Giro d'Italia 2018: etap 9. Simon Yates na Gran Sasso

Simon Yates triumfuje na Gran Sasso

Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott) wygrał na Gran Sasso d'Italia w Apeninach dziewiąty etap Giro d'Italia i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Lider wyścigu na wysokości 2135 metrów pokonał Thibauta Pinota (Groupama-FDJ) i kolegę z zespołu Estebana Chaveza.

Pierwszy tydzień ścigania zakończył 225-kilometrowy górski odcinek z Kampanii do Abruzji. Ucieczka dnia zawiązała się bez zbędnych ceregieli, w składzie Tim Wellens (Lotto FixAll), Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Hugh Carthy (EF Education First-Drapac), Mickael Cherel (AG2R La Mondiale), Gianluca Brambilla (Quick-Step Floors), Davide Ballerini (Androni), Fausto Masnada (Androni), Manuele Boaro (Bahrain-Merida), Simone Andreetta (Bardiani CSF), Natneal Berhane (Dimension Data), Maxim Belkov (Katusha-Alpecin), Laurent Didier (Trek-Segafredo) i Alex Turrin (Wilier Triestina).

Czternastka systematycznie budowała przewagę, która za półmetkiem przekroczyła 8 minut. Na trasie nie było już wówczas Jakuba Mareczko. Sprinter ekipy Wilier Triestina wycofał się z wyścigu na pierwszej górskiej premii Roccaraso (108,1 km; kat. 2; 6,9 km; 6,5%).

Uciekinierzy utrzymywali zapas 8 minut, to zmieniło się dopiero przed Calascio (192,9 km; kat. 2; 13,5 km; 6%), gdy na czoło peletonu wyjechali kolarze Astany, zastępując Mitchelton-Scott. W efekcie na górskiej premii różnica stopniała do 4 minut.

Po krótkim zjeździe rozpoczął się finałowy podjazd Gran Sasso d'Italia (kat. 1; 26,5 km; 3,9%, maks. 13%), stromy dopiero na ostatnich 4 kilometrach (8,2%, maksymalnie 13%).

Czołówka szybko ograniczyła się do szóstki Visconti, Masnada, Carthy, Cherel, Boaro i Bramnilla. Z tyłu Astana kontynuowała swoją robotę. 20 kilometrów przed metą dołączył na powrót Mitchelton-Scott.

Atak na nieosłoniętym od wiatru płaskowyżu zaryzykował Masnada, następnie w pościg ruszył Boaro. Kolarz Androni ostatnie 10 kilometrów rozpoczął z zapasem 2:07.

Na końcowy, stromy fragment prowadzącego do mety podjazdu, przepychający z wywalonym jęzorem Włoch, wjechał utrzymując 1:10 przewagi. Zasadnicza grupa zbliżała się nieubłaganie, gotowa już do morderczego skoku.

Jadący zakosami Masnada został wchłonięty niespełna 3 kilometry przed kreską. Z nadal sporej czołowej grupy odpadł Fabio Aru (UAE Team Emirates), a na jej końcu starał się zaczepić Chris Froome. 2 kilometry przed metą lider Team Sky również odpadł z czołówki, w towarzystwie Carlosa Betancura (Movistar).

Krótkie skoki Thibauta Pinota i Miguela Angela Lopeza (Astana) nic nie wniosły, na finałowy kilometr wjechała jedenastoosobowa grupa.

Zaatakował Giulio Ciccone (Bardiani-CSF), znakomicie następnie pociągnął Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), którego na ostatnich metrach wyprzedziła najsilniejsza trójka. Simon wyszedł na prowadzenie, nie dając szans na zwycięstwo Pinotowi. Wyczerpany Froome dojechał na metę ze stratą przeszło minuty.

Wyniki 9. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Pesco Sannita - Gran Sasso d'Italia / Campo Imperatore (225 km):

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   5:54:13
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:04
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
  6 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:10
  7 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:12
  8 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  9 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 10 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      00:24
 11 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:26
 12 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          00:36
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:38
 14 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:52
 15 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 16 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    01:00
 17 Wout Poels (Ned) Team Sky                              01:02
 18 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 19 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 21 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 22 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 23 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:07
 24 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      01:14
 25 Sergio Henao (Col) Team Sky                            01:17
 26 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:23
 27 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          01:25
 28 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         01:37
 29 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   01:48
 30 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         02:02
 31 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   02:04
 32 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       02:16
 33 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 02:20
 34 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       02:27
 35 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   02:35
 36 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 37 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       02:45
 38 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      02:53
 39 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                02:56
 40 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 03:14
 41 Benjamin King (USA) Dimension Data                     04:32
 42 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 43 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 04:59
 44 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 05:27
 45 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 46 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 47 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 48 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            05:45
 49 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             06:41
 50 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            06:49
 51 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     07:48
 52 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 53 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                08:24
 54 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        08:32
 55 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 09:40
 56 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 58 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 59 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
 60 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      10:30
 61 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    11:29
 62 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   12:48
 63 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        12:59
 64 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 65 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      13:31
 66 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     14:13
 67 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 68 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  14:46
 69 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   15:31
 70 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     16:42
 71 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 72 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 73 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
 74 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    17:49
 75 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        18:24
 76 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 77 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 78 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 79 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 80 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 81 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All
 82 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               20:12
 83 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     21:24
 84 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    21:29
 85 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    22:18
 86 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      23:11
 87 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 88 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   24:09
 89 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 90 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 91 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 92 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 93 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           24:32
 94 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       25:58
 95 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 96 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 97 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 98 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 99 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
100 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
101 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
102 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
103 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
104 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
105 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
106 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
107 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
108 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
109 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
110 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
111 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
112 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
113 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
114 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
115 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
116 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
117 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
118 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
119 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All
121 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
122 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
123 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
124 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
125 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
126 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
127 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
128 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
129 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
130 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
131 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
132 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
133 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
134 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
135 Christian Knees (Ger) Team Sky
136 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
137 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
138 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
139 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           26:41
140 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             26:51
141 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     27:16
142 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
143 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                27:19
144 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       28:13
145 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       28:19
146 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     28:30
147 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 30:47
148 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
149 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
150 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
151 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
152 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
153 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
154 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
155 Igor Anton (Spa) Dimension Data
156 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
157 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
158 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
159 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
160 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
161 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
162 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
163 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
164 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
165 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
166 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
167 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        31:07
168 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      31:10
169 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
170 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       31:53
DNF Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia

Punkty

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        16 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        15
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          12
  4 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                      9
  5 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                         8
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    7
  7 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        6
  8 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        5
  9 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         4
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             3
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   2
 12 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia            2
 13 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                          1

Sprint 1 - Popoli, 161 km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                         6
  3 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia            3
  4 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    2
  5 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                        1

Sprint 2 - Bussi sul Tirino, 167 km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                         6
  3 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia            3
  4 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        2
  5 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                        1

Premie górskie

Roccaraso, 108 km

  1 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15 pkt
  2 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         8
  3 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                       6
  4 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                     4
  5 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        2
  6 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec           1

Calascio, 192 km

  1 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          15 pkt
  2 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                       8
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                            6
  4 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    4
  5 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac                2
  6 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                     1

Gran Sasso d'Italia, 225 km

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        35 pkt
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          18
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     12
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    9
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        6
  6 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        4
  7 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         2
  8 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    17:43:41
  2 Astana Pro Team                                        01:25
  3 Team Sky                                               02:24
  4 Team Sunweb                                            02:57
  5 Bora-Hansgrohe                                         04:18
  6 AG2R La Mondiale                                       04:23
  7 Movistar Team                                          04:53
  8 Dimension Data                                         04:56
  9 UAE Team Emirates                                      07:59
 10 EF Education First-Drapac                              08:25
 11 Bahrain-Merida                                         12:17
 12 Groupama-FDJ                                           13:31
 13 Androni Giocattoli-Sidermec                            17:17
 14 Quick-Step Floors                                      28:27
 15 Katusha-Alpecin                                        29:06
 16 BMC Racing Team                                        32:39
 17 Bardiani CSF                                           34:39
 18 LottoNl-Jumbo                                          35:38
 19 Trek-Segafredo                                         43:04
 20 Israel-Cycling Academy                                 53:29
 21 Lotto Fix All                                       01:00:02
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       01:24:17

Klasyfikacja generalna po 9. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  37:37:15
  2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  00:32
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:38
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:45
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:57
  6 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:20
  7 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:33
  8 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     02:05
  9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 10 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          02:25
 11 Chris Froome (GBr) Team Sky                            02:27
 12 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    02:34
 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 14 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      02:36
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 16 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    02:46
 17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            02:54
 18 Sergio Henao (Col) Team Sky                            03:14
 19 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          03:37
 20 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                04:12
 21 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   04:32
 22 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     05:09
 23 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    05:44
 24 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    05:49
 25 Wout Poels (Ned) Team Sky                              05:56
 26 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 07:28
 27 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               10:33
 28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  10:50
 29 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       11:34
 30 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   13:30
 31 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                14:46
 32 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                15:14
 33 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   15:40
 34 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               17:41
 35 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 17:48
 36 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    18:53
 37 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         19:33
 38 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       20:34
 39 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   21:17
 40 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     23:10
 41 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      23:29
 42 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                24:21
 43 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     25:06
 44 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      26:41
 45 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      26:57
 46 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               27:06
 47 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         29:58
 48 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       30:17
 49 Benjamin King (USA) Dimension Data                     30:28
 50 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 30:52
 51 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 32:05
 52 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         33:11
 53 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  33:33
 54 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      33:47
 55 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 56 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              33:52
 57 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                35:06
 58 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 35:12
 59 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    35:20
 60 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     37:10
 61 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       37:15
 62 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           37:56
 63 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      38:42
 64 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               40:42
 65 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        40:58
 66 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   41:00
 67 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            41:01
 68 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 42:10
 69 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       43:05
 70 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   43:12
 71 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        43:30
 72 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        44:40
 73 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     45:28
 74 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       46:04
 75 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            47:30
 76 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        49:53
 77 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        50:23
 78 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             50:39
 79 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     50:45
 80 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               52:12
 81 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 53:27
 82 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       54:30
 83 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  58:33
 84 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                           59:17
 85 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  01:00:07
 86 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:02:19
 87 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               01:02:39
 88 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               01:02:47
 89 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                01:03:09
 90 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     01:04:01
 91 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      01:04:04
 92 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:04:26
 93 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:04:42
 94 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   01:04:51
 95 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     01:07:35
 96 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 01:07:51
 97 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       01:08:32
 98 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:08:52
 99 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               01:10:12
100 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:10:35
101 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       01:11:34
102 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            01:12:37
103 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      01:12:58
104 Igor Anton (Spa) Dimension Data                     01:13:14
105 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               01:13:25
106 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:13:50
107 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:14:21
108 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 01:14:29
109 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 01:15:21
110 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:15:28
111 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  01:15:37
112 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   01:16:15
113 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                      01:16:26
114 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        01:16:32
115 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        01:16:58
116 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               01:17:07
117 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:17:50
118 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               01:17:54
119 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       01:18:15
120 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 01:19:23
121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:19:45
122 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          01:19:54
123 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               01:20:02
124 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           01:20:05
125 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             01:20:13
126 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:20:18
127 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:20:25
128 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  01:20:29
129 Christian Knees (Ger) Team Sky                      01:20:56
130 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:21:10
131 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     01:21:12
132 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 01:21:14
133 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              01:21:53
134 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    01:22:03
135 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:22:21
136 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors              01:22:33
137 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    01:22:54
138 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   01:23:31
139 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          01:24:19
140 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    01:24:25
141 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      01:25:02
142 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    01:26:14
143 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   01:27:19
144 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                01:27:52
145 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            01:28:12
146 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              01:28:14
147 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    01:28:23
148 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    01:29:25
149 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               01:29:48
150 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                01:30:31
151 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                01:31:22
152 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    01:31:40
153 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
154 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All              01:31:57
155 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              01:32:05
156 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           01:32:56
157 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            01:33:35
158 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  01:34:43
159 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              01:35:05
160 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 01:36:39
161 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  01:37:49
162 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     01:39:28
163 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:40:37
164 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 01:41:09
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     01:42:14
166 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   01:43:09
167 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   01:43:22
168 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   01:44:22
169 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    01:44:36
170 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:57:46

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     178 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         100
  3 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              73
  4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        68
  5 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             52
  6 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        51
  7 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         49
  8 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        46
  9 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      45
 10 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    43
 11 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       35
 12 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          33
 13 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        32
 14 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     30
 15 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                           30
 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       29
 17 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      29
 18 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                      25
 19 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          24
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   23

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        55 pkt
  2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          36
  4 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       23
  5 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          16
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   16
  7 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
  8 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      14
  9 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       12
 10 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11
 11 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        11
 12 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         9
 13 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          7
 14 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
 15 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                            6
 16 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                     5
 17 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        5
 18 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           5
 19 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          4
 20 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   4

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                   112:55:41
  2 Astana Pro Team                                        03:48
  3 Team Sky                                               04:30
  4 Movistar Team                                          07:04
  5 UAE Team Emirates                                      14:28
  6 Team Sunweb                                            17:37
  7 Groupama-FDJ                                           21:45
  8 Dimension Data                                         25:36
  9 AG2R La Mondiale                                       26:59
 10 Bora-Hansgrohe                                         30:40
 11 Bahrain-Merida                                         40:43
 12 EF Education First-Drapac                              41:14
 13 LottoNl-Jumbo                                          51:14
 14 Androni Giocattoli-Sidermec                         01:04:21
 15 Katusha-Alpecin                                     01:09:56
 16 BMC Racing Team                                     01:12:47
 17 Quick-Step Floors                                   01:14:23
 18 Trek-Segafredo                                      01:35:28
 19 Israel-Cycling Academy                              01:46:32
 20 Lotto Fix All                                       01:55:42
 21 Bardiani CSF                                        02:03:34
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       04:26:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: