Tour de Yorkshire 2018: etap 2. Magnus Cort Nielsen na Cow and Calf

Magnus Cort Nielsen

Magnus Cort Nielsen (Astana) po krótkiej wspinaczce na wzgórze Cow and Calf w Ilkley wygrał drugi etap Tour de Yorkshire i objął prowadzenie w wyścigu.

Duńczyk wyprzedził Grega Van Avaermaeta (BMC Racing) i Eduarda Pradesa (SEuskadi Basque Country).

Karol Domagalski (One Pro Cycling) stracił 31 sekund, plasując się na 23. pozycji.

Trasa drugiego odcinka prowadziła w pagórkowatym terenie. 18 kilometrów przed metą leżała górska premia Old Pool Bank (1 km; 10%), a sama końcówka na długości 1,8 kilometra prowadziła w górę przy średnim nachyleniu 8,2%.

Wyniki 2. etapu Tour de Yorkshire 2018 (2.1), Barnsley - Ilkley (149 km):

  1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                            3:25:34
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  3 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
  4 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
  5 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                           00:05
  6 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
  7 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
  8 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
  9 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                               00:11
 10 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 11 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                            00:13
 13 Ian Bibby (GBr) JLT Condor
 14 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 15 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 16 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 17 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                                00:19
 18 Max Stedman (GBr) Canyon Eisberg
 19 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                            00:25
 20 James Shaw (GBr) Great Britain
 21 James Oram (NZl) One Pro Cycling
 22 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions              00:28
 23 Karol Domagalski (Pol) One Pro Cycling                         00:31
 24 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 25 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 26 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 27 Thomas Pidcock (GBr) Great Britain
 28 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 29 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                                  00:37
 30 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis
 31 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor                               00:39
 32 Michael Cuming (GBr) Madison Genesis
 33 Richard Handley (GBr) Madison Genesis
 34 Edward Laverack (GBr) JLT Condor
 35 Peter Williams (GBr) One Pro Cycling
 36 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 37 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
 38 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                          00:47
 39 Owain Doull (GBr) Team Sky
 40 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 42 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias               00:50
 43 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 44 Hayden McCormick (NZl) One Pro Cycling                         00:53
 45 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    00:57
 46 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                         01:01
 47 James Lowsley-Williams (GBr) Canyon Eisberg                    01:07
 48 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij               01:14
 49 Adam Kenway (GBr) Vitus Pro Cycling                            01:17
 50 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias     01:18
 51 Ben Swift (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 52 Connor Swift (GBr) Madison Genesis
 53 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                            01:30
 54 Scott Davies (GBr) Dimension Data                              01:34
 55 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:58
 56 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                          02:04
 57 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                             02:08
 58 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 59 Fred Wright (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii              02:14
 60 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 61 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 62 Joey Walker (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 63 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                          02:47
 64 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii         03:11
 65 Seid Lizde (Ita) Holdsworth Pro Racing
 66 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 67 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                                 03:36
 68 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                         04:00
 69 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 70 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
 71 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept Club
 72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 73 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                           04:20
 74 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij              04:27
 75 Jacob Scott (GBr) One Pro Cycling                              04:32
 76 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team                     05:00
 77 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                        09:27
 78 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
 79 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
 81 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 82 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 83 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 84 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 85 Russell Downing (GBr) Holdsworth Pro Racing
 86 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
 87 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 88 Robert-Jon McCarthy (Irl) JLT Condor
 89 Joshua Hunt (GBr) Vitus Pro Cycling
 90 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 91 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 92 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 93 Leon Mazzone (GBr) Holdsworth Pro Racing
 94 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
 95 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club
 96 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 97 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
 98 Andrew Tennant (GBr) Canyon Eisberg
 99 Dexter Gardias (GBr) Canyon Eisberg
100 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
101 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
102 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
103 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
104 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
105 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
106 Ian Stannard (GBr) Team Sky
107 Harry Tanfield (GBr) Canyon Eisberg
108 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
109 Thomas Baylis (GBr) One Pro Cycling
110 Tobyn Horton (GBr) Madison Genesis
111 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
112 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                              09:46
113 Emils Liepins (Lat) One Pro Cycling                            09:49
114 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                                 10:13
115 Ben Walsh (Irl) Vitus Pro Cycling                              11:25
116 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling                              19:27
117 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
118 Julio Alberto Amores Palacios (Spa) Vitus Pro Cycling          20:41
119 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport
120 Oliver Wood (GBr) JLT Condor
121 James Gullen (GBr) JLT Condor
122 Harrison Jones (GBr) Vitus Pro Cycling
123 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
124 Sean McKenna (Irl) Holdsworth Pro Racing
125 George Pym (GBr) Madison Genesis                               20:52
126 Liam Davies (GBr) Vitus Pro Cycling                            20:58
DNF Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
DNF Christopher Lawless (GBr) Team Sky
DNF Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
DNF Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
DNF Chris Opie (GBr) Canyon Eisberg
DNF Alex Paton (GBr) Canyon Eisberg
DNF Grant Martin (GBr) Vitus Pro Cycling
DNF Tom Mazzone (GBr) Holdsworth Pro Racing
DNF Mattia Viel (Ita) Holdsworth Pro Racing
DNF Jake Womersley (GBr) Holdsworth Pro Racing
DNF Jake Stewart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                            7:33:41
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                        00:04
  3 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias     00:06
  4 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                             00:10
  5 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                                00:15
  6 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
  7 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
  8 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                         00:21
  9 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 10 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                            00:23
 12 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 13 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 14 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 15 Ian Bibby (GBr) JLT Condor
 16 Max Stedman (GBr) Canyon Eisberg                               00:29
 17 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 18 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                            00:33
 19 James Shaw (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii               00:35
 20 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 21 James Oram (NZl) One Pro Cycling
 22 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions              00:38
 23 Michael Cuming (GBr) Madison Genesis                           00:40
 24 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                               00:41
 25 Karol Domagalski (Pol) One Pro Cycling
 26 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 27 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 28 Thomas Pidcock (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 29 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 30 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 31 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                                  00:47
 32 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis
 33 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij           00:49
 34 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 35 Peter Williams (GBr) One Pro Cycling
 36 Richard Handley (GBr) Madison Genesis
 37 Edward Laverack (GBr) JLT Condor
 38 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
 39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                          00:57
 40 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Owain Doull (GBr) Team Sky
 42 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias               01:00
 43 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 44 Hayden McCormick (NZl) One Pro Cycling                         01:03
 45 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    01:07
 46 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                         01:11
 47 James Lowsley-Williams (GBr) Canyon Eisberg                    01:17
 48 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij               01:24
 49 Ben Swift (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                01:25
 50 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias     01:27
 51 Adam Kenway (GBr) Vitus Pro Cycling
 52 Connor Swift (GBr) Madison Genesis                             01:28
 53 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                            01:40
 54 Scott Davies (GBr) Dimension Data                              01:44
 55 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits            02:08
 56 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                          02:14
 57 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij             02:18
 58 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 59 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                              02:24
 60 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 61 Joey Walker (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 62 Fred Wright (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 63 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                          02:57
 64 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii         03:21
 65 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 Seid Lizde (Ita) Holdsworth Pro Racing
 67 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                                 03:46
 68 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                         04:10
 69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 70 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
 71 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij              04:37
 72 Jacob Scott (GBr) One Pro Cycling                              04:42
 73 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept Club                     04:48
 74 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team                     05:10
 75 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                              05:32
 76 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                           06:40
 77 Harry Tanfield (GBr) Canyon Eisberg                            09:18
 78 Thomas Baylis (GBr) One Pro Cycling                            09:29
 79 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                            09:34
 80 Tobyn Horton (GBr) Madison Genesis                             09:35
 81 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias   09:36
 82 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                                09:37
 83 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 84 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
 85 Robert-Jon McCarthy (Irl) JLT Condor
 86 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 87 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
 88 Russell Downing (GBr) Holdsworth Pro Racing
 89 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 90 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 91 Andrew Tennant (GBr) Canyon Eisberg
 92 Joshua Hunt (GBr) Vitus Pro Cycling
 93 Leon Mazzone (GBr) Holdsworth Pro Racing
 94 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 95 Dexter Gardias (GBr) Canyon Eisberg
 96 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 97 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 98 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 99 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
100 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
101 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
102 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
103 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
104 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
105 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
106 Ian Stannard (GBr) Team Sky
107 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
108 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                           09:56
109 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team                        09:57
110 Emils Liepins (Lat) One Pro Cycling                         09:59
111 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                              10:23
112 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                          10:59
113 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                      11:12
114 Ben Walsh (Irl) Vitus Pro Cycling                           11:35
115 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                           14:39
116 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                       19:37
117 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling
118 Oliver Wood (GBr) JLT Condor                                20:51
119 Harrison Jones (GBr) Vitus Pro Cycling
120 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
121 Julio Alberto Amores Palacios (Spa) Vitus Pro Cycling
122 Sean McKenna (Irl) Holdsworth Pro Racing
123 James Gullen (GBr) JLT Condor
124 George Pym (GBr) Madison Genesis                            21:02
125 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                        21:24
126 Liam Davies (GBr) Vitus Pro Cycling                         26:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: