Tour de Yorkshire 2018: etap 1. Niespodzianka Harry Tanfield

Harry Tanfield

23-letni Brytyjczyk Harry Tanfield (Canyon Eisberg) został zwycięzcą pierwszego etapu 4. edycji Tour de Yorkshire i zdobył koszulkę lidera.

Pochodzący z Yorkshire Tanfield przyjechał na czele pięcioosobowej grupy, wyprzedzając swoich rodaków Alistaira Slatera ( JLT Condor) i Michaela Cuminga (Madison Genesis).

W wyścigu startuje Karol Domagalski (One Pro Cycling), który na mecie zameldował się w peletonie i zajął 43. pozycję.

Wyniki 1. etapu Tour de Yorkshire 2018 (2.1), Beverley - Doncaster (182 km):

  1 Harry Tanfield (GBr) Canyon Eisberg                  4:08:12
  2 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
  3 Michael Cuming (GBr) Madison Genesis
  4 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
  5 Thomas Baylis (GBr) One Pro Cycling
  6 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        00:05
  7 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  8 Emils Liepins (Lat) One Pro Cycling
  9 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 10 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 11 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
 12 Connor Swift (GBr) Madison Genesis
 13 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 14 Chris Opie (GBr) Canyon Eisberg
 15 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
 16 Oliver Wood (GBr) JLT Condor
 17 Tobyn Horton (GBr) Madison Genesis
 18 Loic Chetout (Fra) Cofidis
 19 Dorian Godon (Fra) Cofidis
 20 Wouter Wippert (Ned) Roompot
 21 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
 22 Robert-Jon McCarthy (Irl) JLT Condor
 23 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 24 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 25 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 26 James Lowsley-Williams (GBr) Canyon Eisberg
 27 Tom Mazzone (GBr) Holdsworth Pro Racing
 28 Andrew Tennant (GBr) Canyon Eisberg
 29 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 30 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 31 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 32 Russell Downing (GBr) Holdsworth Pro Racing
 33 Robbert de Greef (Ned) Roompot
 34 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 35 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
 36 Grant Martin (GBr) Vitus Pro Cycling
 37 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
 38 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
 39 Harrison Jones (GBr) Vitus Pro Cycling
 40 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
 41 Seid Lizde (Ita) Holdsworth Pro Racing
 42 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 43 Karol Domagalski (Pol) One Pro Cycling
 44 Joshua Hunt (GBr) Vitus Pro Cycling
 45 Ben Swift (GBr) Great Britain
 46 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 47 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 48 James Shaw (GBr) Great Britain
 49 Leon Mazzone (GBr) Holdsworth Pro Racing
 50 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 51 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 52 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 53 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
 54 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 55 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 56 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 57 Adam Kenway (GBr) Vitus Pro Cycling
 58 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 59 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 60 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 61 Mattia Viel (Ita) Holdsworth Pro Racing
 62 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis
 63 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 64 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 65 Dexter Gardias (GBr) Canyon Eisberg
 66 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 67 Max Stedman (GBr) Canyon Eisberg
 68 Ben Walsh (Irl) Vitus Pro Cycling
 69 Jake Womersley (GBr) Holdsworth Pro Racing
 70 Hayden McCormick (NZl) One Pro Cycling
 71 Alex Paton (GBr) Canyon Eisberg
 72 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 73 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 74 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 75 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
 76 Pim Ligthart (Ned) Roompot
 77 Peter Williams (GBr) One Pro Cycling
 78 Owain Doull (GBr) Team Sky
 79 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 80 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 81 Pieter Weening (Ned) Roompot
 82 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 83 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 84 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
 85 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 86 George Pym (GBr) Madison Genesis
 87 Richard Handley (GBr) Madison Genesis
 88 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 89 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 90 Thomas Pidcock (GBr) Great Britain
 91 Etienne van Empel (Ned) Roompot
 92 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 93 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 94 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 95 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 96 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 97 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling
 98 Edward Laverack (GBr) JLT Condor
 99 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
100 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
101 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
102 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
103 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
104 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis
105 Sean McKenna (Irl) Holdsworth Pro Racing
106 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
107 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
108 Joey Walker (GBr) Great Britain
109 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
110 James Oram (NZl) One Pro Cycling
111 Julio Alberto Amores Palacios (Spa) Vitus Pro Cycling
112 Jacob Scott (GBr) One Pro Cycling
113 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country
114 James Gullen (GBr) JLT Condor
115 Martijn Budding (Ned) Roompot
116 Fred Wright (GBr) Great Britain
117 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
118 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
119 Ian Bibby (GBr) JLT Condor
120 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
121 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
122 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
123 Ian Stannard (GBr) Team Sky
124 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
125 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
126 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
127 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
128 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
129 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   00:38
130 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept Club             00:43
131 Jake Stewart (GBr) Great Britain                       00:49
132 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      01:27
133 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
134 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 01:40
135 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   02:15
136 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      05:07
137 Liam Davies (GBr) Vitus Pro Cycling                    05:45

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Harry Tanfield (GBr) Canyon Eisberg                  4:07:58
  2 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                       00:03
  3 Michael Cuming (GBr) Madison Genesis                   00:10
  4 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                     00:14
  5 Thomas Baylis (GBr) One Pro Cycling
  6 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                    00:16
  7 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        00:19
  8 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  9 Emils Liepins (Lat) One Pro Cycling
 10 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 11 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 12 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
 13 Connor Swift (GBr) Madison Genesis
 14 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 15 Chris Opie (GBr) Canyon Eisberg
 16 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
 17 Oliver Wood (GBr) JLT Condor
 18 Tobyn Horton (GBr) Madison Genesis
 19 Loic Chetout (Fra) Cofidis
 20 Dorian Godon (Fra) Cofidis
 21 Wouter Wippert (Ned) Roompot
 22 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
 23 Robert-Jon McCarthy (Irl) JLT Condor
 24 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 25 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 26 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 27 James Lowsley-Williams (GBr) Canyon Eisberg
 28 Tom Mazzone (GBr) Holdsworth Pro Racing
 29 Andrew Tennant (GBr) Canyon Eisberg
 30 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 31 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 32 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 33 Russell Downing (GBr) Holdsworth Pro Racing
 34 Robbert de Greef (Ned) Roompot
 35 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 36 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
 37 Grant Martin (GBr) Vitus Pro Cycling
 38 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
 39 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
 40 Harrison Jones (GBr) Vitus Pro Cycling
 41 Seid Lizde (Ita) Holdsworth Pro Racing
 42 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 43 Karol Domagalski (Pol) One Pro Cycling
 44 Joshua Hunt (GBr) Vitus Pro Cycling
 45 Ben Swift (GBr) Great Britain
 46 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 47 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 48 James Shaw (GBr) Great Britain
 49 Leon Mazzone (GBr) Holdsworth Pro Racing
 50 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 51 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 52 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 53 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
 54 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 55 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 56 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 57 Adam Kenway (GBr) Vitus Pro Cycling
 58 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 59 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 60 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 61 Mattia Viel (Ita) Holdsworth Pro Racing
 62 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis
 63 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 64 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 65 Dexter Gardias (GBr) Canyon Eisberg
 66 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 67 Max Stedman (GBr) Canyon Eisberg
 68 Ben Walsh (Irl) Vitus Pro Cycling
 69 Jake Womersley (GBr) Holdsworth Pro Racing
 70 Hayden McCormick (NZl) One Pro Cycling
 71 Alex Paton (GBr) Canyon Eisberg
 72 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 73 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 74 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 75 Pim Ligthart (Ned) Roompot
 76 Peter Williams (GBr) One Pro Cycling
 77 Owain Doull (GBr) Team Sky
 78 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 79 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 80 Pieter Weening (Ned) Roompot
 81 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 82 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 83 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
 84 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 85 George Pym (GBr) Madison Genesis
 86 Richard Handley (GBr) Madison Genesis
 87 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 88 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 89 Thomas Pidcock (GBr) Great Britain
 90 Etienne van Empel (Ned) Roompot
 91 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 92 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 93 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 94 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 95 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 96 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling
 97 Edward Laverack (GBr) JLT Condor
 98 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 99 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
100 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
101 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
102 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
103 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis
104 Sean McKenna (Irl) Holdsworth Pro Racing
105 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
106 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
107 Joey Walker (GBr) Great Britain
108 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
109 James Oram (NZl) One Pro Cycling
110 Julio Alberto Amores Palacios (Spa) Vitus Pro Cycling
111 Jacob Scott (GBr) One Pro Cycling
112 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country
113 James Gullen (GBr) JLT Condor
114 Martijn Budding (Ned) Roompot
115 Fred Wright (GBr) Great Britain
116 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
117 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
118 Ian Bibby (GBr) JLT Condor
119 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
120 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
121 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
122 Ian Stannard (GBr) Team Sky
123 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
124 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
125 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
126 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
127 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
128 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team                   00:39
129 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   00:52
130 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept Club             00:57
131 Jake Stewart (GBr) Great Britain                       01:03
132 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      01:41
133 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
134 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 01:54
135 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   02:29
136 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      05:21
137 Liam Davies (GBr) Vitus Pro Cycling                    05:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: