Giro d'Italia 2018: etap 6. Dublet Mitchelton, Esteban Chaves przed Simonem Yatesem

Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) wygrał po wspinaczce na zboczu wulkanu Etna szósty etap Giro d'Italia.

Kolumbijczyk dojechał do mety z kolegą z drużyny Simonem Yatesem, który wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Grupę faworytów ze stratą 26 sekund przyprowadził po trzecie miejsce Thibaut Pinot (Groupama–FDJ).

Pierwszy w 101. edycji "Corsa Rosa" etap z górskim finiszem liczył 169 kilometrów, początkowo prowadząc w pagórkowatym terenie. Od 40 kilometra przed metą trasa szła już do końca w górę, za wyjątkiem krótkiego zjazdu na 140 kilometrze, po którym rozpoczynała się zasadnicza wspinaczka na Etnę (kat. 1; 15 km; 6,5%, maks. 15%).

Próby zawiązania odjazdu dnia przeciągały się, dopiero po godzinie, gdy kolarze przejechali 46 kilometrów, powstała 28-osobowa ucieczka. W silnym składzie znalazł się ubiegłoroczny triumfator na Etnie Jan Polanc (UAE Team Emirates), a także Esteban Chaves i Jack Haig (Mitchelton-Scott), David De La Cruz i Sergio Henao (Team Sky), Robert Gesink (LottoNL-Jumbo), Chad Haga i Sam Oomen (Sunweb), Mickael Cherel, Nico Denz i Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Francesco Gavazzi i Marco Frapporti (Androni), Domen Novak (Bahrain-Merida), Giulio Ciccone i Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF), Alessandro De Marchi (BMC), Sebastien Reichenbach i Jeremy Roy (Groupama), Ben Hermans i Ruben Plaza (Israel Cycling Academy), Dayer Quintana (Movistar), Jacques Janse Van Rensburg (Dimension Data), Joe Dombrowski (EF-Drapac), Niklas Eg (Trek-Segafredo), Manuele Mori i Diego Ulissi (UAE Team Emirates) oraz Edoardo Zardini (Wilier Triestina-Selle Italia).

Czołowa grupa szybko zdobyła blisko 4 minuty. Praca w peletonie kolarzy BMC Racing pozwoliła jednak w połowie dystansu zredukować stratę do 2:45. Z czasem do pościgu dołączyła Astana, co wydatnie pomogło zbliżyć się na 1:15 u progu podjazdu dnia.

Z ucieczki zaatakował De Marchi, ale do Włocha dojechali Hermans, Henao, Chaves, Oomen, Ciccone, Reichenbach, Gesink i Ulissi. Z grupy zasadniczej wcześnie odpadł Davide Formolo (Bora-hansgrohe), który niegroźnie upadł przed podjazdem.

Nieco ponad 5 kilometrów przed metą mocny atak wyprowadził Chaves. Kolumbijczyk objął samotne prowadzenie. Z zasadniczej grupy zaczął spływać lider Rohan Dennis (BMC Racing).

Przyspieszył Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), za którym zabrali się Simon Yates, George Bennett (LottoNL-Jumbo) i Thibaut Pinot, następnie przeskoczył Tom Dumoulin (Sunweb) oraz Richard Carapaz (Movistar), Chris Froome (Team Sky), Miguel Angel Lopez (Astana) i Fabio Aru (UAE Team Emirates).

Półtora kilometra przed metą Chavesowi pozostały 24 sekundy. W tym momencie zaatakował Yates. Brytyjczyk dołączył do kolegi z zespołu 500 metrów przed kreską. Razem dojechali do mety, którą pierwszy przeciął Kolumbijczyk.

Wyniki 6. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Caltanissetta - Etna (169 km):

  1 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                4:16:11
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:26
  4 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  7 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
  8 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  9 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 10 Chris Froome (GBr) Team Sky
 11 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               00:40
 12 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:43
 13 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:49
 14 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:53
 15 Sergio Henao (Col) Team Sky                            00:55
 16 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          00:57
 17 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 18 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 19 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 20 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 21 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     01:04
 22 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 01:22
 23 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 25 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   01:45
 26 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 27 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                01:54
 28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:06
 29 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      03:07
 30 Wout Poels (Ned) Team Sky                              03:18
 31 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 32 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    03:30
 33 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               03:42
 34 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                04:02
 35 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 36 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 37 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 05:09
 38 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 39 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 40 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 41 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 42 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 43 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 44 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 45 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        05:55
 46 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 47 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 48 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     06:07
 49 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       07:28
 50 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           07:31
 51 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       09:40
 53 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            10:20
 54 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      10:37
 55 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 56 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 57 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 58 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 59 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 60 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 61 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 62 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 63 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 64 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 65 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          10:54
 67 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     11:18
 68 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   12:22
 69 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        12:43
 70 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       12:46
 71 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 72 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 73 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         12:52
 75 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     12:55
 76 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             13:32
 77 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       14:51
 78 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 79 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        15:17
 80 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     15:40
 81 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     16:01
 82 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      16:14
 83 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 84 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 85 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All
 86 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 87 Benjamin King (USA) Dimension Data
 88 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 89 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 90 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 91 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         17:10
 92 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 93 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     17:53
 94 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 95 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     19:43
 96 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 97 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 98 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 99 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
100 David De La Cruz (Spa) Team Sky
101 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
102 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
103 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
104 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
105 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
106 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
107 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
108 Christian Knees (Ger) Team Sky
109 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
110 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
111 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
112 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
113 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
114 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
115 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
116 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
117 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
118 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
119 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             20:05
120 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    21:24
121 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 24:31
122 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
123 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
124 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
125 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
126 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
127 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
128 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
129 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
130 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
131 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
132 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
133 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
134 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
135 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
136 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
137 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
138 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
139 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
140 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
141 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
142 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
143 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
144 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
145 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
146 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
147 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
148 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
149 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
150 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
151 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
152 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
153 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
154 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
155 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
156 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
157 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
158 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         25:05
159 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        25:18
160 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
161 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 26:23
162 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     26:26
163 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
164 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
165 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
166 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
167 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
168 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
169 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
170 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
171 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
172 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    31:38
DNS Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe

Punkty

  1 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     15 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        12
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           9
  4 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          9
  5 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                          8
  6 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         7
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    6
  8 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   5
  9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        4
 10 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme         4
 11 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                          4
 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             3
 13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                          2
 14 Chris Froome (GBr) Team Sky                                1
 15 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                       1

Sprint 1 - Enna, 29 km

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         10 pkt
  2 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                          6
  3 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          3
  4 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         2
  5 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        1

Sprint 2 - Piazza Armerina, 60 km

  1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10 pkt
  2 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        6
  3 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                       3
  4 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                           2
  5 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                       1

Premia górska

Etna, 169 km

  1 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     35 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        18
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          12
  4 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         9
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    6
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   4
  7 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        2
  8 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    12:49:30
  2 Team Sky                                               01:21
  3 Astana Pro Team                                        01:40
  4 Movistar Team                                          01:48
  5 UAE Team Emirates                                      05:37
  6 Groupama-FDJ                                           07:13
  7 LottoNl-Jumbo                                          10:04
  8 Team Sunweb                                            10:42
  9 EF Education First-Drapac                              12:40
 10 Dimension Data                                         13:53
 11 BMC Racing Team                                        16:39
 12 Trek-Segafredo                                         18:51
 13 AG2R La Mondiale                                       19:05
 14 Bahrain-Merida                                         20:27
 15 Bora-Hansgrohe                                         22:44
 16 Israel Cycling Academy                                 24:35
 17 Katusha-Alpecin                                        26:26
 18 Bardiani CSF                                           26:51
 19 Androni Giocattoli-Sidermec                            27:44
 20 Quick-Step Floors                                      31:08
 21 Lotto Soudal                                           33:58
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       01:18:21

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  22:46:03
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:16
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  00:26
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:43
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:45
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     00:53
  7 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     01:03
  8 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:10
  9 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:11
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      01:12
 11 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    01:21
 12 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:23
 13 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:39
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:42
 16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    01:46
 17 Sergio Henao (Col) Team Sky                            01:47
 18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    02:01
 19 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:02
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   02:06
 21 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 02:07
 22 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               02:12
 23 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     02:26
 24 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:42
 25 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                03:00
 26 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    04:34
 27 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      04:43
 28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  04:44
 29 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 30 Wout Poels (Ned) Team Sky
 31 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    05:35
 32 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 05:54
 33 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        06:03
 34 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                06:40
 35 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       07:05
 36 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    07:16
 37 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               07:22
 38 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               07:41
 39 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     08:16
 40 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           09:39
 41 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         10:06
 42 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 10:07
 43 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   10:26
 44 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               11:29
 45 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      12:01
 46 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               12:32
 47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                12:57
 48 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   13:21
 49 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    14:19
 50 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      14:37
 51 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         14:40
 52 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 14:41
 53 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  15:17
 54 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 15:29
 55 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       15:31
 56 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       15:57
 57 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      16:04
 58 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     16:21
 59 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       16:26
 60 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   17:10
 61 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      17:45
 62 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              18:16
 63 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     18:28
 64 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        18:31
 65 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     18:33
 66 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            19:05
 67 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        19:14
 68 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            19:35
 69 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 21:31
 70 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        21:33
 71 Benjamin King (USA) Dimension Data                     22:24
 72 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   22:30
 73 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                           22:34
 74 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               22:37
 75 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      23:13
 76 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 77 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        23:19
 78 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 23:31
 79 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  23:32
 80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        23:58
 81 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       24:07
 82 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       24:42
 83 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       24:51
 84 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             25:02
 85 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        25:41
 86 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  26:00
 87 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          26:03
 88 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          26:41
 89 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     26:48
 90 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     27:51
 91 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               28:28
 92 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         28:45
 93 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  28:50
 94 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     28:56
 95 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         29:36
 96 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        30:04
 97 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                30:26
 98 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  31:07
 99 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  31:28
100 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         31:45
101 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      32:06
102 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  32:12
103 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    32:14
104 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               32:29
105 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
106 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 33:03
107 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
108 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      33:09
109 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           33:37
110 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  33:45
111 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   33:46
112 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           34:57
113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      35:01
114 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      35:02
115 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          35:03
116 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      35:08
117 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    35:13
118 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       35:17
119 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 35:21
120 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  35:46
121 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     35:58
122 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       36:08
123 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 37:09
124 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           37:10
125 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      37:22
126 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        37:24
127 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                37:39
128 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         37:44
129 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             37:48
130 Christian Knees (Ger) Team Sky                         37:49
131 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              38:52
132 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    39:08
133 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 39:58
134 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
135 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    40:10
136 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               40:22
137 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    40:41
138 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 40:56
139 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       41:05
140 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   41:07
141 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             41:23
142 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         41:33
143 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       41:50
144 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     43:23
145 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       43:38
146 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    43:59
147 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   44:04
148 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    44:14
149 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       44:36
150 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                   44:39
151 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 44:47
152 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              45:01
153 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  45:48
154 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 46:09
155 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       46:12
156 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  46:24
157 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       46:56
158 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                    47:06
159 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      47:29
160 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     47:30
161 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               47:33
162 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          50:27
163 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    50:47
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     51:28
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        52:49
166 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 53:26
167 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      53:34
168 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     53:59
169 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       54:10
170 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      54:32
171 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        55:27
172 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:01:24

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     131 pkt
  2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              55
  3 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        53
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          50
  5 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         49
  6 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             48
  7 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      37
  8 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        32
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                           30
 10 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        30
 11 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                      25
 12 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         20
 13 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        20
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac             20
 15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          19
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            18
 17 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                    18
 18 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         18
 19 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    18
 20 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     17

Klasyfikacja górska

  1 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     35 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        18
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          12
  4 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11
  5 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         9
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          7
  7 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    6
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           5
 10 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          4
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   4
 12 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              3
 13 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        3
 14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        2
 15 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           2
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             1
 17 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                 22:47:26
  2 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:16
  3 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:19
  4 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:39
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:49
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  03:21
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       05:42
  8 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      13:14
  9 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       14:08
 10 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     14:58
 11 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       15:03
 12 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              16:53
 13 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            17:42
 14 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               21:14
 15 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      21:50
 16 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       22:44
 17 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       23:28
 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     27:33
 19 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                29:03
 20 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  30:05
 21 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         30:22
 22 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               31:06
 23 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 24 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   32:23
 25 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      33:45
 26 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       33:54
 27 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 35:46
 28 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           35:47
 29 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 38:35
 30 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    38:47
 31 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               38:59
 32 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       40:27
 33 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   42:41
 34 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       45:33
 35 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     46:07
 36 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     50:05
 37 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 52:03
 38 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     52:36

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    68:20:33
  2 Team Sky                                               02:06
  3 Movistar Team
  4 Astana Pro Team                                        02:23
  5 UAE Team Emirates                                      06:00
  6 Groupama-FDJ                                           08:02
  7 Team Sunweb                                            13:40
  8 LottoNl-Jumbo                                          14:48
  9 EF Education First-Drapac                              15:40
 10 Dimension Data                                         17:32
 11 AG2R La Mondiale                                       21:48
 12 Bora-Hansgrohe                                         23:00
 13 Bahrain-Merida                                         23:05
 14 BMC Racing Team                                        23:07
 15 Katusha-Alpecin                                        28:53
 16 Androni Giocattoli-Sidermec                            29:55
 17 Israel Cycling Academy                                 33:32
 18 Quick-Step Floors                                      36:09
 19 Trek-Segafredo                                         38:04
 20 Lotto Soudal                                           39:52
 21 Bardiani CSF                                           52:34
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       02:11:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. tomek

    10 maja 2018, 17:30 o 17:30

    Majstersztyk

  2. MichalK

    10 maja 2018, 22:10 o 22:10

    Pan Błachut przewidział 😛
    https://soundcloud.com/stream
    (ok. 9 minuty)

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: