[Aktualizacja] Gonzalo Najar nie uszedł kontroli

Argentyńczyk Gonzalo Najar, zwycięzca tegorocznego wyścigu Vuelta a San Juan, został przyłapany na stosowaniu zabronionych produktów wspomagających.

23-latek, który w styczniu tego roku zadziwił kolarski światek i sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej swojego narodowego wyścigu, na drodze do triumfu wspomagał się specyfikiem CERA - trzecią generacją erytropoetyny (EPO).

Informację jako pierwszy podał portal "Ciclismointernational.com", powołując się na źródła zbliżone do kadry narodowej Argentyny i zespołu Sindicato Empleados Públicos of San Juan.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w poniedziałek potwierdziła doniesienia portalu, informując również że na sterydach anabolicznych został przyłapany inny kolarz tego samego zespołu Gaston Emiliano Javier.

Najar i Javier to trzeci i czwarty przypadek wykrycia zabronionego wspomagania podczas tegorocznej edycji argentyńskiego wyścigu. Wcześniej na CERA wpadł Urugwajczyk Ignacio Maldonado, a ślady sterydów anabolicznych wykryto w próbkach pobranych od Argentyńczyka Ezequiela Edgara Falona Avili.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: