CCC Tour Grody Piastowskie 2018: etap 4. Łukasz Owsian zwycięzcą wyścigu

Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) wygrał w Jaworze 53. edycję wyścigu CCC Tour Grody Piastowskie (2.2).

Na ostatnim etapie najlepszy okazał się Gasper Katrasnik (Adria Mobil), który na finiszu pokonał Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Merx 7R) oraz Artura Detko (Domin Sport).

Trasa ostatniego odcinka dolnośląskiego wyścigu prowadziła przez okolice Legnicy, a peleton mierzył się ze wspinaczką pod Stanisławów (66 km) oraz dwukrotnie pod Pomocne (3 km; 5,8%, maks. 11,1%). Podjazd wyselekcjonować miał czołówkę, ale o losach podium decydował 15-kilometrowy odcinek zjazdu i względnie płaskiego terenu, prowadzący do miejscowości Jawor.

Kilka kilometrów po starcie od peletonu oderwała się dwójka w składzie: Adam Stachowiak (Voster Uniwheels Team) oraz Tobiasz Pawlak (Domin Sport). Chwilę później kontratakować zdecydowali się Dinmukhammed Ulysbayev (Astana City) oraz Aleh Ahiyevich (Reprezentacja Białorusi). Po 30 kilometrach prowadząca dwójka miała minutę przewagi nad kolejną dwójką i 2:10 nad peletonem.

Przez kolejne kilometry różnica nie ulegała zmianie. Tylko utrzymujący się pomiędzy prowadzącą dwójką a peletonem duet Ulysbayev-Ahiyevich rozpadł się i został skasowany po minięciu górskiej premii. Tam prowadząca dwójka w dalszym ciągu utrzymywała przewagę w okolicach dwóch minut.

Podczas pierwszej wspinaczki na Pomocne od Pawlaka oderwał się Stachowiak, który samotnie ruszył pod górę. Z peletonu kontratakować próbowali z kolei Emanuel Piaskowy (Team Hurom) oraz Adrian Honkisz (Wibatech Merx 7R). Ten drugi przeliczył się jednak ze swoimi możliwościami i chwilę potem wrócił do peletonu. Piaskowy dołączył do Pawlaka i razem jechali ze stratą minuty do kolarza Voster i z około półminutową przewagą nad peletonem prowadzonym przez kolarzy CCC Sprandi Polkowice.

Samotnie jadący na czele Stachowiak ostatnie okrążenie o długości 30 kilometrów rozpoczął z przewagą 40 sekund nad dwójką i 1:05 nad zasadniczą grupą. Ten stan nie trwał jednak długo bowiem jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej przed metą wspinaczki pod Pomocne cała trójka był już w peletonie. Na podjeździe peleton porwał się na dwie grupy, a w pierwszej liczącej około 35 kolarzy jechał m.in. lider wyścigu Łukasz Owsian.

W końcówce sytuacja nie uległa już większej zmianie i na metę wpadła grupa ok. 25 zawodników z której najszybszy okazał się Gasper Katrasnik (Adria Mobil). Drugie miejsce zajął Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R), a trzeci był Artur Detko (Domin Sport).

Wyniki 4. etapu CCC Tour Grody Piastowskie 2018 (2.2), Złotoryja - Jawor (144 km):

 1 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil           3:27:29
 2 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech Merx 7R
 3 Artur Detko (Pol) Domin Sport
 4 Michał Podlaski (Pol) Voster Uniwheels
 5 Josef Cerny (Cze) Elkov Author
 6 Jan Barta (Cze) Elkov Author
 7 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 8 Mikkel Beck Olsen (Den) Team Aura Energi-CK Aarhus
 9 Patrick Schelling (Sui) Team Vorarlberg
 10 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

 1 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice       9:47:05
 2 Josef Cerny (Cze) Elkov Author              00:21
 3 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice         00:27
 4 Jan Barta (Cze) Elkov Author               00:32
 5 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil              01:00
 6 Piotr Konwa (Pol) Elkov Author              01:25
 7 Patrick Schelling (Sui) Team Vorarlberg         02:03
 8 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice        02:12
 9 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice         02:13
 10 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice        02:30

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

 1. kierdel

  14 maja 2018, 03:45 o 03:45

  No to dla CCC sezon 2018 zaliczony 😉

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: