Giro d'Italia 2018: etap 11. Simon Yates w natarciu

Simon Yates

Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott) po ataku na krótkiej wspinaczce w Osimo wygrał jedenasty etap Giro d'Italia.

Posiadacz „maglia rosa” wyprzedził na mecie wicelidera wyścigu Toma Dumoulina (Team Sunweb) oraz Davida Formolo (Bora-Hansgrohe).

Pagórkowaty odcinek przez regiony Umbria i Marche (156 km) rozpoczęła seria ataków, z której wyszyli zwycięsko Fausto Masnada (Androni Giocattoli), Alessandro De Marchi (BMC Racing) i Luis Leon Sanchez (Astana).

Uciekinierzy na Passo Cornello (41,7 km; kat. 3; 8,4 km; 4,4%) wjechali z przewagą ponad 4 minut, a na zjeździe do czołówki dołączyli ścigający ją przez dłuższy czas Mirco Maestri (Bardiani-CSF) i Alex Turrin (Wilier Triestina).

Peleton nie pozwolił na więcej prowadzącej piątce, gdyż Trek-Segafredo, LottoNL-Juumbi i Lotto-Fix All wykazywały zainteresowanie w jej skasowaniu. Na Valico di Pietra Rossa (97,5 km; kat. 3; 9,6 km; 3,7%) różnica wynosiła 3 minuty, następnie kolarze skierowali się na lotną premię w mieście Michele Scarponiego, Filottrano (126,7 km), gdzie z czołówki odpadli Turrin i Maesstri.

Pozostała na czele trójka wjechała na ostatnie 10 kilometrów mając w zapasie 42 sekundy, 5 kilometrów przed metą leżała 300-metrowa wybrukowana ścianka (13,6%), gdzie ich przygoda została zakończona.

Na tej pochyłości zaatakował Zdenek Stybar (Quick-Step Floors), do którego dołączył Tim Wellens (Lotto-Fix All). Zdobyte 8 sekund przyszło im bronić na podjeździe na metę w Osimo (kat. 4; 1,8 km; 6,4%, maks. 16%).

Wellens odskoczył od Czecha, ale szybko wyprzedził go Simon Yates. Za liderem wyścigu ruszył wicelider Tom Dumoulin, jednak Holender nie potrafił zespawać 2-3 sekund różnicy przez cały finałowy kilometr. Kolarz Mitchelton-Scott wytrzymał narzucone tempo, sięgając po swój drugi etap i umacniając się w generalce.

Wyniki 11. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Asyż - Osimo (156 km):

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   3:25:53
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:02
  3 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:05
  4 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                00:08
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  6 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
  7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  8 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:11
  9 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     00:18
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:21
 11 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:23
 12 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:26
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    00:30
 15 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 16 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        00:33
 17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 18 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   00:36
 19 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 20 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 21 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 22 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 23 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:40
 24 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 25 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Wout Poels (Ned) Team Sky
 27 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 28 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     00:44
 29 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   00:48
 30 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           00:56
 31 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:58
 32 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      01:05
 33 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 34 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 35 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 37 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 38 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 39 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 40 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 41 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:10
 43 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 01:32
 44 Sergio Henao (Col) Team Sky                            01:41
 45 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 47 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 01:52
 48 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:57
 49 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     01:58
 50 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    02:04
 51 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 02:17
 52 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       02:24
 53 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 54 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 55 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 56 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 58 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 59 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 60 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 61 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      02:45
 62 Benjamin King (USA) Dimension Data                     02:52
 63 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 64 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     02:55
 65 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  03:00
 66 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  03:12
 67 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 68 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       03:22
 69 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 70 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     03:28
 71 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 72 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         04:04
 73 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  04:12
 74 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               04:54
 75 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 76 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        05:10
 77 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 78 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 79 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 80 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 81 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 82 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             06:01
 83 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 84 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                09:10
 85 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 86 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
 87 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 88 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 89 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 90 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 91 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 92 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 93 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 94 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 95 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 96 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 97 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 98 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 99 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
100 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
101 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
102 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
103 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
104 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
105 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
106 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
107 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
108 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
109 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
110 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
111 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
112 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
113 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
114 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
115 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
116 Chad Haga (USA) Team Sunweb
117 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
118 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
119 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
120 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
121 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
122 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
123 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
124 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
125 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
126 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
127 Christian Knees (Ger) Team Sky
128 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
129 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
130 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
131 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   09:54
132 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 12:42
133 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
134 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
135 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
136 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
137 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
138 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
140 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
141 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
142 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
143 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
144 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
145 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
147 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         12:50
148 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               13:29
149 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     13:34
150 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
151 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
152 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
153 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
154 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        13:45
155 Igor Anton (Spa) Dimension Data
156 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
157 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
158 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
159 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
160 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
161 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
162 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
163 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 14:24
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     14:35
165 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
166 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
167 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     14:39
168 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
169 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            15:16

Punkty

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        25 pkt
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            18
  3 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       12
  4 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          12
  5 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   12
  6 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           11
  7 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                    8
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    6
  9 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 6
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                        5
 11 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           4
 12 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors              3
 13 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                           3
 14 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         2
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                          1

Sprint - Castelraimondo, 69 km

  1 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           10 pkt
  2 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec           6
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 3
  4 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    2
  5 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                           1

Sprint 2 - Filottrano, 126 km

  1 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   10 pkt
  2 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec           6
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 3
  4 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                           2
  5 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia            1

Premie górskie

Passo Cornello, 41 km

  1 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec           7 pkt
  2 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    4
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 2
  4 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                           1

Valico di Pietra Rossa, 97 km

  1 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec           7 pkt
  2 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                           4
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 2
  4 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    1

Osimo, 156 km

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         3 pkt
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             2
  3 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        1

Klasyfikacja drużynowa

  1 AG2R La Mondiale                                    10:19:15
  2 UAE Team Emirates                                      00:09
  3 Mitchelton-Scott                                       00:10
  4 Astana Pro Team                                        00:35
  5 Groupama-FDJ                                           00:42
  6 Team Sky                                               00:49
  7 Bora-Hansgrohe                                         01:01
  8 Team Sunweb                                            01:44
  9 Dimension Data                                         02:02
 10 Bahrain-Merida                                         02:22
 11 Androni Giocattoli-Sidermec                            02:33
 12 Movistar Team                                          02:45
 13 Lotto Fix All                                          02:53
 14 EF Education First-Drapac                              02:58
 15 Quick-Step Floors                                      03:59
 16 BMC Racing Team                                        04:36
 17 Israel Cycling Academy                                 06:38
 18 LottoNl-Jumbo                                          08:33
 19 Katusha-Alpecin                                        11:02
 20 Bardiani CSF                                           11:19
 21 Trek-Segafredo                                         11:42
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          30:18

Klasyfikacja generalna po 11. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  47:08:21
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       01:04
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:18
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:56
  6 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     02:09
  7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     02:36
  8 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     02:54
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    02:55
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      03:10
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               03:17
 12 Chris Froome (GBr) Team Sky                            03:20
 13 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      03:25
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    03:29
 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            03:40
 16 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          03:43
 17 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          04:01
 18 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                04:33
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                            05:08
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   05:21
 21 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    06:03
 22 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     06:32
 23 Wout Poels (Ned) Team Sky                              06:49
 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  12:01
 25 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       14:09
 26 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   14:23
 27 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                16:07
 28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   16:19
 29 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               18:12
 30 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                20:06
 31 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   22:18
 32 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       23:11
 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     24:28
 34 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      24:47
 35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     26:33
 36 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               27:54
 37 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  30:30
 38 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    31:53
 39 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    33:03
 40 Benjamin King (USA) Dimension Data                     33:33
 41 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                33:44
 42 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 34:33
 43 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         34:45
 44 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               35:11
 45 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      36:20
 46 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  36:46
 47 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         36:59
 48 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                37:00
 49 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 37:17
 50 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      37:23
 51 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              37:27
 52 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      40:17
 53 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           41:03
 54 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   41:49
 55 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 43:28
 56 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       43:44
 58 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    44:43
 59 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     46:33
 60 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         47:12
 61 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 47:49
 62 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       52:53
 63 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     53:53
 64 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      54:39
 65 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               55:37
 66 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             56:59
 67 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               57:18
 68 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:00:31
 69 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:01:08
 70 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:03:13
 71 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:04:49
 72 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                     01:06:35
 73 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     01:06:38
 74 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     01:06:42
 75 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         01:07:20
 76 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF               01:07:56
 77 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:10:19
 78 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  01:11:37
 79 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     01:13:06
 80 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                01:13:14
 81 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:14:08
 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               01:16:50
 83 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     01:16:58
 84 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:17:11
 85 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:18:24
 86 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All              01:20:03
 87 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  01:21:37
 88 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                01:22:15
 89 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     01:23:08
 90 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:24:51
 91 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   01:25:38
 92 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                     01:27:39
 93 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               01:27:40
 94 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 01:28:43
 95 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             01:29:36
 96 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:29:55
 97 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:31:27
 98 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:35:09
 99 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    01:35:37
100 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    01:35:45
101 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               01:37:01
102 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          01:37:14
103 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               01:37:40
104 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      01:38:18
105 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                        01:38:20
106 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:38:56
107 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   01:39:05
108 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            01:40:05
109 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       01:40:37
110 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 01:41:41
111 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               01:41:42
112 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        01:43:07
113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:45:01
114 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:46:13
115 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               01:46:23
116 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 01:46:35
117 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       01:47:55
118 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  01:49:51
119 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:50:00
120 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        01:50:46
121 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          01:50:59
122 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      01:52:01
123 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:52:07
124 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               01:52:08
125 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:52:39
126 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 01:53:11
127 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All              01:54:10
128 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
129 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           01:54:19
130 Christian Knees (Ger) Team Sky                      01:55:10
131 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                      01:55:15
132 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    01:56:10
133 Igor Anton (Spa) Dimension Data                     01:56:52
134 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:57:24
135 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:58:04
136 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    01:58:39
137 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     01:58:58
138 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      01:59:16
139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       02:00:50
140 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    02:01:06
141 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors              02:01:11
142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   02:02:09
143 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               02:04:02
144 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  02:04:07
145 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    02:04:55
146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   02:05:05
147 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                02:05:29
148 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              02:05:31
149 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            02:06:45
150 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              02:07:17
151 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       02:09:26
152 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              02:09:51
153 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                02:10:27
154 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    02:10:58
155 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                02:11:01
156 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           02:12:19
157 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            02:12:38
158 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:12:51
159 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:13:42
160 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 02:14:25
161 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  02:14:26
162 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:17:28
163 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 02:20:12
164 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:21:58
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     02:25:52
166 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:27:00
167 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    02:28:03
168 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   02:28:50
169 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  02:36:24

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     178 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         112
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        87
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        86
  5 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              73
  6 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      53
  7 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             52
  8 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         49
  9 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        46
 10 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          43
 11 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    43
 12 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       41
 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            39
 14 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                        38
 15 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       35
 16 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        34
 17 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     30
 18 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                           30
 19 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   29
 20 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      29

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        58 pkt
  2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          36
  4 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       23
  6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         22
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   16
  8 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
  9 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       13
 10 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      12
 11 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   12
 12 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11
 13 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        11
 14 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         9
 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         9
 16 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          8
 17 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    7
 18 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                            6
 20 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           6

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                 47:10:17
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:21
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:29
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:44
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:05
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  10:05
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       12:13
  8 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       21:15
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     24:37
 10 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                35:04
 11 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              35:31
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      52:43
 13 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       58:35
 14 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:01:17
 15 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         01:05:24
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:08:23
 17 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:12:12
 18 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:15:15
 19 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:16:28
 20 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:22:55
 21 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:27:59
 22 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:29:31
 23 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:37:00
 24 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            01:38:09
 25 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:44:17
 26 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:48:04
 27 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      01:50:05
 28 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 01:51:15
 29 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:55:28
 30 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    01:59:10
 31 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              02:03:35
 32 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            02:04:49
 33 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    02:09:02
 34 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                02:09:05
 35 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:10:55
 36 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  02:12:30
 37 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:15:32

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                   141:31:24
  2 Astana Pro Team                                        04:13
  3 Team Sky                                               05:09
  4 UAE Team Emirates                                      14:27
  5 Movistar Team                                          16:00
  6 AG2R La Mondiale                                       26:15
  7 Team Sunweb                                            26:55
  8 Dimension Data                                         27:28
  9 Groupama-FDJ                                           28:38
 10 Bora-Hansgrohe                                         31:31
 11 Bahrain-Merida                                         42:21
 12 EF Education First-Drapac                              44:32
 13 LottoNl-Jumbo                                          59:37
 14 Androni Giocattoli-Sidermec                         01:06:44
 15 BMC Racing Team                                     01:17:13
 16 Katusha-Alpecin                                     01:20:48
 17 Quick-Step Floors                                   01:43:03
 18 Trek-Segafredo                                      01:58:29
 19 Lotto Fix All                                       02:06:26
 20 Israel Cycling Academy                              02:19:41
 21 Bardiani CSF                                        02:51:03
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       05:46:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Adrian4900

    16 maja 2018, 21:25 o 21:25

    Powiem szczerze że nie spodziewałem się tak mocnego Yatesa w tym wyścigu, ok miałem nadzieję że powalczy może o TOP8 ale nie o zwycięstwo, ale jaki Michelton wystawił zespół na ten wyścig to graty Kreuziger, Haig, Chaves i Nieve to są naprawdę świetni kolarze jeżeli chodzi o góry i Yates naprawdę będzie miał duże wsparcie i wszystko będzie zależeć od tego Anglika czy wytrzyma 3 tygodnie jazdę na wysokim poziomie.

    Ale przed wyścigiem za faworytów uznawałem Dumoulina i Frooma bo jest jeszcze czasówka a oni naprawdę mogę tam dużo nadrobić, ale po tym co pokazuje Froome to myślę że Dumoulin ma duże szanse na wygranie tego wyścigu no chyba że nadejdzie kryzys a wtedy wszystko moze się zdarzyć.

    Plusy na chwilę obecną:
    Carapaz [Movistar] - świetnie jedzie ten Ekwadorczyk, 5 miejsce w generalce zwycięski etap, zobaczymy gdzie będzie za 7 dni.

    Bilbao [Astana] - liderem Astany nadale jest Miguel Angel Lopez ale to ten Hiszpan jest wyżej od tego Kolumbijczyka w generalce i jeżeli dostanie wolną rękę od zespołu to myśle że w TOP10 się może utrzymać.

    Dennis [BMC] - Zawodnik którego znam bardziej ze świetnych czasówek ale narazie dobrze idzie mu w górach ale myślę że zaraz wypadnie z TOP10.

    Pozzovivo [Bahrain] - byłem zaskoczony jego jazdą na czas z początku Giro i jeżeli poprawił ten element na taki poziom jaki pokazał oraz nic nie stracił z jazdy w górach, dla mnie faworyt do podium całego Giro.

    Minusy:
    Fabio Aru [Emirates] - 3 minuty starty i słabo to wygląda on jeżeli bardzo słabo na czas i jeżeli myślał na walce o zwycięstwo to powinien atakować w górach Frooma i Dumoulina a na chwilę obecną on tylko traci, wielki przegrany Giro na chwilę obecną.

    Michael Woods [Education] - Ok, może to moje wymysły ale ten Kanadyjczyk ma duży potencjał i myślałem że jako lider zespołu będzie walczył nie o TOP5 ale TOP10 ? Niestety jest inaczej 🙁

    Davide Formolo [Bora], Gianluca Brambilla [Trek] - Osobiście obstawiłem ich w TOP10 całego wyścigu, o ile Formolo miał pecha i na jednym etapie stracił 5 minut nie wiem dlaczego to teraz pokazuje że po górach jeżdzić potrafi a Brambilla jestem nim po prostu rozczarowany 🙁

    Moja TOP10 całego wyścigu przed jego startem:
    1. Tom Dumoulin [Sunweb]
    2. Thibaut Pinot [FDJ]
    3. Fabio Aru [Emirates]
    4. Simon Yates [Michelton]
    5. Christopher Froome [Sky]
    6. George Bennett [Lotto]
    7. Davide Formolo [Bora]
    8. Michael Woods [Education]
    9. Richard Carapaz [Movistar]
    10. Gianluca Brambilla [Trek]

    I jeszcze jedno kto to jest Ben O'Connor z Dimension Data ? Pierwszy raz słyszę takie nazwisko 😀

  2. Karol

    17 maja 2018, 00:07 o 00:07

    Froome już może jechac do domu, pozamiatane. Przez start w Giro nie przygotuje się do TdF. Miał być dublet a skończy z niczym.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: