4 Jours de Dunkerque 2018: etap 3. Nacer Bouhanni reaktywacja

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał w Ecques na mecie trzeciego etapu Czterech Dni Dunkierki.

Francuski sprinter pokonał na finiszu Timothy’ego Duponta (Wanty-Groupe Gobert) i Woutera Wipperta (Roompot-Nederlandse Loterij).

Dupont objął prowadzenie w wyścigu.

Wyniki 3. etapu 4 Jours de Dunkerque 2018 (2.HC), Fort Mahon Plage - Ecques (171,5 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits        4:10:38
  2 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  3 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  4 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini i
  5 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  6 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
  7 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
  8 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
 10 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 11 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 12 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 13 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 14 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 15 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 16 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 17 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 18 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
 19 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 20 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 21 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 22 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 23 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 24 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 25 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 26 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
 27 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93
 28 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 29 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 30 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 31 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 32 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 34 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 35 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 36 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 37 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 38 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 39 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 42 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 43 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 44 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 46 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club
 47 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 49 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 50 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 51 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
 52 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 53 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 54 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 55 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 56 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 57 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 58 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 59 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 60 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 61 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
 62 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 63 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 64 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic
 65 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 66 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
 67 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 68 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 69 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 71 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan
 72 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 73 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 74 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 75 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 76 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 77 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 78 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 79 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 80 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 81 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 82 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 83 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 84 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 85 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 86 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 87 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
 88 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 89 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 90 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 91 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 92 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 93 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
 94 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 95 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 96 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini i
 97 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 98 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 99 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
100 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
101 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
102 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
103 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini i
104 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
105 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        00:19
106 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                     00:21
107 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
108 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini i                00:28
109 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan              00:51
110 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
111 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
112 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
113 Samuel Leroux (Fra) Roubaix Lille Metropole
114 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                        01:14
115 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                        01:16
116 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
117 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                        01:46
118 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                          01:48
119 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                  02:06
120 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
121 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
122 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
123 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
124 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
125 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole
126 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    02:25
127 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                        05:53
128 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                   17:36
DNF Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini i

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert              12:25:00
  2 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  3 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                          00:02
  4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club                   00:03
  6 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
  7 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM         00:04
  8 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:05
  9 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM        00:07
 10 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         00:08
 11 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence K     00:12
 13 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 14 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 15 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 16 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 17 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 18 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 19 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 20 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 21 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 22 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 24 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 25 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 26 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 27 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 30 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 31 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 32 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 33 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 34 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 35 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 36 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 37 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini i
 38 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 40 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 41 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic
 42 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 43 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 44 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 45 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 46 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 47 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
 49 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 50 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 51 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 52 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 54 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 55 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 56 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 57 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 58 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 59 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 60 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 61 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 62 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 63 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 64 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 65 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 66 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 67 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 68 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 69 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 70 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 71 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 72 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 73 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 74 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini i
 75 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
 76 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 77 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 78 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 79 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 80 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 81 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini i
 82 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits       00:22
 83 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                         00:26
 84 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert       00:36
 85 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         00:59
 86 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
 87 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  01:00
 88 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 01:18
 89 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan              01:58
 90 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                  02:19
 91 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                        02:30
 93 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                     02:33
 94 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                  02:53
 95 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                     02:55
 96 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 97 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
 98 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
 99 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
100 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
101 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       03:10
102 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic          03:16
103 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini i                03:23
104 Samuel Leroux (Fra) Roubaix Lille Metropole              03:45
105 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole                03:46
106 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan
107 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                          03:48
108 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                     04:02
109 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      04:04
110 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93
111 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini i
112 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Prove     05:01
113 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
114 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole         05:27
115 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club              05:35
116 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        07:25
117 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                       07:36
118 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            07:41
119 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
120 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Countr     07:43
121 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    08:00
122 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                        09:32
123 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                  12:06
124 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole             12:37
125 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                        15:24
126 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                   18:20
127 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole            18:25
128 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                        25:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: