Giro d'Italia 2018: etap 4. Znakomity Tim Wellens

Tim Wellens

Tim Wellens z grupy Lotto-Fix All pierwszy przeciął metę czwartego etapu Giro d'Italia. 26-letni Belg pokonał na krótkim podjeździe w Caltagirone Michaela Woodsa (EF-Drapac) i Enrico Battaglina (LottoNL-Jumbo).

W klasyfikacji generalnej wyścigu na prowadzeniu pozostał Australijczyk Rohan Dennis (BMC Racing).

Sycylijską część "Corsa Rosa" otworzył 202-km odcinek z Katanii, prowadzący w mocno pagórkowatym terenie. W ucieczkę dnia udało się załapać piątce, w składzie Enrico Barbin (Bardiani-CSF), Marco Frapporti (Androni Giocattoli), Jacopo Mosca (Wilier Triestina), Maxim Belkov (Katusha-Alpecin) i Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale).

Przewaga jaką wypracowali nie była znaczna, gdyż zbliżyła się zaledwie do 4 minut. Interesów lidera wyścigu pilnowała formacja BMC Racing, do tego zainteresowanie przypilnowaniem odjazdu przejawiali kolarze Lotto-Fix All.

Tempo jazdy nie było wysokie, różnica na lotnej premii (133,7 km) wynosiła 2:20 i utrzymała się na podobnym poziomie na premii górskiej Vizzinikm (150,5 km; kat. 4; 4,8 km; 4,4%).

Sytuacja zmieniła się dopiero po zjeździe. Niespełna 15 kilometrów przed metą rozpoczął się 6-kilometrowy podjazd o nachyleniu 4,3%. W tym miejscu akcja została zakończona. Grupa zwolniła, ale tylko na moment, gdyż zaatakował Edoardo Zardini.

Kolarza Wilier Triestina skontrował Valerio Conti (UAE Team Emirates), odskakując na 25 sekund.

Za pościg zabrali się zawodnicy Lotto-Fix All, następnie Bahrain-Merida i Mitchelton-Scott. Conti długo nie dawał za wygraną, jednak 3 kilometry przed kreską został wchłonięty

Kolarzy do mety doprowadził blisko kilometrowy, miejscami stromy podjazd (średnio 8,5%, maks. 13%). W samym czubie wspinaczkę rozpoczął Tim Wellens. Belg nie wychylił się, poczekał na przyspieszenie Battaglina, wychodząc z koła Włochowi na ostatnich 50 metrach.

Wyniki 4. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Katania - Caltagirone (202 km):

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                      5:17:34
  2 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
  3 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  5 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
  6 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 00:04
  7 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
  8 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 10 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 12 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:10
 15 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 16 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 17 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 18 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 19 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 20 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 21 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 23 Wout Poels (Ned) Team Sky
 24 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      00:21
 25 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 26 Sergio Henao (Col) Team Sky
 27 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 28 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 29 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 30 Chris Froome (GBr) Team Sky
 31 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 32 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 33 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 34 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                00:27
 35 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 36 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 37 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 38 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 39 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 40 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 41 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 42 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                00:36
 44 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
 45 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 46 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 47 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 48 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 49 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 50 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 00:41
 51 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           00:43
 52 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:49
 53 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      00:52
 54 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               01:08
 55 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         01:14
 56 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     01:17
 57 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 58 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 59 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 01:23
 60 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 01:28
 61 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 62 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 63 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 64 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
 65 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 66 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 67 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 68 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 69 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  01:41
 70 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 71 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  02:03
 73 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 74 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 75 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 76 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 77 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        02:13
 79 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      02:28
 80 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               02:41
 81 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 82 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 83 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 84 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 85 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       03:07
 87 Benjamin King (USA) Dimension Data                     03:18
 88 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 89 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 90 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 91 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 92 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 93 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 94 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 95 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 96 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     03:25
 97 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 98 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 99 Chad Haga (USA) Team Sunweb
100 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
101 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             03:41
102 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
103 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  05:33
104 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 05:42
105 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
106 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        06:04
107 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        06:07
108 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    06:10
109 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
110 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
111 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      06:25
112 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
113 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           06:34
114 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
115 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        06:44
116 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
117 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
118 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     06:50
119 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 07:33
120 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
121 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
122 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
123 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
124 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
125 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
126 Igor Anton (Spa) Dimension Data
127 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
128 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
129 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
130 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
131 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
132 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
133 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
134 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
135 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
136 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
137 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
138 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
139 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             07:58
140 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    08:05
141 Christian Knees (Ger) Team Sky                         08:43
142 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      08:45
143 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
144 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               08:50
145 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
146 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
147 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
148 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              09:06
149 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
150 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
151 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         09:16
152 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 09:23
153 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                09:34
154 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             10:52
155 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
156 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
157 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
158 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
159 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
160 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  13:25
161 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       13:42
162 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          14:48
163 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
164 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                15:32
165 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       16:11
166 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
167 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
168 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
169 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
170 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
171 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
172 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
173 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
174 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
DNF Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF

Punkty

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                           25 pkt
  2 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac             18
  3 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         16
  4 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          16
  5 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      12
  6 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         8
  7 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        6
  8 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                         6
  9 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                     5
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                        4
 11 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    3
 12 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3
 13 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                    3
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    2
 15 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                      1

Sprint 1 - Palazzolo Acreide, 116 km

  1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10 pkt
  2 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           6
  3 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                         3
  4 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           2
  5 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                    1

Sprint 2 - Monterosso Almo, 137 km

  1 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          10 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          6
  3 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                         3
  4 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                    2
  5 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           1

Premie górskie

Pietre Calde, 86 km

  1 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          2
  3 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           1

Vizzini, 154 km

  1 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          2
  3 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           1

Drużynowo

  1 Mitchelton-Scott                                    15:52:50
  2 Astana Pro Team                                        00:16
  3 Bora-Hansgrohe                                         00:32
  4 UAE Team Emirates                                      00:33
  5 Movistar Team
  6 Groupama-FDJ                                           00:44
  7 Team Sky
  8 Bahrain-Merida                                         00:59
  9 Androni Giocattoli-Sidermec                            01:07
 10 Team Sunweb                                            01:09
 11 LottoNl-Jumbo                                          01:30
 12 AG2R La Mondiale                                       01:36
 13 EF Education First-Drapac                              02:03
 14 Katusha-Alpecin
 15 Dimension Data                                         02:26
 16 Lotto Fix All                                          02:43
 17 Quick-Step Floors                                      03:24
 18 BMC Racing Team                                        03:58
 19 Israel-Cycling Academy                                 04:28
 20 Trek-Segafredo                                         07:14
 21 Bardiani CSF                                           07:56
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          28:13

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                  14:23:08
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:01
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:17
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        00:19
  5 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:25
  6 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:28
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  8 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:34
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:35
 10 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 11 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:36
 12 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:37
 13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:47
 14 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:50
 16 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      00:52
 17 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:53
 18 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 19 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:54
 20 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:55
 21 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:56
 22 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 23 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 24 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:57
 25 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:00
 26 Sergio Henao (Col) Team Sky                            01:03
 27 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:07
 28 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:08
 29 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     01:14
 30 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 31 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    01:15
 32 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              01:17
 33 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   01:20
 35 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                01:25
 36 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     01:30
 37 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    01:32
 38 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               01:35
 39 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     01:37
 40 Wout Poels (Ned) Team Sky
 41 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               01:38
 42 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 43 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:40
 44 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:42
 45 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       01:44
 46 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                01:46
 47 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 48 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 02:05
 49 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     02:06
 50 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 02:08
 51 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               02:09
 52 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           02:19
 53 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      02:29
 54 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       02:32
 55 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         02:33
 56 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           02:46
 57 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 58 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        02:56
 59 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  03:00
 60 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      03:01
 61 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     03:03
 62 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   03:06
 63 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        03:39
 64 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   03:40
 65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 03:41
 66 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 03:52
 67 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       03:56
 68 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  04:00
 69 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               04:04
 70 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 04:05
 71 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               04:10
 72 Benjamin King (USA) Dimension Data                     04:30
 73 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  04:37
 74 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                           04:40
 75 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         04:46
 76 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        04:51
 77 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   04:52
 78 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      04:58
 79 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               05:14
 80 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       05:33
 81 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  05:44
 82 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       05:45
 83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     05:49
 84 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      06:02
 85 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          06:09
 86 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        06:14
 87 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       06:16
 88 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      06:24
 89 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       06:25
 90 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  06:43
 91 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   06:53
 92 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  06:56
 93 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      07:02
 94 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        07:07
 95 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      07:08
 96 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               07:13
 97 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 98 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    07:28
 99 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        07:33
100 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            07:35
101 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          07:36
102 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           07:38
103 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
104 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               07:40
105 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     07:54
106 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            07:59
107 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      08:00
108 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         08:03
109 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      08:05
110 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           08:08
111 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 08:14
112 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   08:25
113 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              08:41
114 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    08:42
115 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             08:46
116 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          09:13
117 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 09:15
118 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    09:16
119 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        09:24
120 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      09:28
121 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        09:30
122 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    09:35
123 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
124 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   09:40
125 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      09:47
126 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    09:50
127 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 09:53
128 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       10:07
129 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       10:12
130 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  10:23
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              10:24
132 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
133 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       10:37
134 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     10:41
135 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       10:56
136 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    11:25
137 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   11:29
138 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  11:32
139 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       11:46
140 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         11:54
141 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                   11:57
142 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             12:03
143 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 12:05
144 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         12:10
145 Christian Knees (Ger) Team Sky                         12:26
146 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     12:30
147 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 12:39
148 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  12:40
149 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                    12:42
150 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    12:47
151 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      13:05
152 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  13:06
153 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               13:09
154 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      13:10
155 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     13:12
156 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     13:15
157 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             13:18
158 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  14:18
159 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       15:44
160 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     17:04
161 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         17:09
162 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     17:13
163 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      17:15
164 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                17:20
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        17:38
166 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     17:40
167 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          17:45
168 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       17:51
169 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      18:13
170 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       18:18
171 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     18:46
172 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 19:02
173 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        19:08
174 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     25:05

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     130 pkt
  2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              55
  3 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        53
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          50
  5 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             48
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         40
  7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        32
  8 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                           25
  9 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        20
 10 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac             20
 11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          19
 12 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         18
 13 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    18
 14 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          16
 15 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                         16
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            15
 17 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 15
 18 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      15
 19 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                      13
 20 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                    13


Klasyfikacja górska

  1 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          7
  3 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              3
  4 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           2
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors       14:23:36
  2 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:25
  3 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:32
  4 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:39
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:40
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:46
  7 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:49
  8 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               01:07
  9 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       01:18
 10 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           02:18
 11 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      02:33
 12 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     02:35
 13 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       03:28
 14 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               03:36
 15 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       05:05
 16 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       05:17
 17 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      05:34
 18 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       05:57
 19 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   06:45
 20 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    07:00
 21 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               07:12
 22 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     07:26
 23 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            07:31
 24 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      07:32
 25 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 08:47
 26 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   09:12
 27 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       10:09
 28 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   11:01
 29 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       11:18
 30 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 12:11
 31 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  12:12
 32 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     12:47
 33 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       15:16
 34 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     16:36
 35 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         16:41
 36 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     16:45
 37 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                16:52
 38 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     17:12
 39 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 18:34

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    43:11:24
  2 Astana Pro Team
  3 Bora-Hansgrohe                                         00:16
  4 Movistar Team                                          00:18
  5 UAE Team Emirates                                      00:23
  6 Team Sky                                               00:45
  7 Groupama-FDJ                                           00:49
  8 Katusha-Alpecin                                        00:57
  9 Team Sunweb                                            01:07
 10 Androni Giocattoli-Sidermec                            01:50
 11 Bahrain-Merida                                         02:01
 12 LottoNl-Jumbo                                          02:03
 13 AG2R La Mondiale                                       02:12
 14 Lotto Fix All                                          02:16
 15 EF Education First-Drapac                              02:38
 16 Dimension Data                                         02:59
 17 Quick-Step Floors                                      03:10
 18 BMC Racing Team                                        03:33
 19 Israel-Cycling Academy                                 06:44
 20 Trek-Segafredo                                         08:14
 21 Bardiani CSF                                           12:10
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          29:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

  1. Mateusz

    8 maja 2018, 18:12 o 18:12

    Denisowi coś dobrze idzie. Może w górach też się utrzyma?

    • Macias

      8 maja 2018, 18:27 o 18:27

      Na Etnie może tak ale później go zgubią.

    • Bo

      8 maja 2018, 19:03 o 19:03

      Nie wnioskowałbym po takich etapach, że mu dobrze idzie, wszak nie było jeszcze prawdziwych wspinaczek alpejskich

  2. szary ja

    9 maja 2018, 08:01 o 08:01

    Tak gwoli ścisłości - jeśli artykuł jest o etapie, to powinno się pamiętać, że różnice na końcu etapu wynikały również z przypadkowej kraksy w wąskim przejeździe - jeśli 140 kolarzy musi przejechać przez odcinek na którym max czterech może jechać koło siebie - to ostatnich kilkunastu już nie ma szans dogonienia czołówki. Stybar miał 2 minuty straty...

  3. Ocańa

    9 maja 2018, 09:04 o 09:04

    Szkoda że nie macie zakładki o krajowym kolarstwie. Dało by to wam na pewno więcej odwiedzin. Na próżno szukam wyników z Grand Prix Częstochowy? Rowery to nie tylko Giro. może redakcja pomyśli o takiej zakładce?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: