Giro d'Italia 2018: etap 10. Wyszarpane zwycięstwo Mateja Mohorica

Matej Mohoric

Słoweniec Matej Mohoric (Bahrain-Merida) zwyciężył na mecie dziesiątego etapu wyścigu dookoła Włoch.

23-latek w sprinterskim pojedynku pokonał Niemca Nico Denza (AG2R La Mondiale). Zasadniczą grupę przyprowadził ze stratą 34 sekund Sam Bennett (Bora-hansgrohe).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Kolarze zostali po dniu przerwy od razu rzuceni na głęboką wodę, gdyż przed nimi leżał najdłuższy, liczący 244 kilometrów odcinek, prowadzący do miasteczka Gualdo Tadino w Umbrii. Co gorsza, zaraz po starcie przyszło im przeprawić się przez wymagający podjazd Fonte della Creta (21,3 km; kat. 2; 15,7 km; 5,8%).

Liczna ucieczka zawiązała się już na dojeździe do pierwszej górskiej premii. Wspinaczka zweryfikowała siły poszczególnych zawodników, na czele z niewielką przewagą utrzymali się Giulio Ciccone (Bardiani CSF), Luis León Sánchez (Astana), Tony Martin (Katusha-Alpecin), Davide Ballerini (Androni Giocattoli), Ben King (Dimension Data), Valerio Conti (UAE Team Emirates), Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale), Matej Mohoric (Bahrain-Merida), Ben Hermans, Krists Neilands (obaj Israel Cycling Academy), Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo), i Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo).

Sensacyjnie, trudy podjazdu zmogły drugiego zawodnika klasyfikacji generalnej Estabana Chavesa (Mitchelton-Scott). Kłopoty Kolumbijczyka sprawiły, że wysokie tempo jazdy nie spadło, gonitwa trwała na całego. Na drugiej z trzech górskich premii, Bruzzolana (56,1 km; kat. 3; 6,2 km; 5,7%), uciekinierzy notowali półtorej minuty zapasu nad peletonem, a ten wyprzedzał grupę z Chavesem o 2 minuty.

Około 100 kilometra było po akcji uciekinierów. Napędzana siłami Sky, Sunweb, LottoNL, UAE, Bory i Groupamy główna grupa wchłonęła ostatniego z nich Tony'ego Martina. Chaves, wspomagany przez trzech kolegów z drużyny oraz zawodników innych ekip, utrzymywał swoją stratę poniżej 2:20.

100 kilometrów przed metą ponad 40-osobowa grupa maruderów jechała spóźniona o 2:45, po następnych 30 różnica wzrosła do 6 minut. Peleton w końcu mógł zwolnić nogę z pedału.

Wykorzystał to Marco Frapporti (Androni Giocattoli), który odskoczył na blisko 3 minuty. Ruch za plecami Włocha zrobił się na ostatniej górskiej premii Annifo (213,5 km; kat. 4; 14 km; 2%). Zmęczonego uciekiniera wyprzedzili tam Mohoric i Davide Villella (Astana).

Na mokrym od deszczu zjeździe przeskoczył do dwójki Nico Denz. Trójka 15 kilometrów przed metą zyskała ponad minutę przewagi.

Ton akcji nadawał Mohoric, któremu udało się zgubić Villellę. Denz okazał się twardszym orzechem do zgryzienia. Niemiec razem ze Słoweńcem wpadł na ostatnie metry, ale na finiszu nie miał już wiele do powiedzenia.

Wyniki 10. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Penne - Gualdo Tadino (244 km):

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                   6:04:52
  2 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       00:34
  4 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  6 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
  7 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  8 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 10 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 11 Benjamin King (USA) Dimension Data
 12 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 13 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 14 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 15 Chris Froome (GBr) Team Sky
 16 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 17 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 18 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 19 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 20 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 21 Wout Poels (Ned) Team Sky
 22 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 23 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 24 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 25 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 26 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 27 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 28 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 29 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 30 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 32 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 33 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 34 Sergio Henao (Col) Team Sky
 35 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 36 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 37 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 38 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 39 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 41 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 42 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 43 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 45 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 46 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 47 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 50 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 51 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 52 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 53 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 54 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 56 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 57 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 58 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 59 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 60 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 61 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 62 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       00:59
 63 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           01:04
 64 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 65 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   01:16
 66 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 67 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:30
 68 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             01:32
 69 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 70 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 71 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               02:25
 72 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  02:29
 73 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            04:55
 74 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    05:21
 75 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       05:45
 76 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               06:55
 77 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 78 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               08:10
 79 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 80 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
 81 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      08:18
 82 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    08:30
 83 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      12:03
 84 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 85 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 86 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 87 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            14:59
 88 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       15:26
 89 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         16:42
 90 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 91 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        18:23
 92 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 93 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 94 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 95 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 25:25
 96 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 97 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 98 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 99 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All
100 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
101 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
102 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
103 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
104 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
105 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
106 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
107 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
108 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
109 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
110 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
111 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
112 Christian Knees (Ger) Team Sky
113 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
114 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All
115 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
116 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
117 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
118 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
119 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
120 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
121 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
122 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
123 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
124 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
125 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
126 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
127 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
128 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
129 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
130 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
131 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
132 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
133 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
134 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
135 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
136 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
137 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
138 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
139 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
140 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
141 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
142 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
143 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
144 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
145 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
146 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      30:14
147 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
148 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
149 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
150 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
151 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
152 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
153 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
154 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
155 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
156 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
157 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
158 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
159 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
160 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
161 Igor Anton (Spa) Dimension Data
162 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
163 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
164 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
165 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
166 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
167 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
168 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
169 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
DNF Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team

Punkty

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                        27 pkt
  2 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        19
  3 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                          18
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          12
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        10
  6 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                       8
  7 Benjamin King (USA) Dimension Data                         6
  8 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           6
  9 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin                   5
 10 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme         4
 11 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                     3
 12 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           3
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    2
 14 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ                   2
 15 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                       1
 16 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                          1
 17 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy                   1

Sprint 1 - Teramo, 68km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         6
  3 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           3
  4 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         2
  5 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy                   1

Sprint 2 - Sarnano, 154km

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        10 pkt
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           6
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         3
  4 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ                   2
  5 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                          1

Premie górskie

Fonte della Creta, 21km

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         15 pkt
  2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                    8
  3 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           6
  4 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         4
  5 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    2
  6 Benjamin King (USA) Dimension Data                         1

Bruzzolana, 61km

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                          7 pkt
  2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                    4
  3 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         2
  4 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                          1

Annifo, 213km

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         3 pkt
  2 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                      2
  3 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bahrain-Merida                                      18:15:44
  2 AG2R La Mondiale
  3 Bora-Hansgrohe                                         00:34
  4 Androni Giocattoli-Sidermec
  5 Team Sky
  6 Katusha-Alpecin
  7 LottoNl-Jumbo
  8 Dimension Data
  9 BMC Racing Team
 10 Astana Pro Team
 11 UAE Team Emirates
 12 Mitchelton-Scott
 13 EF Education First-Drapac                              01:04
 14 Movistar Team                                          06:55
 15 Groupama-FDJ
 16 Team Sunweb                                            08:18
 17 Lotto Fix All                                          08:35
 18 Trek-Segafredo                                         12:03
 19 Quick-Step Floors                                      25:25
 20 Israel-Cycling Academy                                 27:15
 21 Bardiani CSF                                           36:54
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          50:16

Klasyfikacja generalna po 10. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  43:42:38
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:41
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:46
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:00
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:23
  6 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:36
  7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     02:08
  8 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
  9 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          02:28
 10 Chris Froome (GBr) Team Sky                            02:30
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    02:37
 12 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 13 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      02:39
 14 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 15 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    02:49
 16 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            02:57
 17 Sergio Henao (Col) Team Sky                            03:17
 18 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          03:40
 19 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                04:15
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   04:35
 21 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     05:12
 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    05:52
 23 Wout Poels (Ned) Team Sky                              05:59
 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  10:53
 25 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       11:37
 26 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   13:33
 27 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                14:49
 28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                15:17
 29 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   15:43
 30 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               16:57
 31 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       20:37
 32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   21:20
 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     23:13
 34 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      23:32
 35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    23:43
 36 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                24:24
 37 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     24:25
 38 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               25:20
 39 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  25:26
 40 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      27:00
 41 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               29:00
 42 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         30:31
 43 Benjamin King (USA) Dimension Data
 44 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    30:38
 45 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 30:55
 46 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  33:36
 47 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         34:12
 48 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      34:28
 49 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              34:53
 50 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                35:09
 51 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 35:15
 52 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    35:23
 53 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         35:44
 54 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     37:13
 55 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 38:29
 56 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 57 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      39:27
 58 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   41:03
 59 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 42:13
 60 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       42:29
 61 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 42:42
 62 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       43:33
 63 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      45:19
 64 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     50:48
 65 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             51:40
 66 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            51:54
 67 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               52:14
 68 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               52:15
 69 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       53:53
 70 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       55:11
 71 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            55:29
 72 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  58:36
 73 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 58:41
 74 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:00:59
 75 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     01:01:22
 76 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:02:22
 77 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                01:03:54
 78 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     01:04:04
 79 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                     01:05:52
 80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     01:07:38
 81 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:09:04
 82 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     01:09:34
 83 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  01:10:22
 84 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:11:34
 85 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                01:12:55
 86 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               01:13:28
 87 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                     01:14:47
 88 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:15:31
 89 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   01:16:18
 90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  01:17:59
 91 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All              01:18:21
 92 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 01:19:23
 93 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     01:20:06
 94 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             01:20:16
 95 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               01:22:20
 96 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    01:22:53
 97 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          01:24:22
 98 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:25:49
 99 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    01:26:17
100 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               01:27:41
101 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       01:27:45
102 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:28:49
103 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      01:28:58
104 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                        01:29:00
105 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:29:20
106 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:29:36
107 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   01:29:45
108 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:31:17
109 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 01:32:21
110 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               01:32:22
111 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               01:35:06
112 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 01:37:15
113 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            01:37:31
114 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       01:38:35
115 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:38:44
116 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:39:15
117 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All              01:39:36
118 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 01:40:15
119 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  01:40:31
120 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:40:40
121 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                      01:41:20
122 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        01:41:26
123 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        01:41:52
124 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               01:42:01
125 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      01:42:41
126 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               01:42:48
127 Igor Anton (Spa) Dimension Data                     01:42:57
128 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          01:44:48
129 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           01:44:59
130 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:45:12
131 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:45:19
132 Christian Knees (Ger) Team Sky                      01:45:50
133 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     01:46:06
134 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors              01:47:27
135 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       01:47:58
136 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   01:48:25
137 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    01:49:19
138 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      01:49:56
139 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  01:50:12
140 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 01:50:57
141 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              01:51:36
142 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    01:51:46
143 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:52:04
144 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   01:52:13
145 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            01:53:06
146 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    01:54:19
147 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               01:54:42
148 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                01:55:25
149 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                01:56:16
150 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       01:56:34
151 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              01:56:59
152 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                01:57:35
153 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              01:57:57
154 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    01:58:06
155 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  01:59:37
156 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              01:59:59
157 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    02:01:23
158 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 02:01:33
159 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:02:43
160 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           02:02:59
161 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            02:03:18
162 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:04:22
163 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:08:03
164 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 02:10:52
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     02:11:57
166 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:13:05
167 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   02:14:05
168 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    02:14:19
169 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  02:22:40

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     178 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         112
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        87
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              73
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        61
  6 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      53
  7 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             52
  8 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         49
  9 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        46
 10 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    43
 11 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          39
 12 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                        38
 13 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       35
 14 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        32
 15 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     30
 16 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                           30
 17 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       29
 18 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      29
 19 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                      26
 20 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          24

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        55 pkt
  2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          36
  4 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       23
  5 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         22
  6 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          21
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   16
  8 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
  9 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       12
 10 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      12
 11 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   12
 12 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11
 13 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        11
 14 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         9
 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         9
 16 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          8
 17 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
 18 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           6
 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                            6
 20 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           5

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                 43:44:01
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:14
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:16
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:34
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:17
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  09:30
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       10:14
  8 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       19:14
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     23:02
 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              33:30
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                33:46
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      43:56
 13 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            50:31
 14 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       52:30
 15 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       53:48
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       59:36
 17 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:00:59
 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:07:41
 19 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:10:11
 20 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:14:08
 21 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:27:26
 22 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:27:57
 23 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:28:13
 24 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            01:36:08
 25 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:39:17
 26 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      01:41:18
 27 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:43:56
 28 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 01:49:34
 29 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              01:50:13
 30 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    01:50:23
 31 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:50:41
 32 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            01:51:43
 33 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                01:54:53
 34 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    01:56:43
 35 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  01:58:14
 36 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              01:58:36
 37 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:01:20

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                   131:11:59
  2 Astana Pro Team                                        03:48
  3 Team Sky                                               04:30
  4 Movistar Team                                          13:25
  5 UAE Team Emirates                                      14:28
  6 Team Sunweb                                            25:21
  7 Dimension Data                                         25:36
  8 AG2R La Mondiale                                       26:25
  9 Groupama-FDJ                                           28:06
 10 Bora-Hansgrohe                                         30:40
 11 Bahrain-Merida                                         40:09
 12 EF Education First-Drapac                              41:44
 13 LottoNl-Jumbo                                          51:14
 14 Androni Giocattoli-Sidermec                         01:04:21
 15 Katusha-Alpecin                                     01:09:56
 16 BMC Racing Team                                     01:12:47
 17 Quick-Step Floors                                   01:39:14
 18 Trek-Segafredo                                      01:46:57
 19 Lotto Fix All                                       02:03:43
 20 Israel-Cycling Academy                              02:13:13
 21 Bardiani CSF                                        02:39:54
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       05:16:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: