4 Jours de Dunkerque 2018: etap 4. Bryan Coquard, restart

Bryan Coquard

Bryan Coquard (Vital Cocnept) wygrał czwarty odcinek francuskiego wyścigu Cztery Dni Dunkierki oraz powrócił na czoło klasyfikacji generalnej.

Francuski kolarz zanotował drugie zwycięstwo w tym sezonie, na ostatnich metrach ucierając nosa Jasperowi De Buyst (Lotto Soudal) i Wouterowi Wippertowi (Roompot).

114. miejsce na etapie zajął Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille).

Wyniki 4. etapu 4 Jours de Dunkerque 2018 (2.HC), Dainville - Mont Saint-Eloi (172,5 km):

  1 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club               4:08:46
  2 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
  3 Wouter Wippert (Ned) Roompot
  4 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  5 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  6 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
  7 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country
  8 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 10 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 11 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 12 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 13 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini i
 15 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 17 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 18 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 20 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
 21 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 22 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 23 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
 24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 25 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 26 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 27 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 28 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 29 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 30 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 31 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 32 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 33 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 34 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 35 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 36 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 37 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 38 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 39 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country
 40 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot
 41 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 42 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 43 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 44 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 45 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 46 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 47 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 48 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
 49 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 50 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
 51 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 53 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 55 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 56 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 57 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 59 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 60 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille
 61 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 62 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
 63 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 64 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
 65 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 66 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 67 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 68 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan
 70 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 71 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 72 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 73 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   00:24
 74 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      00:26
 75 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    00:31
 76 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini i               00:34
 77 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country
 78 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
 79 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic                   00:39
 80 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      00:41
 81 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 82 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:48
 83 Samuel Leroux (Fra) Roubaix Lille Metropole
 84 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 85 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     00:51
 86 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                00:58
 87 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan            01:03
 88 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club
 89 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 90 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93
 91 Brian van Goethem (Ned) Roompot
 92 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 93 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole           01:07
 94 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 95 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 96 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club               01:17
 97 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 99 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      01:24
100 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
101 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
102 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       01:50
103 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
104 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini i
105 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
106 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
107 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
108 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     01:55
109 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 01:57
110 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan           02:10
111 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole          02:22
112 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot                        02:30
113 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        04:00
114 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         04:03
115 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     05:02
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     05:17
117 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport
118 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
119 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
120 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
121 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
122 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      07:45
123 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
124 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini i              07:46
125 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          07:55
126 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club                08:34
127 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     12:54
DNF Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club              16:33:36
  2 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               00:10
  3 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        00:12
  4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club                 00:13
  6 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
  7 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
  8 Wouter Wippert (Ned) Roompot                           00:14
  9 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
 10 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     00:15
 11 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     00:16
 12 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                   00:17
 13 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    00:18
 14 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      00:22
 15 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 16 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 17 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 18 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 19 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 20 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 23 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 24 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 25 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 26 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 27 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini i
 28 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 29 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 30 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 31 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 32 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 33 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 35 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 36 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 37 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 38 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 39 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 40 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 41 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 43 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
 44 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 46 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 47 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 48 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 49 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 50 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 51 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 52 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 53 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 54 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 55 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 56 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 57 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 58 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 59 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 60 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille
 61 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 62 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 63 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country
 64 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 65 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 66 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       00:36
 67 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      00:48
 68 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    00:53
 69 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini i               00:56
 70 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic                   01:01
 71 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:10
 72 Brian van Goethem (Ned) Roompot                        01:25
 73 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:29
 74 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club               01:39
 75 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 76 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      01:43
 77 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      01:46
 78 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                02:08
 79 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan
 80 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       02:12
 81 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 82 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 83 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 84 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     02:27
 85 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic                 03:05
 86 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
 87 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    03:43
 89 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   03:46
 90 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole              03:56
 91 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      04:04
 92 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                04:06
 93 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     04:27
 94 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini i              04:31
 95 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   04:33
 96 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   04:36
 97 Samuel Leroux (Fra) Roubaix Lille Metropole            04:43
 98 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      04:55
 99 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan            04:59
100 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan           05:15
101 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93                 05:17
102 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        05:22
103 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole       05:37
104 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     06:02
105 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     06:03
106 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot                        06:44
107 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               06:45
108 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club            06:48
109 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        07:26
110 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                07:46
111 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          08:11
112 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      08:16
113 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Coun     08:27
114 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club                08:56
115 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         09:14
116 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     09:41
117 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini i              12:00
118 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     12:48
119 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          13:08
120 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     13:16
121 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  13:27
122 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole           13:54
123 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      17:27
124 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                17:33
125 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 20:27
126 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole          20:57
127 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      23:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. cHarlie

    15 maja 2018, 00:57 o 00:57

    Coquard powinien był w tym momencie zakończyć udział w wyścigu i ogłosić się jego zwycięzcą. W końcu 4 dni to 4 dni, a nie 5 ani tym bardziej 6

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: