CCC Tour Grody Piastowskie 2018: etap 1. Jan Tratnik zwycięzcą czasówki

Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) wygrał w Polkowicach jazdę indywidualną na czas - pierwszy odcinek wyścigu CCC Tour Grody Piastowskie (2.2) - i został liderem wyścigu.

Słoweniec pokonał na dystansie nieco ponad 16 kilometrów Jana Bartę (Elkov Author) oraz kolegę z drużyny CCC Sprandi Polkowice, Kamila Gradka.

W piątkowe przedpołudnie kolarze mierzyli się z etapem jazdy indywidualnej na czas z linią startu i mety wyznaczoną na rynku w Polkowicach. Rywalizację punktualnie o godzinie 10 rozpoczął Bartłomiej Proć (Pogoń Mostostal Puławy), który w skutek defektu chwilę po zjechaniu z rampy wrócił na linię startu. Z kolei jako pierwszy na mecie pojawił się zawodnik z numerem drugim Stefan Thanner (Union Raiffeisen Radteam Tirol), który wykręcił czas 23:22. Jego rezultat szybko poprawiali kolejni dojeżdżający do mety zawodnicy.

Bardzo dobry czas uzyskał Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice), który trasę czasówki pokonał w czasie 21:04. Długo nikt nie był w stanie poprawić 27-latka. Zrobił to dopiero jego kolega z ekipy, Łukasz Owsian, który na mecie zameldował się z czasem 20:59. Wyraźnie zmotywowani startem w mieście, gdzie znajduje się siedziba firmy CCC, nie zamierzali zwalniać tempa. Kolejnym bowiem kolarzem, który objął prowadzenie, był Szymon Sajnok, który 16-kilometrową trasę pokonał w czasie 20:33.

Hegemonię kolarzy CCC przerwał dopiero Michael Kurkle (Elkov Author), który po upływie 20:58 wskoczył na drugie miejsce, rozdzielając Sajnoka oraz Owsiana. Chwilę potem na mecie pojawił się kolejny kolarz pomarańczowych, Kamil Gradek, który o 9 sekund wyprzedził prowadzącego do tej pory Sajnoka. Pośród kolejnych dojeżdżających do mety kolarzy jedynym, który zdołał zbliżyć się do wyniku tegorocznego torowego mistrza świata w omnium był Josef Cerny (Elkov Author), który stracił 12 sekund.

Dopiero dojazd do mety kolarzy, którzy startowali jak jedni z ostatnich przyniósł zmiany w czołówce. Bardzo dobrze pojechał mistrz Czech w jeździe indywidualnej na czas, Jan Barta (Elkov Author), który wykręcił 20:19 i o pięć sekund wyprzedził Sajnoka.

Kilka minut po Barcie na rynku w Polkowicach ponownie zameldował się Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), który z wynikiem 20:13 przejął prowadzenie. Po nim na mecie zameldował się ubiegłoroczny zwycięzca Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx 7R), który jednak nie był w stanie zbliżyć się do wyników najlepszych kolarzy.

Zwycięzcą etapu i liderem całego wyścigu został więc Tratnik. Drugi był Barta, natomiast trzecie miejsce przypadło Kamilowi Gradkowi.

Wyniki 1. etapu CCC Tour Grody Piastowskie 2018 (2.2), Polkowice - Polkowice (16,2 km; jazda indywidualna na czas):

 1 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice     20:13
 2 Jan Barta (Cze) Elkov Author           00:05
 3 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice     00:10
 4 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice    00:19
 5 Josef Cerny (Cze) Elkov Author          00:22
 6 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice    00:33
 7 Nicolas Pietrula (Cze) Team Dukla Praha     00:43
 8 Michael Kurkle (Cze) Elkov Author        00:45
 9 Łukasz Owsia (Pol) CCC Sprandi Polkowice     00:46
 10 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice     00:51

PEŁNE WYNIKI

Mateusz Dudek

Recent Posts

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51

Mistrzostwa Europy 2020. Evenepoel ma bronić tytułu

Według belgijskiej stacji "Sporza" Remco Evenepoel będzie w Plouay bronił tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

11 lipca 2020, 07:18

Alberto Contador machnął Everesting

Alberto Contador ustanowił nowy rekord akcji Everesting.

10 lipca 2020, 21:24