   05:21
 21 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    06:03
 22 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     06:32
 23 Wout Poels (Ned) Team Sky                              06:49
 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  13:07
 25 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       14:09
 26 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   14:23
 27 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                16:07
 28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   16:19
 29 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                20:06
 30 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   22:18
 31 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      24:47
 32 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     26:33
 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     27:32
 34 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               28:48
 35 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       32:01
 36 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                33:44
 37 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 34:33
 38 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               35:11
 39 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  36:06
 40 Benjamin King (USA) Dimension Data                     36:37
 41 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               40:16
 42 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    40:43
 43 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   41:49
 44 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    41:53
 45 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 42:27
 46 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              43:03
 47 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 44:30
 48 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      45:10
 49 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           45:20
 50 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                45:50
 51 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      46:13
 52 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 46:32
 53 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  47:26
 54 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         49:03
 55 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      49:07
 56 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     49:12
 57 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         52:44
 58 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 53:25
 59 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    53:33
 60 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     55:01
 61 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               55:37
 62 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         56:02
 63 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       56:06
 64 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             57:43
 65 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:02:08
 66 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:03:29
 67 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                    01:05:15
 68 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:07:53
 69 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     01:08:22
 70 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                     01:08:31
 71 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            01:09:40
 72 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:09:58
 73 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     01:12:18
 74 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF               01:13:32
 75 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:15:43
 76 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  01:18:46
 77 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:19:09
 78 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               01:19:54
 79 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     01:20:02
 80 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All              01:20:03
 81 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         01:21:05
 82 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     01:21:56
 83 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                01:22:04
 84 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:22:58
 85 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                01:25:19
 86 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:25:33
 87 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     01:27:16
 88 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:27:30
 89 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:27:47
 90 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               01:29:17
 91 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:31:27
 92 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 01:34:19
 93 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   01:34:28
 94 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             01:34:46
 95 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    01:35:35
 96 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    01:35:37
 97 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  01:35:55
 98 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                     01:36:29
 99 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          01:37:14
100 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:38:45
101 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               01:39:17
102 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                        01:40:04
103 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               01:40:05
104 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
105 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      01:40:33
106 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:40:45
107 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:42:00
108 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        01:43:07
109 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   01:47:55
110 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       01:49:27
111 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               01:50:32
112 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  01:51:35
113 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:52:07
114 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          01:54:03
115 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           01:54:19
116 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       01:54:55
117 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:55:03
118 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               01:55:13
119 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 01:55:25
120 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:55:34
121 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:55:43
122 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:57:20
123 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 01:57:26
124 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:58:16
125 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    01:58:49
126 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        01:59:36
127 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:59:48
128 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      02:00:48
129 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:00:51
130 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
131 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors              02:01:11
132 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 02:02:01
133 Christian Knees (Ger) Team Sky                      02:02:19
134 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 02:03:00
135 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               02:04:48
136 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All              02:04:56
137 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               02:05:39
138 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       02:06:26
139 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            02:06:45
140 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     02:06:50
141 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    02:06:54
142 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              02:07:17
143 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    02:10:05
144 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   02:10:18
145 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   02:10:41
146 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                02:10:55
147 Igor Anton (Spa) Dimension Data                     02:11:10
148 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           02:12:19
149 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       02:12:30
150 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  02:12:57
151 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                02:14:30
152 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    02:15:24
153 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:15:30
154 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              02:18:41
155 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:19:18
156 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            02:19:47
157 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              02:19:48
158 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
159 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 02:20:01
160 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                02:21:32
161 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 02:23:16
162 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:25:02
163 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  02:25:31
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:26:18
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     02:27:26
166 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    02:36:17
167 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:37:40
168 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
169 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  02:49:30

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     184 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         162
  3 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         89
  4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        87
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        86
  6 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              76
  7 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    68
  8 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      64
  9 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      59
 10 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             52
 11 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        46
 12 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          43
 13 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       41
 14 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            39
 15 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                        38
 16 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       35
 17 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        34
 18 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 33
 19 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          32
 20 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     30

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        58 pkt
  2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          36
  4 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       23
  6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         22
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   16
  8 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
  9 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       13
 10 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      12
 11 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   12
 12 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11
 13 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        11
 14 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         9
 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         9
 16 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          8
 17 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    7
 18 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                            6
 20 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           6

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                 51:59:51
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:21
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:29
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:44
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:05
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  11:11
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       12:13
  8 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     24:37
  9 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       30:05
 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              41:07
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                43:54
 12 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:00:12
 13 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:01:33
 14 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:17:13
 15 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         01:19:09
 16 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:21:02
 17 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:23:37
 18 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:25:34
 19 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:25:51
 20 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:29:31
 21 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:36:49
 22 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            01:38:09
 23 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:40:04
 24 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:53:07
 25 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:55:24
 26 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:56:20
 27 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      01:58:55
 28 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 02:00:05
 29 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            02:04:49
 30 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                02:08:59
 31 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    02:13:28
 32 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:13:34
 33 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              02:17:52
 34 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 35 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  02:23:35
 36 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:24:22
 
Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                   156:01:08
  2 Astana Pro Team                                        03:11
  3 Team Sky                                               04:07
  4 UAE Team Emirates                                      14:31
  5 Movistar Team                                          20:34
  6 AG2R La Mondiale                                       25:13
  7 Dimension Data                                         26:26
  8 Team Sunweb                                            27:30
  9 Bora-Hansgrohe                                         30:29
 10 Groupama-FDJ                                           30:40
 11 Bahrain-Merida                                         41:19
 12 EF Education First-Drapac                              43:30
 13 LottoNl-Jumbo                                          58:35
 14 Androni Giocattoli-Sidermec                         01:06:50
 15 BMC Racing Team                                     01:16:11
 16 Katusha-Alpecin                                     01:19:46
 17 Quick-Step Floors                                   01:42:01
 18 Trek-Segafredo                                      02:00:31
 19 Lotto Fix All                                       02:08:52
 20 Israel-Cycling Academy                              02:27:19
 21 Bardiani CSF                                        02:59:50
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       06:02:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: