W obiektywie: Królewski etap Karpackiego Wyścigu Kurierów 2018

Galeria z królewskiego etapu 35.  Karpackiego Wyścigu Kurierów w obiektywie Dominika Smolarka.

W miniony czwartek zakończyła się rywalizacja w 35. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów. Dla wielu wciąż jeszcze mało znana impreza kolarska, jednak w naszej ocenie wyścig, który warto bacznie śledzić (więcej o tym możecie poczytać także w tekście Pawła Gadzały). KWK z roku na rok rośnie w siłę i obecnie jest jednym z największych wyścigów młodzieżowych na świecie.  Na wymagających, karpackich szosach młodzi zawodnicy szlifują swój kolarski kunszt, zdobywają cenne umiejętności, doświadczenie i testują swoje własne granice. To właśnie tu nierzadko objawiają się przyszłe gwiazdy, które kilka lat później reprezentują najlepsze teamy światowego peletonu i walczą w najbardziej prestiżowych imprezach.

Tegoroczna edycja Kurierów nie zawiodła. Oferowała orlikom wszystko, czego tylko potrzebują do rozwoju i dobrego ścigania. Były etapy płaskie, były góry, strome podjazdy i kręte zjazdy. Nie zabrakło nawet górskiej czasówki, choć tej w pierwotnym programie nie było - pojawiła się w wyniku trudności organizacyjnych z bezpiecznym rozegraniem jednego z etapów. Po zaciętej i pełnej emocji walce najlepszym kolarzem wyścigu okazał się reprezentant Polski Filip Maciejuk, uważany za jeden z największych naszych talentów młodego pokolenia.

Warto dodać - choć teoretycznie to rzecz oczywista - że Karpacki Wyścig Kurierów jest wyścigiem polskim (obecnie rozgrywanym na terenach trzech krajów Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Słowacji i Węgier). Warto też pamiętać, że świetne kolarstwo w Polsce nie kończy się na Tour de Pologne. Mamy na wyciągnięcie ręki wiele innych porządnych imprez kolarskich. Kurierzy są jedną z nich i zachęcamy, by w odpowiednim momencie zapoznać się z trasą przyszłorocznej edycji i wybrać się w długi, majowy weekend pokibicować młodym adeptom kolarstwa. Kto wie, może pośród nich będzie przyszły Majka, Kwiatkowski lub Sagan?

Przegląd najlepszych kadrów z 6. etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów 2018 przygotował Dominik Smolarek.

Karpacki Wyścig Kurierów 2018: etap 6. Filip Maciejuk zwycięzcą!

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. SGS4

    4 maja 2018, 10:57 o 10:57

    👎

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: