4 Jours de Dunkerque 2018: etap 5. André Greipel jak młode bóstwo

Andre Greipel

André Greipel (Lotto Soudal) po zakończonej powodzeniem ucieczce triumfował w Cassel na królewskim etapie wyścigu Cztery Dni Dunkierki.

Niemiecki sprinter wyprzedził o 6 sekund Dimitria Claeysa (Cofidis) i Oscara Riesebeeka (Roompot). Metę na 115. miejscu osiągnął Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille).

Liderem wyścigu został Claeys.

Kolarze walczyli na pokonywanej dziewięć razy rundzie, na której leżał kojarzony również z Gandawa-Wevelgem, wybrukowany podjazd Casselberg (1000 m; 7,8%).

Wyniki 5. etapu 4 Jours de Dunkerque 2018 (2.HC) Wormhout - Cassel (178,5 km):

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                     4:27:55
  2 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits        00:06
  3 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
  4 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    00:19
  5 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini i        01:04
  7 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  8 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  9 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 10 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 11 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:07
 12 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 13 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 14 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 15 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 16 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport              01:15
 17 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 18 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                       01:17
 19 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 20 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country
 21 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 22 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 23 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 24 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 25 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           01:25
 26 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 27 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                    01:38
 28 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    01:42
 29 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     01:43
 30 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 31 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            02:14
 32 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 33 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
 34 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     02:43
 35 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 36 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 37 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
 38 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 39 Brian van Goethem (Ned) Roompot                        03:15
 40 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          03:20
 41 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    03:49
 42 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits        04:17
 43 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     04:25
 44 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 45 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 46 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                     04:28
 47 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 48 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 49 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 50 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 51 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 53 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 54 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 55 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    05:57
 56 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               06:31
 57 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        07:55
 58 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     09:12
 59 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic                 09:47
 60 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     12:05
 62 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 63 Samuel Leroux (Fra) Roubaix Lille Metropole
 64 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 65 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 66 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 67 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 68 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
 69 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan
 70 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
 71 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 72 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 73 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille
 74 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 75 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     12:31
 76 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                 12:37
 77 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole       13:17
 78 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     14:29
 79 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 80 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 81 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 82 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 83 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 84 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 85 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 86 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 87 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan
 88 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
 89 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93
 90 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 91 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 92 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 93 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
 94 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                14:38
 95 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
 96 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole
 97 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 98 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot
 99 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
100 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
101 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
103 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club
104 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
105 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      20:50
106 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic                   20:53
107 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 21:17
108 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
109 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      21:33
110 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
111 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini 
112 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club               22:37
113 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      22:53
114 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country
115 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
116 Wouter Wippert (Ned) Roompot
117 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits     21:01:53
  2 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          00:02
  3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       00:04
  4 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 00:19
  5 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    00:50
  6 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               00:52
  7 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        00:57
  8 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic                     00:58
  9 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              01:04
 10 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 11 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini i
 12 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 13 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport              01:06
 14 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:07
 15 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 16 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 17 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:15
 18 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      01:17
 19 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 20 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 21 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 22 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 23 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 24 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country
 25 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                   01:19
 26 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           01:25
 27 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                    01:38
 28 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     01:41
 29 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    01:42
 30 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93              01:43
 31 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            02:14
 32 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
 33 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 34 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93                  02:40
 35 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:43
 36 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 37 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          03:20
 38 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    03:41
 39 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini i            04:00
 40 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits        04:14
 41 Brian van Goethem (Ned) Roompot                        04:18
 42 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     04:22
 43 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale              04:25
 44 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 45 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           04:28
 46 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 47 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 48 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 50 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      04:54
 51 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      05:49
 52 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               06:31
 53 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   06:54
 54 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        07:53
 55 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   08:42
 56 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    09:18
 57 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 09:47
 58 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     11:58
 59 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan        12:05
 60 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 61 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 62 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 63 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 64 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille
 65 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                 12:15
 66 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          12:17
 67 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic                 12:30
 68 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       12:53
 69 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            13:51
 70 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       13:55
 71 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club                 14:20
 72 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille                    14:21
 73 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits        14:28
 74 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            14:29
 75 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 76 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     14:36
 77 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93            14:48
 78 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 15:36
 79 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole              15:39
 80 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      15:59
 81 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                16:15
 82 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini i                16:19
 83 Samuel Leroux (Fra) Roubaix Lille Metropole            16:26
 84 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       16:28
 85 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   17:53
 86 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                18:13
 87 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      18:20
 88 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole       18:32
 89 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini i              18:38
 90 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan            19:06
 91 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93                 19:24
 92 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        19:29
 93 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     20:10
 94 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               20:52
 95 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot                        21:00
 96 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club            21:04
 97 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     21:24
 98 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic                   21:32
 99 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     21:35
100 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                21:53
101 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini i               22:07
102 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      22:32
103 Wouter Wippert (Ned) Roompot                           22:45
104 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      22:53
105 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     23:07
106 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club                23:12
107 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club               23:54
108 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      26:06
109 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        28:37
110 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Coun     30:58
111 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         31:45
112 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                31:49
113 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole          35:13
114 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole           36:25
115 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      37:35
116 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      37:55
117 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 41:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: