Giro d'Italia 2018: etap 7. Sam Bennett po raz pierwszy w karierze

Sam Bennett

Sam Bennett (Bora-hansgrohe) wygrał w kalabryjskim Praia a Mare siódmy odcinek wyścigu Giro d'Italia.

27-letni Irlandczyk odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Wielkim Tourze, pokonując na finiszu z peletonu Elie Vivianiego (QuickStep Floors) i Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły ważne zmiany, nadal prowadzi Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Pierwszy odcinek w kontynentalnej części Europy przywitał peleton 101. edycji "Corsa Rosa" w Kalabrii. Płaska trasa prowadziła wzdłuż zachodniego wybrzeża włoskiego "buta", a teren nie był sprzyjający uciekinierom.

Mimo to akcję podjęli Davide Ballerini (Androni-Sidermec), Maxim Belkov (Katusha-Alpecin) i Markel Irizar (Trek-Segafredo). Trójka straceńców na krótko wywalczyła 4 minuty przewagi, następnie przez większość dystansu różnica oscylowała przy 2 minutach.

Pościgiem zainteresowane były ekipy sprinterów,Wilier Triestina, Quick-Step Floors i EF-Drapac. Ucieczkę doścignięto 15 kilometrów przed metą, a próby zawiązania następnej akcji w wykonaniu kolarzy Katusha-Alpecin, kolejno przez Tony’ego Martina, Alexa Dowsetta i Madsa Wurtza Schmita, spaliły na panewce.

Cała, choć mocno rozciągnięta, grupa dojechała do finiszowych metrów. Losy zwycięstwa rozegrały się na ostatnich 300 metrach. Viviani ruszył z koła Sachy Modolo (EF-Drapac), a ustawiony za nim Bennett wyczekał jeszcze moment, mijając włoskiego sprintera z jego prawej strony.

Wyniki 7. etapu Giro d'Italia 2018 (WT), Pizzo - Praia a Mare (159 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     3:45:27
  2 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
  3 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
  5 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  6 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
  7 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
  9 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 10 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
 11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 12 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 13 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 14 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 15 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 17 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 18 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 19 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 20 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 21 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
 22 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 23 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 24 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 25 Chris Froome (GBr) Team Sky
 26 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 27 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 28 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 29 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 30 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 31 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 32 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 33 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 34 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 35 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 37 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 38 Sergio Henao (Col) Team Sky
 39 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 41 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 42 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 43 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 44 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 45 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 46 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 47 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 48 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 49 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 50 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 51 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 52 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 53 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 55 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 56 Benjamin King (USA) Dimension Data
 57 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 58 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 59 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 60 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 61 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 62 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 63 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 64 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 65 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 66 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 67 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 68 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 69 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 70 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 71 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 72 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 73 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 74 Wout Poels (Ned) Team Sky
 75 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 76 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 77 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 78 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 79 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All
 80 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 81 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 82 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    00:23
 83 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 84 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       00:25
 85 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             00:27
 86 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 87 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               00:32
 88 Christian Knees (Ger) Team Sky                         00:38
 89 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 90 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 91 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 92 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All
 93 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 95 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          00:43
 96 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:49
 97 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
 98 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       00:51
 99 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    00:52
100 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        01:08
101 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
102 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
103 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   01:15
104 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
105 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        01:19
106 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
107 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:22
108 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           01:31
109 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
110 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
111 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
112 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
113 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
114 Igor Anton (Spa) Dimension Data
115 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
116 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
117 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
118 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
119 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
120 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
121 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
122 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
123 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
124 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
125 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
126 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
127 Chad Haga (USA) Team Sunweb
128 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
129 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
130 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
131 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
132 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
133 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
134 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
135 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
136 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
137 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
138 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
139 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
140 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
141 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
142 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
143 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
144 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
145 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   01:40
146 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
147 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
148 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
149 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
150 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
151 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
152 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
153 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
154 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
155 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      02:12
156 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             02:13
157 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       02:24
158 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      02:30
159 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         02:35
160 David De La Cruz (Spa) Team Sky
161 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
162 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
163 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               02:59
164 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     03:19
165 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
166 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       03:37
167 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
168 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            04:21
169 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   10:23
170 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
171 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
DNS Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia

Punkty

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          50 pkt
  2 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      47
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        32
  4 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        32
  5 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    25
  6 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              18
  7 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                        16
  8 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      14
  9 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        12
 10 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  10
 11 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                         8
 12 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                     7
 13 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                     7
 14 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                       6
 15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           5
 16 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                       5
 17 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                            4
 18 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              4
 19 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                 3
 20 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                          2
 21 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors                   2
 22 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         2
 23 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          1

Sprint 1 - Guardia Piemontese Marina - 96 km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                         6
  3 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                         3
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       2
  5 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              1

Sprint 2 - Santa Maria del Cedro - 133 km

  1 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        10 pkt
  2 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         6
  3 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                         3
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       2
  5 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                     1
  6 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
  7 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
  8 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bora-Hansgrohe                                      11:16:21
  2 Bahrain-Merida
  3 Katusha-Alpecin
  4 EF Education First-Drapac
  5 LottoNl-Jumbo
  6 AG2R La Mondiale
  7 Quick-Step Floors
  8 Team Sunweb
  9 Groupama-FDJ
 10 Mitchelton-Scott
 11 Trek-Segafredo
 12 UAE Team Emirates
 13 Astana Pro Team
 14 Team Sky
 15 Dimension Data
 16 BMC Racing Team
 17 Lotto Fix All
 18 Movistar Team
 19 Israel-Cycling Academy                                 00:43
 20 Bardiani CSF                                           00:51
 21 Androni Giocattoli-Sidermec                            01:12
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          02:50

Klasyfikacja generalna po 7. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  26:31:30
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:16
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  00:26
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:43
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:45
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     00:53
  7 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     01:03
  8 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:10
  9 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:11
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      01:12
 11 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:23
 12 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:39
 13 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 14 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:42
 15 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    01:44
 16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    01:46
 17 Sergio Henao (Col) Team Sky                            01:47
 18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    02:01
 19 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:02
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   02:06
 21 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 02:07
 22 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               02:12
 23 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:42
 24 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                03:00
 25 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     03:57
 26 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    04:34
 27 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      04:43
 28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  04:44
 29 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 30 Wout Poels (Ned) Team Sky
 31 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    05:35
 32 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 05:54
 33 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        06:03
 34 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                06:40
 35 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    07:16
 36 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               07:22
 37 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     08:16
 38 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       08:36
 39 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               09:21
 40 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 10:07
 41 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   10:26
 42 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           11:10
 43 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         12:41
 44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                12:57
 45 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               13:00
 46 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               14:03
 47 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      14:13
 48 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   14:52
 49 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 15:29
 50 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     15:50
 51 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  15:55
 52 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      16:08
 53 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 16:12
 54 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       16:20
 55 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     16:21
 56 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       16:26
 57 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         17:15
 58 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      17:35
 59 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              18:16
 60 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     18:28
 61 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     18:33
 62 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      18:34
 63 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   18:50
 64 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       19:08
 65 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        19:39
 66 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        20:45
 67 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            21:06
 68 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 22:09
 69 Benjamin King (USA) Dimension Data                     22:24
 70 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                           22:34
 71 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        22:48
 72 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      23:13
 73 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        23:19
 74 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            23:26
 75 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   23:45
 76 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       24:07
 77 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  24:10
 78 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   24:44
 79 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 25:02
 80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        25:06
 81 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               25:36
 82 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  26:00
 83 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          26:03
 84 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       26:13
 85 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       26:22
 86 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        27:12
 87 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             27:15
 88 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     27:51
 89 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     28:19
 90 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          28:21
 91 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               28:28
 92 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     30:16
 93 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  30:21
 94 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         30:25
 95 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                30:26
 96 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         31:07
 97 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      32:06
 98 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  32:12
 99 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               32:29
100 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  32:38
101 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        32:39
102 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    32:52
103 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  32:59
104 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 33:03
105 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
106 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     33:07
107 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         33:16
108 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      34:49
109 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           34:57
110 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           35:08
111 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    35:13
112 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  35:25
113 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          35:46
114 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
115 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       35:58
116 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 35:59
117 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      36:32
118 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      36:33
119 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      36:39
120 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                37:39
121 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         37:44
122 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             37:48
123 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      37:49
124 Christian Knees (Ger) Team Sky                         38:27
125 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 38:40
126 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           38:41
127 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        38:43
128 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              38:52
129 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     39:16
130 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 39:54
131 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      40:47
132 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    40:48
133 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               40:54
134 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 40:56
135 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   41:01
136 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    41:41
137 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             41:50
138 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
139 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       41:56
140 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         43:13
141 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       43:38
142 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   44:04
143 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   44:09
144 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                   44:39
145 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 44:47
146 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       45:01
147 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    45:07
148 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       45:40
149 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    45:45
150 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       46:12
151 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              46:32
152 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     46:57
153 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  47:19
154 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     47:30
155 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               47:33
156 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  47:55
157 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                    48:37
158 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 48:44
159 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      49:09
160 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       50:15
161 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          50:27
162 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    51:39
163 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        52:49
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     53:08
165 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     53:59
166 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 54:57
167 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      55:51
168 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      56:04
169 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       56:34
170 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        56:58
171 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:11:47

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     178 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         100
  3 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              73
  4 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        65
  5 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             52
  6 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        52
  7 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         49
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    43
  9 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        38
 10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      37
 11 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        32
 12 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                           30
 13 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        30
 14 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      29
 15 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                      25
 16 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          24
 17 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  22
 18 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                        21
 19 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         20
 20 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac             20

Klasyfikacja górska

  1 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     35 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        18
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          12
  4 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11
  5 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         9
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          7
  7 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    6
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           5
 10 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          4
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   4
 12 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              3
 13 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        3
 14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        2
 15 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           2
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             1
 17 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                 26:32:53
  2 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:16
  3 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:19
  4 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:39
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:49
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  03:21
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       07:13
  8 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      14:45
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     14:58
 10 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       15:03
 11 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              16:53
 12 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       17:45
 13 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      21:50
 14 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            22:03
 15 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       22:44
 16 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               24:13
 17 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       24:59
 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     28:53
 19 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                29:03
 20 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               31:06
 21 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  31:36
 22 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     31:44
 23 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         31:53
 24 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      35:16
 25 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 37:17
 26 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           37:18
 27 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 38:31
 28 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               39:31
 29 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    40:18
 30 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       40:27
 31 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   42:41
 32 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   42:46
 33 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       44:17
 34 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     46:07
 35 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       48:52
 36 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     51:45
 37 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     52:36
 38 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 53:34

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    79:36:54
  2 Team Sky                                               02:06
  3 Movistar Team
  4 Astana Pro Team                                        02:23
  5 UAE Team Emirates                                      06:00
  6 Groupama-FDJ                                           08:02
  7 Team Sunweb                                            13:40
  8 LottoNl-Jumbo                                          14:48
  9 EF Education First-Drapac                              15:40
 10 Dimension Data                                         17:32
 11 AG2R La Mondiale                                       21:48
 12 Bora-Hansgrohe                                         23:00
 13 Bahrain-Merida                                         23:05
 14 BMC Racing Team                                        23:07
 15 Katusha-Alpecin                                        28:53
 16 Androni Giocattoli-Sidermec                            31:07
 17 Israel-Cycling Academy                                 34:15
 18 Quick-Step Floors                                      36:09
 19 Trek-Segafredo                                         38:04
 20 Lotto Fix All                                          39:52
 21 Bardiani CSF                                           53:25
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       02:14:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: