Giro d'Italia 2018: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d'Italia. 5 maja: Hajfa - Tel Awiw (167 km ★☆☆☆☆).

profil 2. etapu Giro d'Italia 2018

Płaski odcinek poprowadzony na północy Izraela, nad wybrzeżem Morza Śródziemnego. Dwie niewielkie hopki w połowie 167-kilometrowego dystansu nie powinny zniechęcić sprinterów i w Tel Awiwie spodziewany jest cały peleton. Należy jednak pamiętać o silnym wietrze, który może sporo pozmieniać, a także o panujących w Izraelu upałach.

Faworytem numer jeden do zwycięstwa jest Elia Viviani (Quick-Step Floors), w dalszej kolejności ktoś z grupy Sam Bennett (Bora-hansgrohe), Andrea Guardini (Bardiani-CSF), Jakub Mareczko (Wilier Triestina), Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida), Sacha Modolo (EF-Drapac) czy Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo).

Start podejmie Hajta - trzecie co do największych miast Izraela, port położony między Zatoką Hafy a Górą Karmel. Ośrodek znany jest jako centrum przemysłu, ale także jako święte miasto wyznawców bahaizmu - religii monoteistycznej, której głównym przesłaniem jest podkreślanie duchowej jedności między wyznawcami największych religii świata.

Tel Awiw to z kolei drugie co do najważniejszych miast Izraela, powstałe na miejscu ważnego portu Jafa. Stolicą kraju jest Jerozolima, uznana niedawno oficjalnie przez Stany Zjednoczone, ale to właśnie w Tel Awiwie na przestrzeni lat ulokowano ambasady i przedstawicielstwa dyplomatyczne. Dziś jest również ośrodkiem kultury i rozrywki.

mapa 2. etapu Giro d'Italia 2018

Lotne premie: 22,3 km; 105,3 km

Górskie premie:
Zikhron Ya'aqov (91 km; kat. 4; 2,6 km; 5,3%)

Start do etapu o godz. 12:50, planowany finisz: 16:47-17:09.

Początek transmisji w stacji Eurosport 1: 12:30.

Trasa końcówki 2. etapu Giro d'Italia 2018

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: