Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott) po ataku na krótkiej wspinaczce w Osimo wygrał jedenasty etap Giro d’Italia.
Posiadacz „maglia rosa” wyprzedził na mecie wicelidera wyścigu Toma Dumoulina (Team Sunweb) oraz Davida Formolo (Bora-Hansgrohe).
Pagórkowaty odcinek przez regiony Umbria i Marche (156 km) rozpoczęła seria ataków, z której wyszyli zwycięsko Fausto Masnada (Androni Giocattoli), Alessandro De Marchi (BMC Racing) i Luis Leon Sanchez (Astana).
Uciekinierzy na Passo Cornello (41,7 km; kat. 3; 8,4 km; 4,4%) wjechali z przewagą ponad 4 minut, a na zjeździe do czołówki dołączyli ścigający ją przez dłuższy czas Mirco Maestri (Bardiani-CSF) i Alex Turrin (Wilier Triestina).
Peleton nie pozwolił na więcej prowadzącej piątce, gdyż Trek-Segafredo, LottoNL-Juumbi i Lotto-Fix All wykazywały zainteresowanie w jej skasowaniu. Na Valico di Pietra Rossa (97,5 km; kat. 3; 9,6 km; 3,7%) różnica wynosiła 3 minuty, następnie kolarze skierowali się na lotną premię w mieście Michele Scarponiego, Filottrano (126,7 km), gdzie z czołówki odpadli Turrin i Maesstri.
Pozostała na czele trójka wjechała na ostatnie 10 kilometrów mając w zapasie 42 sekundy, 5 kilometrów przed metą leżała 300-metrowa wybrukowana ścianka (13,6%), gdzie ich przygoda została zakończona.
Na tej pochyłości zaatakował Zdenek Stybar (Quick-Step Floors), do którego dołączył Tim Wellens (Lotto-Fix All). Zdobyte 8 sekund przyszło im bronić na podjeździe na metę w Osimo (kat. 4; 1,8 km; 6,4%, maks. 16%).
Wellens odskoczył od Czecha, ale szybko wyprzedził go Simon Yates. Za liderem wyścigu ruszył wicelider Tom Dumoulin, jednak Holender nie potrafił zespawać 2-3 sekund różnicy przez cały finałowy kilometr. Kolarz Mitchelton-Scott wytrzymał narzucone tempo, sięgając po swój drugi etap i umacniając się w generalce.
#LastKm of 11th stage: Assisi > Osimo
1. @SimonYatess (@MitcheltonSCOTT)
2. @Tom_Dumoulin (@TeamSunweb)
3. @DavideFormolo (@BORAhansgrohe)#Giro #Giro101 pic.twitter.com/b7sf4AlQ8y— Brain on Wheels 🚲 (@BrainOnWheels) May 16, 2018
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 3:25:53 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 00:02 3 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 00:05 4 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 00:08 5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 6 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 8 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 00:11 9 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 00:18 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 00:21 11 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 00:23 12 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 00:26 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 00:30 15 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 16 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All 00:33 17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 18 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 00:36 19 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 20 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 21 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 22 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 23 Chris Froome (GBr) Team Sky 00:40 24 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 25 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 26 Wout Poels (Ned) Team Sky 27 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 28 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team 00:44 29 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 00:48 30 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 00:56 31 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 00:58 32 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ 01:05 33 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 34 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 35 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 37 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 38 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 39 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 40 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 41 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 42 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 01:10 43 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All 01:32 44 Sergio Henao (Col) Team Sky 01:41 45 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 46 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 47 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 01:52 48 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 01:57 49 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 01:58 50 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 02:04 51 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 02:17 52 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 02:24 53 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 54 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All 55 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac 56 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 57 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 58 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 59 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 60 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 61 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 02:45 62 Benjamin King (USA) Dimension Data 02:52 63 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 64 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 02:55 65 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 03:00 66 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 03:12 67 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe 68 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 03:22 69 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 70 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 03:28 71 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 72 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac 04:04 73 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 04:12 74 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 04:54 75 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 76 David De La Cruz (Spa) Team Sky 05:10 77 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 78 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 79 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 80 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 81 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 82 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 06:01 83 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 84 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 09:10 85 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 86 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 87 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 88 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 89 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 90 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 91 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 92 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 93 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 94 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 95 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 96 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 97 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 98 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 99 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 100 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 101 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 102 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 103 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 104 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 105 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 106 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 107 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 108 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 109 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 110 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 111 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 112 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 113 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 114 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 115 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 116 Chad Haga (USA) Team Sunweb 117 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 118 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 119 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 120 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All 121 Lars Bak (Den) Lotto Fix All 122 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 123 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 124 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 125 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 126 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 127 Christian Knees (Ger) Team Sky 128 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 129 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 130 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 131 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 09:54 132 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 12:42 133 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 134 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 135 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 136 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac 137 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 138 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo 139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 140 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 141 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All 142 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF 143 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All 144 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 145 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 147 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 12:50 148 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 13:29 149 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 13:34 150 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 151 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 152 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors 153 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 154 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 13:45 155 Igor Anton (Spa) Dimension Data 156 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 157 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 158 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 159 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 160 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 161 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 162 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 163 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All 14:24 164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 14:35 165 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott 166 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 167 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 14:39 168 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 169 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 15:16 Punkty 1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 25 pkt 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 18 3 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 12 4 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 12 5 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 12 6 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 11 7 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 8 8 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 6 9 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 6 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 5 11 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 4 12 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 3 13 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 3 14 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 2 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 1 Sprint - Castelraimondo, 69 km 1 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 10 pkt 2 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 6 3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 3 4 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 2 5 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 1 Sprint 2 - Filottrano, 126 km 1 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 10 pkt 2 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 6 3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 3 4 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 2 5 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 1 Premie górskie Passo Cornello, 41 km 1 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 7 pkt 2 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 4 3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 2 4 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 1 Valico di Pietra Rossa, 97 km 1 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 7 pkt 2 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 4 3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 2 4 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 1 Osimo, 156 km 1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 3 pkt 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 2 3 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 1 Klasyfikacja drużynowa 1 AG2R La Mondiale 10:19:15 2 UAE Team Emirates 00:09 3 Mitchelton-Scott 00:10 4 Astana Pro Team 00:35 5 Groupama-FDJ 00:42 6 Team Sky 00:49 7 Bora-Hansgrohe 01:01 8 Team Sunweb 01:44 9 Dimension Data 02:02 10 Bahrain-Merida 02:22 11 Androni Giocattoli-Sidermec 02:33 12 Movistar Team 02:45 13 Lotto Fix All 02:53 14 EF Education First-Drapac 02:58 15 Quick-Step Floors 03:59 16 BMC Racing Team 04:36 17 Israel Cycling Academy 06:38 18 LottoNl-Jumbo 08:33 19 Katusha-Alpecin 11:02 20 Bardiani CSF 11:19 21 Trek-Segafredo 11:42 22 Wilier Triestina-Selle Italia 30:18
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 47:08:21 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 00:47 3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 01:04 4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 01:18 5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 01:56 6 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 02:09 7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 02:36 8 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 02:54 9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 02:55 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 03:10 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 03:17 12 Chris Froome (GBr) Team Sky 03:20 13 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 03:25 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 03:29 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 03:40 16 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 03:43 17 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 04:01 18 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 04:33 19 Sergio Henao (Col) Team Sky 05:08 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 05:21 21 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 06:03 22 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 06:32 23 Wout Poels (Ned) Team Sky 06:49 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 12:01 25 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 14:09 26 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 14:23 27 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 16:07 28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 16:19 29 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 18:12 30 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 20:06 31 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 22:18 32 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 23:11 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 24:28 34 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ 24:47 35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 26:33 36 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 27:54 37 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 30:30 38 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 31:53 39 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 33:03 40 Benjamin King (USA) Dimension Data 33:33 41 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 33:44 42 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 34:33 43 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac 34:45 44 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 35:11 45 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 36:20 46 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 36:46 47 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 36:59 48 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 37:00 49 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 37:17 50 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 37:23 51 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 37:27 52 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 40:17 53 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac 41:03 54 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 41:49 55 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 43:28 56 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 57 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 43:44 58 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 44:43 59 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 46:33 60 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 47:12 61 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 47:49 62 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All 52:53 63 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 53:53 64 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 54:39 65 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe 55:37 66 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 56:59 67 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 57:18 68 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 01:00:31 69 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 01:01:08 70 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 01:03:13 71 Chad Haga (USA) Team Sunweb 01:04:49 72 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All 01:06:35 73 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All 01:06:38 74 David De La Cruz (Spa) Team Sky 01:06:42 75 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 01:07:20 76 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 01:07:56 77 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 01:10:19 78 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 01:11:37 79 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 01:13:06 80 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 01:13:14 81 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:14:08 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 01:16:50 83 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 01:16:58 84 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 01:17:11 85 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:18:24 86 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All 01:20:03 87 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 01:21:37 88 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 01:22:15 89 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 01:23:08 90 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 01:24:51 91 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 01:25:38 92 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF 01:27:39 93 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 01:27:40 94 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 01:28:43 95 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 01:29:36 96 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 01:29:55 97 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 01:31:27 98 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 01:35:09 99 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 01:35:37 100 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 01:35:45 101 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 01:37:01 102 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 01:37:14 103 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 01:37:40 104 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 01:38:18 105 Lars Bak (Den) Lotto Fix All 01:38:20 106 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 01:38:56 107 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 01:39:05 108 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 01:40:05 109 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 01:40:37 110 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 01:41:41 111 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 01:41:42 112 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 01:43:07 113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:45:01 114 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team 01:46:13 115 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 01:46:23 116 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 01:46:35 117 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 01:47:55 118 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 01:49:51 119 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 01:50:00 120 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 01:50:46 121 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 01:50:59 122 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 01:52:01 123 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:52:07 124 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 01:52:08 125 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 01:52:39 126 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 01:53:11 127 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All 01:54:10 128 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 129 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 01:54:19 130 Christian Knees (Ger) Team Sky 01:55:10 131 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 01:55:15 132 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 01:56:10 133 Igor Anton (Spa) Dimension Data 01:56:52 134 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 01:57:24 135 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo 01:58:04 136 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 01:58:39 137 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac 01:58:58 138 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 01:59:16 139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 02:00:50 140 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 02:01:06 141 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors 02:01:11 142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 02:02:09 143 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 02:04:02 144 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 02:04:07 145 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 02:04:55 146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 02:05:05 147 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 02:05:29 148 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 02:05:31 149 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 02:06:45 150 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 02:07:17 151 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 02:09:26 152 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 02:09:51 153 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All 02:10:27 154 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 02:10:58 155 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 02:11:01 156 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 02:12:19 157 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 02:12:38 158 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 02:12:51 159 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:13:42 160 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All 02:14:25 161 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 02:14:26 162 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 02:17:28 163 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 02:20:12 164 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:21:58 165 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 02:25:52 166 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:27:00 167 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 02:28:03 168 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott 02:28:50 169 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:36:24 Klasyfikacja punktowa 1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 178 pkt 2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 112 3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 87 4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 86 5 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 73 6 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 53 7 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 52 8 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 49 9 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 46 10 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 43 11 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 43 12 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 41 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 39 14 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 38 15 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 35 16 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 34 17 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 30 18 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All 30 19 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 29 20 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 29 Klasyfikacja górska 1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 58 pkt 2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 47 3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 36 4 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 35 5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 23 6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 22 7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 16 8 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 15 9 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 13 10 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 12 11 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 12 12 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 11 13 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 11 14 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 9 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 9 16 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 8 17 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 7 18 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 6 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All 6 20 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 6 Klasyfikacja młodzieżowa 1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 47:10:17 2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 01:21 3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 01:29 4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 01:44 5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 02:05 6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10:05 7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 12:13 8 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 21:15 9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 24:37 10 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 35:04 11 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 35:31 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 52:43 13 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 58:35 14 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 01:01:17 15 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 01:05:24 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 01:08:23 17 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:12:12 18 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 01:15:15 19 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:16:28 20 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 01:22:55 21 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 01:27:59 22 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 01:29:31 23 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 01:37:00 24 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 01:38:09 25 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team 01:44:17 26 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 01:48:04 27 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 01:50:05 28 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 01:51:15 29 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 01:55:28 30 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 01:59:10 31 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 02:03:35 32 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 02:04:49 33 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 02:09:02 34 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 02:09:05 35 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 02:10:55 36 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 02:12:30 37 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 02:15:32 Klasyfikacja drużynowa 1 Mitchelton-Scott 141:31:24 2 Astana Pro Team 04:13 3 Team Sky 05:09 4 UAE Team Emirates 14:27 5 Movistar Team 16:00 6 AG2R La Mondiale 26:15 7 Team Sunweb 26:55 8 Dimension Data 27:28 9 Groupama-FDJ 28:38 10 Bora-Hansgrohe 31:31 11 Bahrain-Merida 42:21 12 EF Education First-Drapac 44:32 13 LottoNl-Jumbo 59:37 14 Androni Giocattoli-Sidermec 01:06:44 15 BMC Racing Team 01:17:13 16 Katusha-Alpecin 01:20:48 17 Quick-Step Floors 01:43:03 18 Trek-Segafredo 01:58:29 19 Lotto Fix All 02:06:26 20 Israel Cycling Academy 02:19:41 21 Bardiani CSF 02:51:03 22 Wilier Triestina-Selle Italia 05:46:24
Adrian4900
16 maja 2018, 21:25 o 21:25
Powiem szczerze że nie spodziewałem się tak mocnego Yatesa w tym wyścigu, ok miałem nadzieję że powalczy może o TOP8 ale nie o zwycięstwo, ale jaki Michelton wystawił zespół na ten wyścig to graty Kreuziger, Haig, Chaves i Nieve to są naprawdę świetni kolarze jeżeli chodzi o góry i Yates naprawdę będzie miał duże wsparcie i wszystko będzie zależeć od tego Anglika czy wytrzyma 3 tygodnie jazdę na wysokim poziomie.
Ale przed wyścigiem za faworytów uznawałem Dumoulina i Frooma bo jest jeszcze czasówka a oni naprawdę mogę tam dużo nadrobić, ale po tym co pokazuje Froome to myślę że Dumoulin ma duże szanse na wygranie tego wyścigu no chyba że nadejdzie kryzys a wtedy wszystko moze się zdarzyć.
Plusy na chwilę obecną:
Carapaz [Movistar] – świetnie jedzie ten Ekwadorczyk, 5 miejsce w generalce zwycięski etap, zobaczymy gdzie będzie za 7 dni.
Bilbao [Astana] – liderem Astany nadale jest Miguel Angel Lopez ale to ten Hiszpan jest wyżej od tego Kolumbijczyka w generalce i jeżeli dostanie wolną rękę od zespołu to myśle że w TOP10 się może utrzymać.
Dennis [BMC] – Zawodnik którego znam bardziej ze świetnych czasówek ale narazie dobrze idzie mu w górach ale myślę że zaraz wypadnie z TOP10.
Pozzovivo [Bahrain] – byłem zaskoczony jego jazdą na czas z początku Giro i jeżeli poprawił ten element na taki poziom jaki pokazał oraz nic nie stracił z jazdy w górach, dla mnie faworyt do podium całego Giro.
Minusy:
Fabio Aru [Emirates] – 3 minuty starty i słabo to wygląda on jeżeli bardzo słabo na czas i jeżeli myślał na walce o zwycięstwo to powinien atakować w górach Frooma i Dumoulina a na chwilę obecną on tylko traci, wielki przegrany Giro na chwilę obecną.
Michael Woods [Education] – Ok, może to moje wymysły ale ten Kanadyjczyk ma duży potencjał i myślałem że jako lider zespołu będzie walczył nie o TOP5 ale TOP10 ? Niestety jest inaczej 🙁
Davide Formolo [Bora], Gianluca Brambilla [Trek] – Osobiście obstawiłem ich w TOP10 całego wyścigu, o ile Formolo miał pecha i na jednym etapie stracił 5 minut nie wiem dlaczego to teraz pokazuje że po górach jeżdzić potrafi a Brambilla jestem nim po prostu rozczarowany 🙁
Moja TOP10 całego wyścigu przed jego startem:
1. Tom Dumoulin [Sunweb]
2. Thibaut Pinot [FDJ]
3. Fabio Aru [Emirates]
4. Simon Yates [Michelton]
5. Christopher Froome [Sky]
6. George Bennett [Lotto]
7. Davide Formolo [Bora]
8. Michael Woods [Education]
9. Richard Carapaz [Movistar]
10. Gianluca Brambilla [Trek]
I jeszcze jedno kto to jest Ben O’Connor z Dimension Data ? Pierwszy raz słyszę takie nazwisko 😀
Karol
17 maja 2018, 00:07 o 00:07
Froome już może jechac do domu, pozamiatane. Przez start w Giro nie przygotuje się do TdF. Miał być dublet a skończy z niczym.