CCC Tour Grody Piastowskie 2018: kryterium dla Szymona Sajnoka

Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) wygrał w Legnicy kryterium otwierające 53. edycję wyścigu CCC Tour Grody Piastowskie.

20-latek pokonał w wyścigu eliminacyjnym Macieja Paterskiego (Wibatech Merx 7R) i odebrał na podium nagrodę Złotego Lwa Legnicy.

Kryterium niezaliczane do klasyfikacji generalnej wyścigu poprzedzało trzydniowe zmagania na trasach Dolnego Śląska. Kolarze podzieleni na cztery grupy rywalizowali początkowo w wyścigu eliminacyjnym, na które składało się 5 pięć okrążeń na rundzie o długości 600 metrów poprowadzonej w ścisłym centrum Legnicy. Z każdego wyścigu awans do finałowej rozgrywki uzyskiwało 3 najszybszych kolarzy.

W finałowej dwunastce znaleźli się: Roman Gladysh (Reprezentacja Ukrainy), Aljaz Jarc (Adria Mobil), Paweł Szóstka i Jakub Jąkała (TC Chrobry Scott Głogów), Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team), Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), Tobiasz Pawlak (Domin Sport), Bartłomiej Proć (Mostostal Puławy), Jan Ryba (Sparta Praha),  Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice), Lukas Ruegg (Team Voralberg Santic) oraz Mamyr Stash (Reprezentacja Rosji).

Wyścig finałowy rozegrany był w formule torowego wyścigu australijskiego, co oznaczało, że do przejechania było 11 okrążeń, a po każdym z nich z rywalizacji odpadał jeden kolarz. Najlepiej w tej rywalizacji poradzili sobie Szymon Sajnok oraz Maciej Paterski, którzy między sobą stoczyli na ostatnim okrążeniu walkę o końcowe zwycięstwo. Ostatecznie lepszy okazał się Sajnok. Paterski był drugi, zaś trzecie miejsce zajął Matej Stibingr.

Wyniki Kryterium Złotego Lwa Legnicy:

1. Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
2. Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 7R
3. Lukas Ruegg (Ger) Team Voralberg Santic
4. Mateusz Komar (Pol) Voster Uniwheels
5. Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil
6. Jakub Jąkała (Pol) TC Chrobry Scott Głogów
7. Jan Ryba (Cze) AC Sparta Praha
8. Paweł Szóstka (Pol) TC Chrobry Scott Głogów
9. Mamyr Stash (Rus) Reprezentacja Rosji
10. Tobiasz Pawlak (Pol) Domin Sport
11. Bartłomiej Proć (Pol) KS Pogoń Mostostal Puławy
12. Roman Gladysh (Ukr) Torowa Reprezentacja Ukrainy

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: