4 Jours de Dunkerque 2018: etap 2. Powrót Andre Greipela

Andre Greipel (Lotto-Soudal) zwyciężył w drugim dniu rywalizacji na trasie Czterech Dni Dunkierki.

Za Niemcem finiszowali Timothy Dopunt (Wanty Groupe-Grobert) oraz Bryan Coquard (Vital-Concept). 106, ze stratą blisko 3 minut, przyjechał Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille).

Dla kolarza Lotto-Soudal jest to trzecie zwycięstwo w tym sezonie - wcześniej Greipel dwukrotnie triumfował na etapach Santos Tour Down Under. Wyścig 4 Jours de Dunkerque jest dla "Gorilli" powrotem do ścigania po obrażeniach odniesionych na trasie Mediolan-San Remo.

Koszulkę lidera, po Marcu Sarreau przejął Brayn Coquard.

Wyniki 2. etapu 4 Jours de Dunkerque 2018 (2.HC), Le Quesnoy - Soissons (173,3 km):

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                     4:18:15
  2 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  3 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  4 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  5 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
  6 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  7 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
  9 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 10 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 11 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 12 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 13 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 14 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
 16 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 18 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 19 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 20 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
 21 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 23 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 24 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 25 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 26 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 27 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 28 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 29 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 30 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 32 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 33 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 35 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 36 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 37 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
 38 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 39 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 41 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 44 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 45 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 46 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
 47 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 48 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 49 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 50 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 51 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 52 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 53 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 54 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 55 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 56 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 57 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 58 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 59 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 60 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 61 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 62 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 63 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 64 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 65 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 66 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 67 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic
 68 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 69 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 70 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 71 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 72 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 73 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 74 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 75 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 76 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 77 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 78 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 79 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 80 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 81 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 82 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 83 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 84 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
 85 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 86 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 87 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 88 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 89 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 90 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     00:24
 91 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 00:32
 92 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                00:35
 93 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   00:38
 94 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                00:48
 95 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               01:06
 96 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            01:46
 97 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        01:48
 98 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                02:07
 99 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
101 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   02:43
102 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
103 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
104 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
105 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
106 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
107 Samuel Leroux (Fra) Roubaix Lille Metropole
108 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
109 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
110 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
111 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
112 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
113 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan
114 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
115 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                03:52
116 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
117 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
118 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
119 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93
120 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     05:23
121 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
122 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
123 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole
124 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club
125 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
126 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
DNF Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club               8:14:22
  2 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        00:02
  3 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club                 00:03
  4 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
  5 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               00:06
  6 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM      00:07
  7 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    00:08
  8 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantin     00:11
  9 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       00:12
 10 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 11 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 12 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 13 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 14 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 15 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 17 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 18 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 19 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 20 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 21 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 23 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 24 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 25 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 26 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 27 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 28 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 29 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 31 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic
 32 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 33 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 34 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 35 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 36 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 37 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 38 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 39 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 40 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 42 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 43 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
 44 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 45 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 47 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 48 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 49 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 50 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 51 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 52 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 53 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 54 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 55 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 56 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 57 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 58 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 59 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 60 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 61 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 62 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 63 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 64 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 65 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 66 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 67 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 68 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 69 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 70 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 71 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 72 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 73 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 74 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 75 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 76 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
 77 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 78 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 79 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 80 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 81 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 82 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 83 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 84 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       00:26
 85 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     00:36
 86 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 00:44
 87 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                00:47
 88 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:59
 89 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
 90 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                01:00
 91 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      01:16
 92 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               01:18
 93 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            01:58
 94 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        02:00
 95 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   02:12
 96 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     02:19
 97 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 99 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        02:55
100 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
101 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
102 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
103 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
104 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
105 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
106 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
107 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
108 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
109 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan
110 Samuel Leroux (Fra) Roubaix Lille Metropole
111 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
112 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   04:02
113 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     04:04
114 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93
115 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
116 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole       05:27
117 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club            05:35
118 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
119 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
120 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
121 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     06:45
122 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      07:06
123 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Coun     07:43
124 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      07:48
125 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                10:00
126 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole          16:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: