Laura Flessel w obronie hostess

Laura Flessel rozmawia z Christianem Prudhomme

Czy hostessy towarzyszące kolarzom na podium wyścigów pozostaną w Tour de France? Organizator lipcowego Wielkiego Touru wciąż nie ogłosił oficjalnej decyzji w tej sprawie, chociaż według różnych źródeł ich los został przesądzony. Teraz w obronie hostess staje minister sportu Francji.

Kilka dni temu władze Paryża wezwały minister sportu do położenia kresu obecności młodych dziewczyn na zamknięciu Tour de France na Champs-Élysées.

To obyczaj z innej epoki

- powiedziała Hélène Bidard, wiceburmistrz stolicy Francji, odpowiedzialna za równouprawnienie płci, walkę z dyskryminacją oraz prawa człowieka. Według Bidard hostessy mogą zostać zastąpione przez młodych, utalentowanych sportowców.

Ministrem sportu we Francji jest pani Laura Flessel, wielokrotna mistrzyni olimpijska i świata w szermierce, która do apelu podeszła z rezerwą.

Nie ma nic seksistowskiego w obecności hostess na podium. Nie jest dobrze wszędzie się tego dopatrywać. To często studentki, które mogą sobie trochę dorobić na Tour de France. Uważam, że dziewczyny nie są wykorzystywane

- stwierdziła.

Hostessom podziękowano już w Tour Down Under, Vuelta a Espana, a od tego roku również w wyścigach organizowanych przez Flanders Classics. Z drugiej strony dyrektor RCS Sport Mauro Vegni zapewnił, że w Giro d'Italia dziewczyny były, są i pozostaną.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. fanD

  16 maja 2018, 23:26 o 23:26

  Nie kumam co oni chcą od hostess? Nie ma większych problemów na świecie? A na ładne kobitki zawsze miło popatrzeć 😉

  • Romek

   18 maja 2018, 11:43 o 11:43

   No cóż, skoro poprzestajesz na patrzeniu to nic dziwnego że nie chcesz żeby ci to zabierano...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: