Giro d'Italia 2018. Skład EF Education First-Drapac

autobus grupy EF Education-Drapac

Drużyna EF Education First-Drapac przedstawiła skład na rozpoczynającą się 4 maja w Jerozolimie 101. edycję wyścigu Giro d'Italia.

Liderem amerykańskiej drużyny na "Corsa Rosa" będzie Michael Woods. Kanadyjczyk postara się o pierwsze etapowe zwycięstwo w Wielkim Tourze oraz o powtórzenie wyniku z ubiegłorocznej edycji wyścigu Vuelta a Epsnia, którą zakończył na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej. 31-letni kolarz kilka tygodni temu zajął drugie miejsce w ostatnim tej wiosny monumencie Liege-Bastogne-Liege.

Moim celem podczas tego Giro jest wygranie etapu. Nie miałem jeszcze okazji wygrać wyścigu w WorldTourze, a mając 21 odcinków mam nadzieję, że uda mi się triumfować chociaż w jeden z nich

- powiedział.

W górach Woods będzie miał wsparcie Nathana Browna, Hugha Carthy'ego oraz Joe Dombrowskiego. Na płaskich odcinkach pole do popisu otrzyma Sacha Modolo. Włoch w rywalizacji sprinterów będzie chciał powtórzyć wyniki z 2015 roku, gdy wygrywał dwa etapy Giro d'Italia. Pociąg Modolo rozprowadzać będą Tom Van Asbroack, Mitch Docker i Tom Scully.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: