Vuelta a Espana zawita na Wyspy Brytyjskie?

peleton w otoczeniu tłumów na Tour of Yorkshire

Nieprzebrane tłumy, oceniane na 2 miliony osób, kibicowały zawodnikom przy trasie czterodniowego wyścigu Tour de Yorkshire. Zainteresowanie jakim cieszy się kolarstwo w regionie położonym w północno-wschodniej Anglii zamierza wykorzystać organizator Vuelta a Espana.

Javier Guillen, dyrektor hiszpańskiego Wielkiego Touru, w zeszłym tygodniu odwiedził Tour de Yorkshire i jak informuje „The Times” rozmawiał o możliwości rozpoczęcia Vuelty w tym miejscu w 2021 roku. Według BBC strona angielska jest zainteresowana realizacją przedstawionej propozycji.

Yorkshire posiada już doświadczenie w organizowaniu wielkich imprez kolarskich. W 2014 roku był gospodarzem rozpoczęcia Tour de France, natomiast w przyszłym sezonie w okolicach Harrogate zostaną przeprowadzone mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym.

Vuelta a Espana dotąd tylko trzy razy w historii wyruszała spoza Hiszpanii, w 1997 roku z Portugalii, przed 9 laty z Holandii, a w zeszłym sezonie z francuskiego Nimes.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: